

Економіка і бізнес
В Одесі на сміттєзвалищі запрацювала біогазова станція потужністю 3 МВт
В Одесі на міському сміттєзвалищі «Дальницькі кар’єри» запрацювала біогазова станція потужністю 3 МВт.
Про це повідомляє dumskaya.net.
Зазначається, що проєкт дегазації реалізувала компанія «Кліар Енерджі груп».
Газ, який виділяється при розкладанні відходів, цілодобово відкачується через свердловини, розташовані по всьому полігону ТПВ і транспортується по трубах до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії. Установка відкачує з полігону до 90% звалищного газу.

Читайте також: На Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс (ФОТО)
Чому це важливо?
Станція включає три когенераційні установки австрійської компанії Jenbacher і дозволяє утилізувати до 12 млн куб.м звалищного газу на рік та виробляти щодоби близько 70 тис. кВт•год або понад 24 млн кВт•год на рік «зеленої» електроенергії.

Читайте також: На Харківщині збудують біогазову станцію, що перероблятиме 26 тонн відходів на добу
«Дегазація сміттєвого полігону дозволить запобігти пожежам на звалищі: при горінні метану виділяється велика кількість отруйних речовин, які поширюються на багато кілометрів навколо, – пояснює директор «Кліар Енерджі Груп» Андрій Гриненко. – Найближчим часом значно поліпшиться якість повітря в регіоні: звалищний газ дуже шкідливий для людини і має сильний неприємний запах».
Наразі біогазова станція вже вийшла на встановлену потужність.
«Це було непросте будівництво, – зазначають на підприємстві «Союз» — багаторічного орендаря «Дальницьких кар’єрів». – Через карантин виникали проблеми з постачанням запчастин з-за кордону, держава припинила виплати за “зеленим” тарифом, заборгувавши компанії величезні суми, але будівництво було завершено навіть раніше встановленого терміну».
На черзі – рекультивація полігону “Дальницькі кар’єри” і будівництво заводу з переробки сміття. Третя стадія передбачає будівництво заводу з енергетичної утилізації.
З березня минулого року Кліар Енерджі груп належить сміттєвивозне підприємство «Союз» — багаторічний орендар «Дальницьких кар’єрів».
Фото: dumskaya.net
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay