Суспільство
У львівських лікарнях працюють клоуни-волонтери
В Україні клоуни-волонтери працюють в Києві, Дніпрі, Рівному, а віднедавна – у Львові.
Ці клоуни працюють в різних відділеннях львівського Охматдиту та в онкогематоології і онкохірургії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Вони приходять, аби принести казку хворим дітям.
“А я прийду, і буду вас кусати! Ой! Не вас, а цукерки!”, – жартують волонтери, щоб насмішити малих.
Читайте також: Запрацювали благодійні термінали для допомоги онкохворим дітям
В житті Тюбік – програміст, а Бурик – ветеран АТО. Але вдягаючи червоного носа, вони всі стають клоунами і працюють безкоштовно. Завдяки лікарняним клоунам діти забувають про хворобу. Хоча дехто з них роками не виходить з лікарняної палати.
“Нам тут не весело жити, а клоуни скрашують життя”, – каже мама Тетяна.
Перед виходом клоуни вдягають пластикові носи і маски, у відділенні – карантин. У них свої правила: не питати діток про те, чи довго вони тут, про біль, медичні процедури. Заходять тільки з дозволу дитини. Якщо в малечі немає настрою бачити клоунів чи їй важко після болючої процедури – не йдуть. На кожну палату – 10-15 хвилин.
“Батьки питають, скільки це коштує. Сміємося, що за дитячий сміх гроші не беремо”, – пояснює волонтерка Гавка.
Стати клоуном-волонтером може кожен, переходьте за посилачкою!
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі