

Суспільство
Укроборонпром представив реактивний піхотний вогнемет
Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що розташований на Сумщині у місті Шостка, розробив український реактивний піхотний вогнемет РПВ-16.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
За інформацією, РПВ-16 – це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання з термобаричним боєприпасом.
Призначення
Призначення вогнемету таке:
- ураження укритих вогневих точок супротивника,
- ураження легкоброньованої та автомобільної техніки,
- знищення живої сили противника за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості у створеній зоні ураження.

Принцип дії
Постріл із РПВ-16 виконується за допомогою пускового пристрою, який приєднується до пускового контейнера безпосередньо перед використанням. Цей пристрій має запобіжний механізм, який знімається перед пострілом.
Реактивний двигун вогнемета запалюється від електричного імпульсу під час натискання на спусковий гачок. При влученні боєприпасу у ціль заряд бойової частини підривається і розпорошується, утворюючи хмару аерозолю діаметром 7-8 м, яка за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом до 120 м³. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, якій дозволяє вражати супротивника на відстані понад 25 м.
Характеристики
• Максимальна дальність стрільби – 1000 м
• Мінімальна дальність стрільби на відкритій місцевості – 70 м
• Об’єм суцільного ураження живої сили в приміщенні – 120 м3
• Площа суцільного ураження на відкритій місцевості – 75 м2
• Маса контейнера з бойовою частиною – 11 кг
• Габаритні розміри: калібр бойової частини – 93 мм, довжина вогнемету – 924 мм, зовнішній діаметр контейнера – 101 мм
• Температурний діапазон бойового застосування – від мінус 40°С до плюс 50°С.

Переваги
Реактивний піхотний вогнемет оснащений бойовою частиною з термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху уражуючих факторів у вигляді надлишкового тиску та підвищеної температури, які виникають у зоні вогняної хмари.
Читайте також: «Гетьман Сагайдачний» тренувався відбивати удари крилатих ракет (ФОТО)
Термобаричні боєприпаси також називаються боєприпасами об’ємного вибуху. Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду 120-122 мм калібру. Тому, ця переносна зброя здатна знищувати живу силу супротивника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра.
Нині вогнемети РПВ-16 серійно виробляються для потреб Збройних сил України. Крім того, Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів у ініціативному порядку продовжує модернізацію реактивних піхотних вогнеметів. На основі РПВ-16 створюються два нові зразки: легкий штурмовий вогнемет РПВ-18 та вогнемет підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ.
Читайте також: В Україні пройшов новий етап випробувань надпотужних ракет «Вільха М» та «Нептун» (ВІДЕО)
Нагадаємо, Укроборонпром представив тактичну бойову колісну машину Дозор-Б.
Як ми повідомляли раніше, Укроборонпром представив радіолокатор «Траса-М», що розпізнає повітряні об’єкти.
Усі фото: ukroboronprom.com.ua.
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»