

Економіка і бізнес
В Охтирці збудували сучасну лікарню, на яку чекали майже 30 років
В Охтирці завершили будівництво районної лікарні: вже після монтажу обладнання усі її корпуси зможуть приймати пацієнтів. На все витратили майже 110 мільйонів гривень. Про це повідомили у прес-службі Сумської облдержадміністрації.
Замість недобуду – сучасна лікарня
Будівництво цього закладу розпочали ще в 1990 році і довго стояв недобудованим, однак за три останні роки всі роботи завершили.
Читайте також: У львівських лікарнях працюють клоуни-волонтери
“Будівельні роботи завершені, найближчим часом все буде змонтоване і жителі району переконаються, що все ж таки цей довгобуд став сучасним медичним закладом”, – кажуть в ОДА.

Головний лікар Охтирської Центральної районної Віктор Бабич висловив надію, що вона стане центром госпітального округу у складі Охтирського, Великописарівського та Тростянецького районів. Це в перспективі – більше 122 тисяч населення.

На сьогодні Охтирська ЦРЛ обслуговує 49 тисяч міського населення і 27 тисяч жителів району.
Нагадаємо, розпочато будівництво цього закладу ще в 1990 році. У 2011 – 2012 роках було введено в експлуатацію патологоанатомічний корпус, харчоблок, трансформаторну підстанцію, дизельну електростанцію та електричні мережі.

У 2015 році добудовані та введені в експлуатацію господарчий корпус та діагностичне відділення (3-й і 4-й пускові комплекси). У 2016 році виконані роботи по 5-му пусковому комплексу (підвал, приймальне відділення, фізіотерапевтичне, травматолого-ортопедичне, отоларингологічне).
Економіка і бізнес

Група послів G7 в Україні привітала Верховну Раду з ухваленням закону про посилення Національного агентства з управління арештованими активами (АРМА), за який проголосували 18 червня.
Про це повідомили на сторінці послів G7.
У заяві посли зазначили, що ухвалення закону — це важливий крок до створення незалежної системи управління арештованим майном. Це допоможе краще боротися з корупцією і дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету.
Читайте також: Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня
18 червня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу АРМА. Зокрема, документ запроваджує незалежний аудит агентства, нові правила добору його керівництва за участі міжнародних експертів, а також оновлену процедуру обрання управителів арештованим майном.
Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Анастасія Радіна, зазначила, що його ухвалення відкриває шлях до отримання близько 600 мільйонів євро допомоги ЄС у межах програми Ukraine Facility. Зараз закон ще має підписати президент України.
Нагадаємо, що Канада виділить Україні 1,5 мільярда доларів на зброю та запровадить нові санкції проти рф.
Фото обкладинки: сайт Atlantic Council’s
Економіка і бізнес

2 липня у Києві HR Wisdom Summit об’єднає понад 400 HR-фахівців, керівників бізнесу та підприємців. На події увагу сфокусують на тому, як створювати середовище, де люди розкриваються попри війну, втому і постійні зміни.
Про це редакції повідомили організатори заходу — журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та медіа Delo.ua.
Про що говоритимуть на події
Понад 30 спікерів на п’яти панельних дискусій розповідатимуть про:
- адаптацію ветеранів у колективах без формальностей;
- утримання талантів, коли всі навколо в пошуку «кращого»;
- створення мотивації, що тримає не тільки зарплатою;
- як освіта в компанії стає інструментом довіри, а не звітністю;
- реальні HR-рішення для роботи в умовах війни.
Серед спікерів на заході будуть HR-керівники таких компаній: «OLX Робота», Нафтогаз, Novus, ArcelorMittal, «ПриватБанк», Sense Bank, Nestlé, EVA, ДТЕК, ОККО, Метінвест, Teva, Астарта, Kernel тощо. Також долучаться представники уряду, зокрема міністерка соцполітики Оксана Жолнович та її перша заступниця Дарія Марчак.
Читайте також: «Батько маркетингу» з українським корінням
За словами організаторів, уже понад десять років цей захід допомагає бізнесу переосмислювати роль HR, впроваджувати інновації та змінювати підходи до лідерства через людяність. Дізнатися деталі та зареєструватися на захід за посиланням.
Про організаторів
Ekonomika+ — це бізнес/медіа бюро, до якого входять лідери ділового контенту Delo.ua, MMR.ua, Womo.ua та журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Щороку Ekonomika+ проводить понад 10 масштабних заходів, серед яких — GET Business Festival та HR Wisdom Summit.
З 2013 року HR Wisdom Summit зібрав понад шість тисяч учасників і став головною подією для тих, хто творить майбутнє компаній через людський капітал.

Нагадуємо, що засновник Spotify інвестує 600 мільйонів євро в німецьку компанію, що постачає дрони Україні.
Фото надали організатори
Економіка і бізнес

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 1,5 мільярда доларів. Посадовець назвав масовану атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще 2,3 мільярда канадських доларів у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден з «тіньового флоту» росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей з під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7