Суспільство
В Одесі відреставрують 100-літні трамвайні зупинки
В Одесі зібралися відреставрувати старовинні “бельгійські” трамвайні зупинки, які побудовані більше ста років тому і є пам’ятками архітектури. Про це повідомили у міській раді.
“В Одесі збереглися об’єкти «трамвайної архітектури» електричного трамвая (зупинкові павільйони, будівлі депо, електричні підстанції, трамвайні мости), низку яких планується відреставрувати”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що комплекс старовинних “бельгійських” трамвайних зупинок в Одесі на сьогодні налічує 18 павільйонів зупинок трамваїв. 5 павільйонів є пам’ятками архітектури і містобудування місцевого значення, 13 – нововиявленими об’єктами культурної спадщини.
За попередніми розрахунками, роботи на кожній із зупинок з урахуванням проектної документації складуть 700 тисяч гривень.
Ремонтуватимуть зупинки за такими адресами:
– 2-а станція Хаджибейської дороги, зупинка «Хаджибейський провулок»,
– 3-тя станція Хаджибейської дороги, Хаджибейська дорога на розі 3-го Хаджибейського провулка, зупинка «Сільгосппідприємств»,
– 5-а станція Хаджибейської дороги, зупинка «5-а станція»,
– 6-а станція Хаджибейської дороги, зупинка «Хаджибейський лиман»,
– 14-а станція В. Фонтану, Фонтанська дорога на розі пров. Дачного,
– вул. Дача Ковалевського на розі пров. Монастирського (вул. Дача Ковалевського, 83),
– 8-а станція В. Фонтану, Фонтанська дорога,
– 15-а станція В. Фонтану, Фонтанська дорога,
– вул. Чернишевського, між провулком Вокзальним і залізничним переїздом.
Павільйон зупинки на Французькому бульварі, 89 також планується відреставрувати після завершення виготовлення технічної документації та оформлення права власності за територіальною громадою.
Наразі готується проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради «Про призначення управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради замовником на проектування та виконання ремонтно-реставраційних робіт на павільйонах зупинок трамваїв, розташованих на території м. Одеси».
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі