Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Укрпошта починає будувати у Франківську перше сортувальне депо із 61 запланованих по всій Україні

Опубліковано

Укрпошта уклала угоду про будівництво в Івано-Франківську першого із 61 сортувального депо.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Івано-Франківське депо увійде до Львівського кластеру і буде використовуватися для обробки кореспонденції регіону, зокрема для відправки кореспонденції до 41 міського поштового відділення, 90 сільських відділень, 31 пересувного відділення та дільниці кур’єрської доставки Івано-Франківської області.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

За попередніми розрахунками, мінімальний час та обсяг обробки посилок в новому автоматизованому депо зросте в середньому до 24 тисяч посилок за день або до 7,6 млн за рік. Це дозволить значно скоротити швидкість доставки відправлень не лише в межах області, але і по Україні.

На заміну ручному сортуванню, яке нині використовується для обробки пошти, в новому депо буде використовуватися автоматичне сортування 96% відправлень (окрім преси, марок, габаритних відправлень). Передбачається сортування виключно в пластикову тару та рол-кейджі, які є оборотними, запечатаними та чітко контрольованими за рахунок штрих-кодування.

Повністю автоматизоване депо

У повністю автоматизованому Івано-Франківському депо буде використовуватися система управління складом (WMS) та транспортними перевезеннями (TMS).

На 6 тис. м2 передбачені зони з приймання, обробки відправлень, сортування преси та окремо кур’єрської доставки, складські приміщення.

Планується, що сортувальний центр працюватиме в режимі 24/7, завдяки чому можна буде скоротити час обробки відправлень до 3-5 годин і, відповідно, забезпечити швидку та своєчасну доставку по всій території країни.

Читайте такожПочни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету

Загалом до львівського кластеру увійдуть Івано-Франківське, Рівненське, Дрогобицьке, Чернівецьке, Тернопільське, Червоноградське, Ковельське, Мукачівське та Луцьке депо. У рамках нової логістичної стратегії Укрпошта збудує 7 сортувальних центрів та 61 регіональне депо.

Новий автоматизований сортувальний комплекс площею 6 тис. м2 планується збудувати на околиці обласного центру поряд із найбільшими автомагістралями львівського напрямку Н-09, чернівецького Р-24, тернопільської Н-18. Загальна площа земельної ділянки під будівництво депо становить 3 га. Завершення всіх робіт зі зведення заплановане до кінця 2023 року.

Нова логістична мережа

Нова логістична мережа Укрпошти передбачає декілька рівнів – це найбільші центральні сортувальні комплекси, регіональні депо та місцеві депо зі спільною обробкою та транспортуванням всіх сегментів продукції. Із загальної кількості депо залежно від географії потоків відправлень 28 найбільших депо будуть повністю автоматизовані, 11 – напівавтоматизовані та 22 місцевих депо із мінімальною автоматизацією.

Відбір підрядника на будівництво сортувального центру проводився через систему електронних закупівель РroZorro. За умовами тендера, будівництво сортувального депо коштуватиме майже $14 млн з ПДВ.

Читайте також«Продовжуємо справу наших предків». Як на Закарпатті роми дають людям роботу та руйнують стереотипи

Для участі в тендері обов’язковою умовою була наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості, досвід у реалізації та завершенні проєктів із будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки, до завершення якого залишилось не менше 10 років, та зобов’язання, за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження. Крім того, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Івано-Франківська або на відстані не більше 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

Нагадаємо, в Україні випустили поштові марки із зображенням судна на підводних крилах та першого українського трактора.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення