Суспільство
В Андріївській церкві виконали одну із найвідоміших колядок (ВІДЕО)
Колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю!» виконали у відреставрованій Андріївській церкві.
Про це пише Укрінформ.
«Звичайно, у часи карантину колядники будуть рідкими гостями. Тому спробуємо розрадити ситуацію в інший спосіб. Одну із найвідоміших колядок «Добрий вечір тобі, пане господарю!» зіграли в Андріївський церкві. В обробці Костянтина Віленського та у виконанні Національного камерного ансамблю «Київські солісти» із диригентом Кирилом Карабицем – вона звучить по-справжньому чарівно», – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що Святвечір – завжди особливе свято, коли вся рідня збирається за вечерею з 12 пісних страв і коли всі чекають колядок. Тож, усі охочі можуть переглянути відеозапис до свята Різдва Христового.
Довідка
Андріївська церква побудована у 1747 — 1762 за проєктом архітектора Франческо Бартоломео Растреллі у стилі бароко, є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. та входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Церкву запропоновано внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Читайте також: Коли українці святкують Різдво: опитування
2 грудня Андріївську церкву відкрили після реставрації. У неділю, 13 грудня, у ній відбулася церковна служба, а з 15 грудня храм став доступним для відвідування.
Нагадаємо, у Львові збудували ялинку з автомобілів.
Головне фото: slovoidilo.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі