

Технології
Укрпошта запустила першу роботизовану лінію сортування посилок
Укрпошта запустила першу роботизовану лінію для сортування посилок.
Про це повідомив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський у фейсбуці.
Він наголосив, що завдяки впровадженню такої лінії Укрпошта збільшила швидкість обробки дрібних посилок із 400 шт/годину до 8 000.
Лише одна смуга може сортувати 150 тис. посилок на добу. Це у 8 разів більше, ніж працівники вручну обробляли раніше.
Зазначається, що Укрпошта покращила не лише показник швидкості, але й точність сортування. Тому відсьогодні українці зможуть отримати нові враження від користування поштовими послугами компанії, оцінити швидкість та якість доставки.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай
Цього року Укрпошта планує встановити ще, як мінімум, 4-5 нових ліній, а план на першу половину 2024 — повністю перейти на автоматизований режим сортування по всій країні.
Сортувальна смуга створена руками українських розробників UISLabs, а більш як 90% її складових виготовлено на 10 різних промислових підприємствах України.
За даними пресслужби компанії, на виготовлення та впровадження першого конвеєру на 64 напрямки пішло 5 місяців. На виготовлення та запуск наступних конвеєрів відведено 4-12 тижнів залежно від кількості напрямів сортування.
Встановлене обладнання вироблено таким способом, що дозволяє в процесі експлуатації добавляти модулі, тим самим збільшуючи кількість напрямків сортування при зміні процесів, та кількість необхідних для обробки обсягів.
Про сортувальник
UIS Tilt tray sorter – це сортувальник, розроблений українськими інженерами. Більш як 90% його складових виготовлено на 10 різних промислових підприємствах України, а сортуванням керує власне ПЗ на базі Oracle.
Сортувальне автоматизоване обладнання складається з основної рами, кореток, бортів скиду, модулю сканування, модулю автоматичної подачі відправлень, датчиків заповнення тари та інформаційних дисплеїв стану портів, ваго-габаритний модуль.
Воно також має системи запобігання електричного ураження та обладнане системою автоматичного вимкнення обладнання при потраплянні сторонніх об’єктів в рухові деталі сортувальника.
Читайте також: Від психологічної підтримки до запуску бізнесу. Як працюють тренінги для переселенців? Кейс ГО «Біла стрічка»
Для поставки конвеєрного обладнання для Укрпошти був вибраний український виробник – вітчизняне підприємство ТОВ «Українські інтелектуальні системи». Забезпечення сортувального обладнання коштуватиме $ 1,7 млн.
За умовами закупівлі, у зазначену суму входить безпосередня вартість обладнання, його технічне та чотирирічне сервісне обслуговування, комплект запасних частин. Гарантійний термін – 48 місяців.
Додатково сортувальні центри будуть оснащені сортувальною лінією посилок з пропускною здатністю до 4 тис од/год з технологією «Put-To-Light». Це дозволить максимально автоматизувати операційні процеси сортування, зменшити кількість помилок, оптимізувати кількість персоналу та операційної площі, а також покращити та пришвидшити якість надання послуг.
Нагадаємо, в Україні з’являться листоноші на електробайках.
Раніше ми повідомляли, що Укрпошта повністю відновила свою інфраструктуру в Бородянці на Київщині.
Фото: facebook.com/ukrposhtaceo.
Технології

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.
Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.
Сюжет гри
Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.
У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.
Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter
«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ — написали про гру на її сторінці в Steam.
Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сторінка гри в Steam
Технології

Студенти Київського національного університету будівництва разом з фахівцями студії balbek bureau проєктуватимуть автентичні українські поселення, які пошкодили під час російсько-української війни.
Про це повідомили в КНУБА.
«Важливо, щоб такі наукові напрацювання ставали частиною навчального процесу. Архітектори, які проєктуватимуть відбудову сіл та селищ, мають враховувати регіональну автентику. Важливо, щоб після відбудови зберігалася культурна пам’ять — навіть там, де будівлі були повністю знищені», — сказав ректор КНУБА Олексій Дніпров.
Основою для цього проєкту стало дослідження культурного коду українських сіл, яке провела команда RE:Ukraine Villages. Наразі фахівці дослідили 12 областей України.
Читайте також:
Співзасновник balbek bureau Слава Балбек зазначив, що експерти зібрали інформацію про типологію будинків, колірні рішення та елементи оздоблення:
«Це дозволило виявити унікальні особливості кожного регіону, що підкреслюють культурний код української архітектури. Дані є у вільному доступі. Тому завдяки цифровому конфігуратору можна розробити власний проєкт будинку, обираючи тип даху та інші елементи відповідно до свого смаку. Користувачі вже згенерували понад десять тисяч проєктів будинків».
Нагадаємо, що військові знайшли древні артефакти під час створення фортифікацій (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка balbek bureau
Технології

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.
Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.
У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.
Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.
Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch
Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.
Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.
Фото обкладинки: «Локальна Історія»