Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

Опубліковано

На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.  

Про це повідомили у громадській організації «Екодія». 

Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.  

«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії». 

Фото: «Екодія»

Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто

Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.

Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.

Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах. 

«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах.  Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.

Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.

Коментарі

Технології

В Україні запустили чат-бот для жінок, які хочуть приєднатися до Сил оборони: функціонал

Опубліковано

Рух VETERANKA запустив чат-бот для цивільних жінок, хто має бажання долучитися до Сил оборони України. У сервісі можна знайти відповіді на важливі питання.

Про це повідомили у пресслужбі руху.

«Нам прийшла ідея створити цей проєкт аби жінки, які  бажають приєднатися до війська, отримали всю необхідну інформацію у зручному форматі: як давати раду з менструацією в зоні ведення бойових дій, алгоритм дій при сексуальному насильстві, список організацій, які допомагають жінкам на фронті та відповіді щодо інших аспектів служби жінок тепер можна знайти в одному місці у форматі нашого чат-бота recruitment_guide_bot», — сказала керівниця соціальних проєктів руху VETERANKA Ольга Давидчук.

Основний функціонал

@recruitment_guide_bot — це проєкт, який дасть відповіді на широке коло загальних питань: «Як приєднатись до конкретного підрозділу?», «Чим відрізняється служба за мобілізацією та за контрактом?», «Як проходить підготовка у навчальних центрах?» тощо.

Фото: рух VETERANKA

Читайте також: Стала ковалькою після того, як чоловік вступив до Сил оборони: історія Марії Кобець

У чат-боті є відповіді на актуальні питання щодо:

  • умов мобілізації;
  • необхідного забезпечення;
  • підготовчих курсів;
  • побуту в умовах перебування у пункті постійної дислокації та в зоні ведення бойових дій. 

Користувачі також можуть дізнатися про можливості підготовки цивільних осіб до служби, опанування основ такмеду, а також отримати перелік платформ, де публікують військові вакансії, відповіді на юридичні питання, познайомитись з особистими історіями новобраниць, історіями захисниць з досвідом  та багато іншого. 

Фото: рух VETERANKA

Читайте також: У Києві стартував мистецький проєкт із понад 200 експонатами: як його відвідати (ФОТО)

Значну увагу розробники чат-бота приділили специфіці жіночого досвіду служби: від юридичних питань до гігієни, зокрема медичні рекомендації під час менструації та профілактиці захворювань органів малого тазу в польових умовах.

Над наповненням чат-бота працювали психологи, юристи, лікарі та консультанти з Сил оборони України.

Чат-бот можна підключити за посиланням.

Про рух VETERANKA

Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2015 року. Організація ініціювала зміни в законі України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць. За 2,5 роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділам ЗСУ та Нацгвардії (це 6 тисяч колективних та індивідуальних запитів захисниць та їх підрозділів з фронту та понад 90 мільйонів гривень допомоги армії).

Нагадаємо, що в застосунку «Армія+» з’являться програма лояльності та навчальний курс: деталі наступних оновлень.

Фото: рух VETERANKA

Коментарі

Читати далі

Технології

У застосунку «Армія+» з’являться програма лояльності та навчальний курс: деталі наступних оновлень

Опубліковано

Міноборони України анонсувало нові функції застосунків «Армія+» та «Резерв+». Наступна версія «Армія+» матиме навчальний модуль. У майбутньому в застосунку також з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги і бонуси від бізнесів.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони.

Заплановані нововведення

За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, ключові нововведення Армія+ включатимуть:

  • навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу, що вже погоджений з Генеральним штабом ЗСУ;
  • цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий;
  • систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
Представники Міноборони під час зустрічі з делегацією із США. Фото: пресслужба Міноборони

Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)

«У цивільному житті ми звикли до зручних цифрових сервісів. Наша мета — зробити військову службу максимально комфортною та сучасною, враховуючи специфіку армії», — сказала Катерина Черногоренко.

Оновлення в «Резерв+»

У застосунку «Резерв+» з’явиться інноваційний сервіс рекрутингу. Це дозволить військовозобов’язаним переглядати актуальні вакансії у військових частинах.

«Ми прагнемо зробити процес мобілізації більш прозорим та інформативним. Щоб вмотивовані люди, які вирішили добровільно долучитися до лав Сил оборони, отримали повну картину можливостей служби»,  — підкреслила заступниця міністра.

Нагадаємо, що Міноборони оновило застосунок «Резерв+». У ній додали три важливі нововведення.

Фото обкладинки: АрміяInform

Коментарі

Читати далі

Технології

Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро

Опубліковано

Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви закупило понад сім тисяч дронів у п’яти литовських виробників. Виготовлені безпілотники вже готові до передачі Збройним силам України.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Литви.

Загалом виготовили понад сім тисяч дронів на суму вісім мільйонів євро. Понад 2,3 тисячі поставлять литовській армії, а ЗСУ до кінця року отримають майже п’ять тисяч ударних БпЛА.

Читайте також: У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

«Війна в Україні продемонструвала, наскільки важливим є новий засіб керованого озброєння —бойові безпілотники. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників. Після цих випробувань були підписані контракти з п’ятьма литовськими компаніями», — написали в пресслужбі.

У Міноборони вказують, що БпЛА вже повністю зібрані, тому оператор повинен буде лише закріпити боєкомплект. Там додають, що виробники дронів розробили власні унікальні рішення для зменшення впливу радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, що Україна отримає обладнання для додаткової генерації на понад 1 ГВт до кінця року.

Фото: Міноборони Литви

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт1 тиждень тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 тижні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...