У межах дослідження Центру контент-аналізу «Українська мова у соцмережах» визначили, що частка української мови серед українців в соцмережах перевищила 56%.
Про це повідомив керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов, передає Укрінформ.
Результати дослідження
«Вперше за всю історію нашого дослідження частка дописів, які робляться в українському сегменті соціальних мереж українською мовою, переважає. Ми маємо станом на зараз 56% дописів українською мовою, вони робилися у серпні-вересні 2024 року», — сказав Сергій Стуканов.
Під час дослідження проаналізували близько 2000 вебсторінок українських медіа, а також 1,1 мільйона дописів, поширених в Україні на платформі іноземних соціальних мереж. Серед соцмереж обрали наступні:
Як повідомив очільник аналітичного відділу, у 2020 році частка української мови становила 15%, а у 2022 відбувся сплеск до 37-38%.
У 2023 році українська мова вийшла майже на показник половини і наразі тенденція посилення становища української мови в українському сегменті соціальних мереж підтверджується.
Нагадаємо, що Вікіпедія проводить «Тиждень української мови»: як долучитися та отримати подарунки.
На одній з центральних вулиць Мангеттена з’явився тридцятиметровий мурал Empty Beds, який символізує тисячі українських дітей, незаконно вивезених до росії. Інсталяція з майже тисячею порожніх дитячих ліжок розповідає історії 994 дітей, яких Україні вдалося повернути додому з росії або тимчасово окупованих територій.
Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Проєкт створений фотографом Філом Белером та організацією Bird of Light Ukraine у межах ініціативи «Bring Kids Back UA» за підтримки Save Ukraine та Української мережі за права дитини.
Головна мета інсталяції — привернути увагу світу до порушення прав українських дітей, яких росія змушує відмовитись від своєї ідентичності через примусову паспортизацію, відвідування російських шкіл та шантаж сімей.
Фото: Андрій ЄрмакФото: Андрій Єрмак
«Кожна світлина — це реальна історія дитини, яку Україні вдалося повернути. За цими історіями стоять тисячі інших дітей, яких росія продовжує викрадати щодня», — зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Нагадаємо, що в Україні вийшов фільм «БожеВільні» про незламність і боротьбу українців у 70-х (ФОТО І ВІДЕО).
Із січня 2025 року українські військові матимуть змогу обирати халяльні, кошерні або рослинні сухпайки.
Це рішення ухвалили після опитування «Армії+», проведеного Державним оператором тилу.
Фото: DOTФото: DOT
Майже 25% військових висловили потребу в інклюзивному харчуванні, яке враховуватиме релігійні, етичні та особисті вподобання. Загалом у дослідженні взяли участь 9 128 військових, з яких 51% оцінили поточні сухпайки на 4 та 5 балів із 5 можливих.
Окрім спеціалізованих сухпайків, військові висловили попит на традиційні українські страви, такі як борщ, каші та м’ясні страви, а також побажання щодо покращення пакування, столових приборів, засобів для підігріву їжі та якості продуктів. Ці побажання буде враховано в закупівлях на 2025 рік.
Нагадаємо, що жінкам в ЗСУ надаватимуть предмети особистої гігієни та засоби індивідуального захисту.
Перший в Україні проєкт модернізації системи управління відходами впроваджено у Фастові на Київщині — за підтримки гранту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) у розмірі 960 тисяч євро.
Місто отримало 600 нових контейнерів, чотири сміттєвози та бульдозер, що вже покращило чистоту, скоротило кількість стихійних звалищ і знизило викиди парникових газів.
Завдяки новим можливостям жителі, включно з наймолодшими, активно долучаються до сортування відходів — спеціальні контейнери вже встановлено в школах і дитсадках.
Нагадаємо, що у Львові відкрили «кібер» Сільпо у співпраці з NAVI (ФОТО).
Уперше за історію українська мова переважає в соцмережах: результати дослідження
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Уперше за історію українська мова переважає в соцмережах: результати дослідження на Початковий екран
Закрити
Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Уперше за історію українська мова переважає в соцмережах: результати дослідження на головний екран мобільного пристрою
1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
Коментарі