Європейський банк реконструкції та розвитку виділить кошти на оновлення парку електровозів Укрзалізниці.
Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій України.
Виділення 300 мільйонів євро погодили на зустрічі команди Міністерства розвитку громад та територій України з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.
«Наразі ЄБРР готовий виділити позику у розмірі 300 мільйонів євро для закупівлі 50 електровозів. Водночас завдяки грантовому фінансуванню за проєктом Світового банку «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення» (RELINC), вдасться придбати ще 30 електровозів на загальну суму 190 мільйонів доларів США. Таким чином Україна зможе поповнити локомотивний парк на 80 одиниць електровозів подвійного живлення», — зазначив заступник міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко.
Разом із цим голова правління УЗ Олександр Перцовський зауважив, що крім оновлення парку локомотивів, важливою є програма впровадження системи розподіленої генерації на залізниці для подолання дефіциту електроенергії в зимовий період. Сторони дійшли згоди вже найближчим часом узгодити дедлайни по вказаних проєктах.
Нагадаємо, що ЗСУ отримають 66 нових карет швидкої допомоги від НАТО.
Проєкт реалізується поліграфічною фірмою «ТакіБук», яка з вересня 2022 року працює в Дрогобичі, орендуючи приміщення в селі Лішня.
Фірма є частиною великої видавничої групи, що складається з восьми видавництв, та спеціалізується на друці літератури для українського та закордонного ринків, випускаючи приблизно 3 тисячі книг і журналів щотижня.
Для запуску «ТакіБук» була продана земельна ділянка на аукціоні, розташована при в’їзді в місто, по вулиці Стрийській, і вже зареєстровано підприємство під назвою Дрогобицька книжкова фабрика. Приміщення планують звести до кінця наступного року.
Крім видавництв, тут також планується відкриття сучасної друкарні та музею рідкісних книг, де зберуть унікальні екземпляри друкованої продукції.
ШоТам зібрав 5 українських брендів прикрас для тих, хто хоче урізноманітнити свій стиль нетиповими крафтовими виробами.
Сережки та кулони, що «пахнуть»
Чи можна носити осінні квіти як сережки, аби вони ще й не псувалися? Фінансистка Ліна з Київщини вирощує квіти, з яких потім виготовляє на замовлення авторські прикраси під брендом «Файна квіточка».
Сережки «Осінь». Фото з сайту бренду
Квіти, шишки й інші дари природи, що ростуть у її саду, жінка заливає смолою. До кулонів додає ланцюжки з нержавіючої сталі або замшеві шнурки, а до сережок — застібки, покриті родієм, щоб не чорніли.
«Для кого мої прикраси? Для жінок і дівчат, які хочуть виділятися з-поміж інших чимось цікавим та оригінальним, привертати до себе увагу, отримувати компліменти своєму образу та смаку. Це — дизайнерські прикраси, в яких ти особлива», — пише власниця бренду на сайті.
Кулон «Осінній». Фото з сайту бренду
Вартість: від 250 до 1200 гривень (на фото — сережки за 650 та кулон за 500 гривень)
Бренд прикрас OIUM сім років тому створив Валерій Кас’яненко з Дніпра, який змалку цікавився історією та археологією. Майстри з його команди зі срібла, бронзи, сталі чи латуні відтворюють прикраси, знайдені під час археологічних досліджень. У бренду можна придбати двозуби, срібні амулети, глиняні статуетки, персні та сережки.
Набір прикрас OIUM. Фото з інстаграму бренду
«Наші вироби є на всіх континентах — так ми просуваємо українську культуру. Коли людина купує нашу продукцію, вона отримує не лише виріб, а й історію», — каже засновник бренду.
Вартість: кулони — від 850 гривень, персні — від 1150
Сестри Ольга та Віра з Охтирки на Сумщині створили власний бренд авторських прикрас OliVer Star. Жінки виготовляють ексклюзивні намистини зі скла та популяризують гутництво — давнє українське ремесло з виплавлення скла.
Різноманітні листочки, ягоди, горішки та квіти складають ціле скляне намисто та вже мають попит за кордоном.
«Я хочу, щоб ми були з сестрою номер один у світі — не те, що в Україні. Щоб тільки нашу намистину бачили й казали: “О, так це ж сестри з України!”», — кажемайстриня гутництва Ольга Шумська.
Керамічними можуть бути не тільки глечики й тарілки
Майстриня з Франківщини Вікторія Федин для свого бренду «Традиції» створює авторські глиняні прикраси — кожен виріб вона ліпить вручну, а потім розмальовує спеціальними глиняними фарбами.
Фото з інстаграму бренду
Вікторія відтворює орнаменти з одягу кінця 17 – початку 18 століття, популяризуючи автентичну культуру регіону. А ще майстриня ділиться своїми вміннями з усіма охочими на майстер-класах, аби кожен міг створити для себе особливий виріб.
Фото з інстаграму бренду
Вартість: від 590 гривень (на фото каблучка за 590 гривень, намисто за 750 і сережки за 900)
Намисто з ковбаси, сережки як шматочки помідорів або підвіска у вигляді шматка сала — ці прикраси виготовляє підприємиця з Луцька Людмила Терещук.
Авторське дерев’яне намисто «Ковбуси». Фото з інстаграму Людмили
Раніше жінка працювала в банку, але вже понад чотири роки малює по дереву та створює різні сувеніри: підвіски, намиста чи сережки у вигляді ковбаси, сала та помідорів.
«Створюю незвичне та кумедне мистецтво, дерев’яний декор та авторську дерев’яну біжутерію», — пише жінка у своїх соцмережах.
Деревʼяні сережки-огірки.Фото з інстаграму Людмили
Фастфуд-мережа KFC відкрила свій перший ресторан у Білій Церкві — це вже 62-й заклад мережі в Україні. Новий простір на 275 м² пропонує комфортні умови для відвідувачів: 78 посадкових місць, п’ять кіосків самообслуговування, літню терасу на 48 місць і фотозону для створення яскравих спогадів.
Ресторан пристосований для маломобільних відвідувачів — обладнаний пандусами та має широкий вхід. Також у закладі діють ініціативи зі зменшення використання пластику, що підкреслює екологічну відповідальність мережі.
В інтер’єрі панують панорамні вікна та українські акценти, що додають особливого затишку. Ресторан працює щодня з 08:00 до 22:30 за адресою: вулиця Ярослава Мудрого, 1.
Нагадаємо, що «Нова пошта» запускає кур’єрську доставку в Нідерландах.
Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро на Початковий екран
Закрити
Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро на головний екран мобільного пристрою
1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
Коментарі