Суспільство
В Одесі проведуть конкурс проєктів реконструкції Катерининської площі
В Одесі проведуть архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію з реконструкції Катерининської площі.
Відповідне рішення ухвалили під час засідання Одеського виконкому, пише Суспільне.
Зазначається, що на заохочення учасників з міського бюджету планують виділити 350 тисяч гривень. Згідно з проєктом рішення, конкурс розпочнеться 31 березня, а закінчиться 1 серпня.
Як повідомив виконувач обов’язків заступника міського голови Олександр Філатов, переможця конкурсу, ймовірно, визначать у серпні, однак, зважаючи на те, що історичний центр міста включили до списку ЮНЕСКО, потрібно буде узгоджувати проєкт з представниками організації та Мінкультом.
Також, за словами міського голови Одеси Геннадія Труханова, конкурс спочатку хотіли зробити міжнародним, однак це надто ускладнювало організацію та могло затягнути процес. До того ж міжнародний конкурс коштував би міському бюджету від восьми до десяти мільйонів гривень. Разом з тим, подати заявку на участь може будь-хто, зокрема й іноземці.
Які умови
У проєкті рішення вказано, що конкурсант обов’язковий має подати такі матеріали:
- ситуаційний план у масштабі 1:2000;
- опорний план у масштабі 1:500;
- генеральний план на геопідоснові у масштабі 1:500;
- розгортки фасадів з проєктними пропозиціями щодо їх реставрації на усунення виявлених недоліків;
- пропозиції щодо вибору та розміщення елементів благоустрою;
- загальні зовнішні види площі;
- пояснювальна записка із роз’ясненням архітектурно-планувальної ідеї та архітектурних рішень.
Передісторія
Наприкінці грудня в Одесі демонтували пам’ятник російській імператорці Катерині ІІ. Його перемістили на тимчасове зберігання до Одеського художнього музею.
Одесити неодноразово влаштовували акції на підтримку знесення пам’ятника російській імператорці Катерині ІІ, наголошуючи, що тези про нібито заснування нею Одеси – це всього лише російський міф. Цієї думки притримуються й українські історики, запевняючи, що Катерина не засновувала, а лише перейменувала місто.
Читайте також: «Ми добили Ленінів, але роботи ще вистачає». Як харків’янин Вадим Поздняков став головним декомунізатором України
На підтримку знесення пам’ятника свідчать й історичні факти. Зокрема, Катерина скасувала гетьманство, а останній гетьман України Кирило Розумовський позбувся булави саме за її розпорядженням. За її вказівками було фактично ліквідоване українське козацтво, а у 1775 році Катерина ліквідувала та знищила Запорізьку Січ.
Також Катерина запровадила цензуру на друк книжок Києво-Печерською лаврою (1766 рік), розпорядилась, аби з церков забрали всі українські книжки і замінили їх на російськомовні (1769 рік). Зрештою саме через Катерину ІІ офіційною мовою викладання в у Києво-Могилянській академії стає російська (1783 рік).
«Історична постать Катерини постійно використовувалась і Радянським Союзом, а потім сучасною Росією як один зі стрижнів їхніх претензій на південь України та й на всю Україну. Це одне з ідеологічних, історичних обґрунтувань сучасної агресії проти нас», – зазначає історик Олександр Алфьоров у коментарі Радіо Свобода.
Нагадаємо, у 14 країнах світу на знак солідарності з Україною перейменували чи назвали на честь нашої держави загалом майже 20 вулиць і площ.
Також ми писали, що у Дніпрі перейменували понад 30 вулиць та провулків, назви яких були пов’язані з Росією. Серед нових топонімів – вулиці Чорнобаївська, Волонтерська, Авдіївська та Азовсталі.
Фото: візуалізація української студії SIVAK + PARTNERS.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі