Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
kran e1559726453651 kran e1559726453651

Економіка і бізнес

Уперше в історії України зносять незаконну багатоповерхівку

Опубліковано

У Львові зносять незаконну багатоповерхівку. Як повідомляє “День”, уже два тижні тривають роботи із зносу 7-поверхового незаконного самобуду на вул. Личаківській, 259. Робітники за цей час знесли покрівлю, демонтували вікна та почали руйнувати певні будівельні конструкції. А від сьогодні залучили спеціальну 26-тонну техніку.

Ця ділянка перебуває у приватній власності. Проте багатоповерхівка була збудована там без жодних дозвільних документів. Оскільки на її демонтаж зараз витрачаються державні кошти, то буде скеровано відповідний позов до власника ділянки, на покриття витрат по проведених демонтажних роботах. У Львівській міськраді сподіваються відсудити ділянку і потім за рішенням громади зробити там дитячий чи спортивний майданчик.

Будинок без жодного документу

Цей будинок був збудований без жодного дозвільного документу з боку міста. у міськраді розповідають, що власник вдавався до фальсифікації документів.

Читайте також: Дозвільні документи на будівництво розглядатимуть онлайн

“Бачимо, чим це все закінчується. Було більше сотні засідань судів, чітка, тверда позиція громади міста Львова. Анархія і корупція руйнують нашу державу. Ми прийняли рішення, що цей будинок має бути знесений, бо він збудований з порушенням всіх норм чинного законодавства. Пройшли горнило судових засідань, приступили до виконання робіт із демонтажу цього будинку. Це перший раз в історії української незалежності ми маємо чітке виконання закону. Це також чіткий меседж всім забудовникам у місті та в Україні — якщо ви будете порушувати закон, на вас чекає така ж доля, як цей будинок”, – заявили у міській раді.

Окрім незаконності будови, вона була зведена із порушенням будівельних норм. В багатоповерхівці є тріщини, а один із кутів взагалі просів.

“У процесі того, коли розпочалося виконавче провадження, підрядною організацією перед початком було залучено ліцензовану особу, яка перед проведенням робіт здійснила обстеження всього будинку і в тому числі і монолітних конструкцій, і фундаментів цього будинку. І дійсно будинок перебуває в надзвичайно незадовільному стані і рекомендації цієї ліцензованої особи були саме такі, що будинок має бути знесений обов’язково, бо він не придатний для подальшого використання. Фундамент має тріщини, один кут будинку є у аварійному стані, він похилився і у будь-який момент може відбутися руйнування. Зараз роботи відбуваються на цьому об’єкті з тимчасовими заходами, щоб цей будинок не впав вже зараз», – розповів керівник юридичного відділу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослав Кіндратів.

Повністю демонтаж будівлі планують завершити через два тижні, до Великодня. Також зазначимо, що жодна із квартир в цьому будинку не була продана.

Коментарі

Економіка і бізнес

В Україні запрацював електронний кабінет перевізників на міжнародних маршрутах

Опубліковано

Наразі перевізники можуть продовжувати дозволи на міжнародні маршрути без внесення змін у наявні рейси. Цю функцію розробили для тих, у кого завершується термін дії дозволу на регулярний маршрут.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Що відомо про нову функцію

Заявку можна подавати не раніше ніж за 180 днів до закінчення строку дозволу та не пізніше ніж 60 днів до закінчення цього дозволу. Також у міністерстві вказують, що онлайн-послугою можуть скористатися ті перевізники, які перед цим звернулися з необхідними документами до відомства.

Читайте також: Український підліток винайшов технологію для протидії засобам РЕБ

Цифровізацію маршрутів впроваджують у межах норм нового Порядку організації міжнародних автобусних перевезень, який вже набув чинності. 

«Таким чином перевізнику не потрібно буде більше подавати паперові пакети документів на розгляд окремої комісії в Міністерстві, а можна буде самостійно відкривати, продовжувати та вносити зміни до маршрутів. Наступною опцією, що невдовзі стане доступна в кабінеті, буде можливість відкривати маршрут та вносити зміни до чинних маршрутів», — написали Мінрозвитку.

Як подати заявку

  1. Зайти на портал та авторизуватися.
  2. У розділі «Мої маршрути» обрати «Продовжити маршрут».
  3. Внести необхідні дані.

Нагадаємо, що в Україні зʼявиться супутниковий та безперебійний звʼязок.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів

Опубліковано

Тарас Стефанишин став військовослужбовцем 125-ї бригади тероборони Львівщини у 2022 році. У 2023 році він отримав осколкове поранення і після цього проходив реабілітацію. Для власного виробництва БпЛА Тарас скористався державною програмою «єРобота».

Про це повідомили у Львівській ОВА.

Які дрони виготовляє ветеран

На виробництві Тараса Стефанишина працює сім фахівців. Вони створюють бойові дрони, зокрема FPV та камікадзе. Спеціалісти самостійно здійснюють усі роботи: від пайки електронних плат до 3D-друку деталей. Замовлення на безпілотники Тарас отримує напряму від військових підрозділів.

Відео: ютуб-канал Львівської ОВА

Читайте також: Україна отримала 150 млн євро на створення далекобійних дронів, ракет та артилерії

Про програму підтримки «єРобота»

«Наші партнери підказали нам, що є такі грантові програми. Вони вже співпрацювали з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомогли мені скласти перший бізнес-план. Я переконався, що це працює і має розвиватися», — розповів директор виробництва «Морена» Тарас Стефанишин.

Максимальна сума гранту для ветеранів може сягати мільйона гривень, а для членів їх родин — до 500 тисяч гривень.

Нагадаємо, що на Львівщині створили найбільшу вишиту кулю України та встановили рекорд (ФОТО).

Фото: ютуб-канал ЛОВА

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як спланувати бюджет на 2025 рік: 6 фінансових порад від експертки

Опубліковано

Новий рік — новий бюджет. Кілька порад про те, як спланувати персональні фінанси на 2025 рік, ШоТам дала фінансистка Ірина Обруч.

Ірина Обруч

фінансова радниця, бізнес-тренерка у сфері персональних фінансів і засновниця Fincode Academy

Зрозумійте, на що ви витрачали минулого року

Перед тим, як планувати фінанси в новому році, важливо озирнутися назад. Подумайте, наскільки змінилися ваші доходи, чи вдалося вам краще розпоряджатися своїми коштами та чи просунулися ви до своїх цілей. Такий аналіз допоможе побачити переваги вашого підходу, знайти слабкі місця та врахувати їх у планах на майбутнє. Цей своєрідний звіт перед самим собою дозволить вам впевненіше планувати на рік уперед.

Сформуйте фінансові цілі

Подумайте, чого ви хочете досягти: це може бути відпустка, ремонт чи невелике накопичення. Розділіть свої цілі на три категорії. У короткострокові (1–3 місяці) може входити покупка посудомийної машини чи нового дивана; у середньострокові (1–3 роки) — ремонт або покупка авто; довгострокові (5+ років) — накопичення на пенсію чи власне житло.

Після цього визначте, що для вас є найважливішим. Довгострокові цілі зазвичай потребують більше накопичень, тому краще починати з них. Короткострокові допоможуть вирішити нагальні потреби та покращити якість життя вже зараз. 

Плануйте витрати так, щоб на кожну ціль виділяти певну частину доходу. Регулярно переглядайте свій план, щоб адаптувати його до змін.

Почніть вести облік усіх доходів і витрат

Керування грошима починається з бюджетування — фіксації всіх наших доходів і витрат. Над веденням звіту треба працювати від 3 до 6 місяців. Це потрібно для того, аби визначити, які щомісячні витрати є основними, а які — додатковими. Ідеальною формулою вважається «60-20-20»: 60% доходів — витрати першої потреби (оренда житла, комунальні послуги, оплата за навчання дітей, їжа та засоби гігієни), 20% — планові витрати (донати, одяг, подушка безпеки + тривалі накопичення), 20% — дозвілля, а також емоційні покупки. 

Відкладайте гроші для непередбачуваних ситуацій

Фінансова подушка дорівнює 3–6 місяцям базових витрат — це ті гроші, які допоможуть вам пережити складний період, наприклад, втрату роботи чи переїзд. Не потрібно накопичувати дуже багато — головне, щоб цих грошей вистачило на необхідне: їжу, оренду, комуналку, базові потреби.

Щойно зберете цей резерв, починайте відкладати на інші важливі речі — наприклад, на ремонт.

Кредитка — швидка допомога, а не спосіб життя

Кредитна картка є корисним фінансовим інструментом, але тільки за правильного використання. Це не частина фінансового планування, а швидка допомога, коли вам потрібно покрити тимчасові витрати. Наприклад, якщо ви фрилансер, і вам затримують оплату за роботу, але гроші точно надійдуть, кредитка допоможе закрити цей розрив. Особливо вигідно користуватися нею в межах пільгового періоду (зазвичай до 55 днів), коли банк не стягує відсотки. Головне — повернути кошти вчасно, щоб уникнути додаткових витрат.

Однак якщо ви використовуєте кредитну картку для покриття регулярних витрат, це може призвести до боргів.

Імпульсивні покупки мають трохи почекати

Якщо хочете незаплановано придбати якусь річ, дайте собі день, аби обдумати покупку. За цей час емоції вщухнуть, і ви зможете оцінити, чи дійсно ця річ вам потрібна. Якщо йдеться про онлайн-шопінг, залиште товар у кошику. Такий підхід допомагає ухвалювати більш усвідомлені рішення, бо ви не відмовляєтеся від покупки назавжди, а лише на трохи її відкладаєте.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 хв. тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство6 днів тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство2 тижні тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...