

Суспільство
В Україні готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують
В Україні готують нову редакцію Кодексу законів про працю. Чинний документ застарів. У нього вносилося багато правок, але масштабного оновлення так і не відбулося. Про це ідеться в повідомленні Федерації роботодавців України на сторінці у Facebook, передає news.finance.ua.
“Той факт, що всі проєкти Трудового кодексу у сукупності 18 років пролежали під сукном, означає, що в них не залишилося нічого реформаторського”, – ідеться в повідомленні.
Основні зміни
- Позбавитись ознак радянського кодексу 70-х років, коли було встановлено презумпцію винуватості роботодавця.
- Зробити роботодавця і працівника рівними суб’єктами трудових відносин.
- Мінімізувати патерналізм трудового законодавства. У ТК є доволі суперечливі з погляду корисності соціальні гарантії та пільги досить широким категоріям працівників.
- «Заборонну» функцію профспілок, у першу чергу при звільненні працівників, слід замінити консультаціями та переговорами, відповідно до міжнародних трудових стандартів.
- Передбачити норми, спрямовані на боротьбу з незадекларованими трудовими відносинами, що використовуються так званими «чорними роботодавцями», створити умови для підприємницької зайнятості.
Читайте також: Віддалена робота та самостійна організація робочого часу: в Україні змінюють Трудовий кодекс
“Дійшли згоди, що новий проект ТК має стати гнучким та динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України”, – зазначається в повідомленні.
Суспільство

Український військовий та гуморист Віктор Розовий отримав осколкове поранення у голову у 2024 році. Після тривалого лікування та реабілітації він зміг зробити свої перші кроки.
Про це повідомив Віктор Розовий.
Під час боїв поблизу Авдіївки 120-мм міна влучила в окоп, уразивши Віктора уламком, який пробив шолом і спричинив серйозні ушкодження мозку. У нього діагностували геміпарез та спастичність лівих кінцівок, парез правої стопи, порушення слуху та зорово-просторового сприйняття.
Після тривалого відновлення Віктор Розовий почав самостійно ходити — наразі з тростиною та в ортезах, які підтримують стабільність стоп.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Нагадаємо, що 21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Віктора Розового
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» поширили у містах на Луганщині нові українські символи, зокрема стрічки, наліпки та плакати.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
Символи спротиву розповсюдили на вулицях Алчевська та Сіверськодонецька, а також біля алеї військової слави у Фащівці.
«Ми віримо в Україну, чекаємо на ЗСУ і робимо все, щоб над нашими містами і селами знову піднявся український прапор»‚— написали представники руху.
Читайте також: Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків


Нагадаємо, що у Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

Напередодні Великодня українські військовополонені почали отримувати листи від родин та посилки від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Україна та росія узгодили списки з 1500 полонених на початку березня. Родини передали листи, а Червоний Хрест сформував посилки.
«Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань», — додав Лубінець.
Нагадаємо, що напередодні Великодня 277 захисників України звільнили з російського полону (ФОТО).
Також ми писали, що стартап з України залучив 100 тисяч доларів на розвиток платформи з військового вишколу.
Фото обкладинки ілюстративне: Pexels