Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні 10 громад представили  проєкти енергетичних планів: подробиці (ФОТО)

Опубліковано

4-6 вересня аналітичний центр DiXi Group провів вже другу навчальну сесію для 10 українських громад в рамках проєкту із розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕП), яка відбулась у місті Чортків на Тернопільщині.

Фото: DiXi Group

Мета

Головною метою навчання став аналіз досягнень громад із розробки МЕПів, а також поглиблення знань у їх реалізації. 

У ході навчання представники громад презентували проєкти МЕПів, отримали зворотній зв’язок та настанови від менторів DiXi Group щодо їх вдосконалення та фіналізації, а також мали змогу обмінятися досвідом з іншими очільниками громад та їх енергоменеджерами.

Зокрема, проєкти МЕПів уже містять матеріали щодо збору даних та аналізу вихідного стану,  бенчмаркінгу, цілей та проєктів сталого енергетичного розвитку. Учасники провели роботу в групах та напрацювали власні рекомендації щодо того, що потрібно змінити при розробці МЕП. 

Спікери

Спікерами були провідні українські експерти у сфері енергоефективності – попіклувались про інтенсивну теоретичну частину навчальної сесії. З доповідями виступили Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку, Тамара Буренко, засновниця ГО «Центр енергетичної безпеки України», Яна Бондаренко, енергоменеджерка Чортківської міської ради, а також ментори проєкту Dixi Group – Віталій Лесюк, Олег Радійчук, Олексій Верба. 

Фото: DiXi Group

Які знання здобули

Протягом трьох днів учасники навчальної сесії розбирали та вивчали найактуальніші питання МЕПів та визначали подальші кроки з узгодження, ухвалення та реалізації  документа, зокрема:

  • Необхідність виконання стратегічної екологічної оцінки для проєкту МЕП та місцевої програми;
  • Огляд процедури погодження та затвердження МЕП;
  • Розроблення проєкту середньострокової місцевої програми на виконання МЕП;
  • Планування реалізації проєктів сталого енергетичного розвитку;
  • Як професійний розвиток енергоменеджера стає драйвером інноваційного розвитку громади;
  • Чому для громади важливий системний PR, цільові аудиторії органів місцевого самоврядування, канали та інструменти. 

Читайте також: Як пройшов Сьомий Всеукраїнський «Молодвіж», присвячений памʼяті Ярини Базилевич та її сімʼї (ФОТО)

Про те, як комунікувати підготовку і втілення МЕПів розповіла головна фахівчиня із комунікацій DіXі Group Людмила Росік.

«Цього разу DiXi Group підготував ще потужнішу навчальну програму. Громади дізналися ще більше корисних порад, практичних кейсів як щодо особливостей роботи над Муніципальними енергетичними планами, так і щодо підвищення енергоефективності загалом. Сесія у Чорткові – це безперечна перевага, адже представники громад на власні очі мали змогу побачити результати вже втілених енергоефективних заходів на комунальних об’єктах, перейняти досвід, зробити власні висновки та отримати рекомендації від менторів проєкту щодо напрацювань власних МЕПів. DіXі Group поступово, крок за кроком сприяє тому, аби українські громади ставали енергоефективними та енергетично незалежними. І навчальна сесія є важливим компонентом цього процесу», – розповіла Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку DIXI Group. 

Окремим акцентом сесії стала практика. Місцем проведення сесії було обрано місто Чортків на Тернопільщині. Саме це місто є одним з найкращих взірців енергоефективної громади в Україні. 

Фото: DiXi Group

Представники громад ознайомилися з системою енергоменеджменту, що працює в Чорткові. Вони відвідали об’єкти, де вже впровадили заходи з енергоефективності: очисні споруди водоканалу, комунальний центр «Дорога в життя», насосну станцію «Хлораторна», центральну міську лікарню, гуртожиток для переселенців, де провели термомодернізацію та встановили сонячні панелі. Це допомогло краще зрозуміти, як працюють такі проєкти, скільки енергії вони дозволяють зекономити, наскільки знижують викиди СО2 і скільки коштує їх реалізація.

Фото: DiXi Group

Довідка

Проєкт з підтримки розробки муніципальних енергетичних планів (МЕП) для 10 українських громад реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).

Нагадаємо, Хорватія оголосила про новий пакет допомоги Україні, гроші підуть на відновлення енергетики.

Фото: DiXi Group

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...