Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень

Опубліковано

Можна мріяти про найвідоміші у світі платинові сережки Harry Winston з діамантами чи смарагдове намисто Haute Joaillerie. Але за магію цих каменів вам доведеться заплатити три мільйони доларів. 

Звідки взяти зайві три мільйони доларів, ми не в курсі. Але знаємо, де можна купити красиві прикраси, не дорожчі за 200 гривень. Окиньте поглядом стімпанк-кулони з халцедоном, мідні пекторалі з лазуритами та аметистові браслети з нашої підбірки. А потім скажіть: чи треба переплачувати за іноземний бренд, якщо є не менш якісні прикраси від українських майстрів?

Прикраси під кіберпанк

На сторінці Романа Шкорупа зможете знайти неймовірні сталеві каблучки з гравіюванням, підвіски у вигляді прибульця із зеленим халцедоном замість обличчя. 

Окремої уваги варті назви його прикрас: “Хобочєл”, “Мишкіна мати” та “Мишкіна бабуся” (до слова, сам Мишонок теж є в колекції).

Під кожним його витвором написано: “Авторська робота в стилі кіберпанк.

Читайте також: Вироби з дерева. Як у Woodstuff створюють екологічний посуд

Виконана в єдиному екземплярі. Повторів не буде”. 

Найдешевше на його сторінці коштує посріблена каблучка “Бультер’єр” – 150 гривень, а найдорожче — підвіска “Мишкіна бабуся”, за яку автор просить 520 гривень.

“Кам’яні” каблучки

Прикраси від Stone Ring — це футуристичного вигляду каблучки та кольє, які коштують від 120 гривень. Для їх виготовлення майстер використовує сталь, ювелірну смолу та акрил. Якимось чином вироби мають вигляд цілком кам’яних, хоча зроблені з синтетичних матеріалів.

Вартість прикрас стартує від 120 гривень — за ці гроші ви отримаєте космічного вигляду кільце з ювелірної смоли. А найдорожчий на сторінці майстра набір з кулона на шкіряному шнурку та каблучки. Вони виготовлені зі сталі, ювелірної смоли та акрилового каменю і коштують 730 гривень. 

Браслети з натурального каміння

Якщо акрил та ювелірна смола — то не ваше, і хочеться чогось натурального, то маємо для вас bracelet_s_bead – браслети з напівдорогоцінного каміння та мінералів. Аквамаринові, аметистові, з рожевим кварцом — це все роботи львівської студентки Іри Кулик. 

Колір прикрас на зап’ястя варіюється від насичено-синього (браслети з апатиту та аквамарину) до криваво-червоного (гранатові браслети).

Серед середніх за ціною браслетів — браслет з лепідоліту за 190 грн, а найдорожчий у колекції майстрині — браслет з індійського опалу та срібла за 1200 гривень. 

Читайте також: Була завучем – стала бізнесвумен: як донецька педагогиня створює автентичні прикраси

Скіфські прикраси з мідного дроту

Здавалось би, мідному дроту місце всередині електричного кабелю. А не на шиї у вигляді справжньої пекторалі з лазуритом. Усі прикраси Сергія Кушніра з Запоріжжя — це майстерне плетіння сережок, каблучок та браслетів, в мереживо яких вплетені природні камені. 

Техніка, яку він використовує, називається WIRE WRAP ART або виготовлення аксесуарів з дроту (зазвичай, мідного, латунного, срібного тощо). 

“Майстер буквально малює дротом, розбавляючи або доповнюючи його різними акцентами. Після того як виріб закінчено, його патинують (зістарюють – авт.) та полірують, щоб виріб отримав ефект старовини”, — розповідає Кушнір про нюанси ручної роботи у себе на сторінці.

Найдешевші з його виробів — сережки за 80 гривень, найдорожча — пектораль з каменем “тигрове око” золотавого кольору. 

Бізнес на… гербарії

Квіткове «до» та «після» з лобелією. Між першою і другою світлиною майстриня Наталя зірвала і висушила квітку, а потім “з допомогою особливої магії” перетворила її на кулон.

Якщо не знаєте, з чого розпочати власний бізнес, роззирніться навкруги. Власниця @vtiha_handmade, мабуть, так і зробила. Вона старанно назбирала літо, засушила його в книгах, і тепер продає за низькими цінами. Кулон з торішнім листком чи квіткою, виготовлений з ювелірної смоли, обійдеться вам у 100 гривень, а найдорожче, що ми знайшли у майстрині на сторінці — набір з каблучки, намиста та браслету за 200 гривень. 

Намистинки для дредів та прикраси для волосся

І знову мідь, і знову техніка WIRE WRAP ART. Київський майстер Євген на crafta.ua виготовляє та ефектні браслети з вулканічної лави та міді, і мідні кулони з агатом. 

Підвіска з бірюзою — найдорожча і найкрасивіша з його робіт.

Майстер виготовив прикрасу з застосуванням холодного кування та запатинував її синьо-зеленою патиною, покривши спеціальним воском — для збереження кольору. Такий виріб існує у єдиному екземплярі і коштуватиме вам 449 гривень — зі знижкою (реальна ціна — 500 гривень). Серед найдешевших виробів — дредонамистини по 117 гривень.

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

«Це неймовірно цінно!»: з окупації та росії повернули ще 11 українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.

Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.

Кого вдалося повернути

Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.

Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.

«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.

Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України

Читати далі