Суспільство
Укрзалізниця планує впродовж року збудувати євроколію до кордону
Укрзалізниця планує за один рік збудувати євроколію до державного кордону. Йдеться про залізничну дорогу від станції Скнилів, що під Львовом, до кордону з ЄС. Це дозволить налагодити рух швидкісних поїздів між Львовом і Краковом, Прагою, Віднем, повідомляє видання Центр транспортних стратегій з посиланням на правління АТ “Укрзалізниця”.
Що пропонують?
“3,5 години до Кракова. Зі Львова в Європу швидкісними поїздами. Про це говорять останні років 10. Але ми зробимо це за рік”, – заявили у правлінні Укрзалізниці.
Як зазначається, станція Скнилів розташована у Львові. Від вокзалу – відстань 5,5 км, від Міжнародного аеропорту “Львів” – 3 км і автостанції – 1 км. Тобто через рік українці зможуть отримати пряме швидкісне сполучення зі Львова до Кракова, Праги, Відня.
Читайте також: На новорічні свята пустять додаткові поїзди
Маршрут до станції Скнилів обраний з тієї причини, що це дозволить уникнути підвищеного навантаження на станцію Львів.
Які ще варіанти?
Минулого року в Мінінфраструктури заявляли про те, що в 2019 році можна було б приступити до будівництва залізниці з європейською шириною колії 1435 мм від кордону з Польщею до Львова – а саме від Рави-Руської до Брюховичів. Тоді проєкт оцінювали у близько 50 мільйонів євро.
Раніше також озвучувався варіант проєкту, який передбачає будівництво комбінованої колії 1435/1520 мм на ділянці Львів-Перемишль загальної протяжність 67 км. Ще в 2008 році Львівська міськрада оцінила проєктні роботи в 6 млн євро. А Львівська залізниця у 2014 році підрахувала, що на будівництво самої дороги знадобиться більше 460 млн євро.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі