Суспільство
Укроборонпром представив тактичну бойову колісну машину Дозор-Б
Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова розробило тактичну бойову колісну машину Дозор-Б.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
Зазначається, що Дозор-Б – це бойова, колісна, двовісна, повнопривідна, із броньовим герметизованим корпусом машина, на базі якої можливе створення низки бойових броньованих машин різного призначення.
Перша партія Дозор-Б пройшла випробування на міцність в зоні проведення операції об’єднаних сил у 2016 році в складі одного з підрозділів Збройних Сил України.
Українські військові надали високу оцінку бойовим якостям цих машин й висловили низку пропозицій щодо покращення їхніх характеристик, які були ретельно опрацьовані та реалізовані.
Призначення
Тактична бойова колісна машина Дозор-Б призначена для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів та їхньої вогневої підтримки в бою. Вона забезпечує надійний захист екіпажу та десанту від вогню зі стрілецької зброї, та осколків від мін та снарядів.
Читайте також: В Україні випробували новітню радіолокаційну станцію (ФОТО)
Може використовуватися цілодобово, на різних висотах над рівнем моря, при температурах довколишнього повітря від -40ºС до +50ºС, на дорогах з різним покриттям й по бездоріжжю. Здатна виконувати бойові завдання в умовах застосування противником зброї масового ураження.
Характеристики
- як силову установку на машині застосовано чотиритактний, чотирициліндровий рядний дизель із турбонаддувом і проміжним охолодженням наддувочного повітря DEUTZ потужністю 190 к.с. та гідромеханічну трансмісію Allison;
- як силову передачу на машині застосовано автоматичну, планетарну трансмісію Allison, що забезпечує п’ять діапазонів переднього ходу і один заднього;
- на машину встановлено лебідку, яка призначена для самовитягування та для витягування інших застряглих машин аналогічної маси;
- машина має сучасну супутникову навігаційну систему вітчизняного виробництва та прилад радіаційної розвідки ДРГ-Т;
- наявність системи централізованого підкачування шин забезпечує автоматичне підтримування заданого тиску в шинах та дозволяє контролювати і змінювати тиск в шинах з місця водія в залежності від дорожніх умов;
- компонування машини виконане за автомобільною схемою, що дозволяє забезпечити високу прохідність та мобільність зі збереженням зручності роботи і безпеки посадки-висадки екіпажу;
- машина оснащена фільтрувально-вентиляційною установкою, що забезпечує очищення повітря від отруйних речовин, радіоактивного пилу та біологічних аерозолів в разі їх застосування противником, а також вентиляцію заселеного відділення від порохових газів при стрільбі екіпажу та десанту через бійниці.
Озброєння
На машині на поворотній платформі на верхньому броньовому листі корпусу встановлено автономну зенітно-кулеметну установку закритого типу з кулеметом КТ-12,7 калібру 12,7мм. Кути наведення кулемета у вертикальній площині від -2° до +68°. Кути наведення кулемета у горизонтальній площині: 360°.
Читайте також: Топ-7 безкоштовних онлайн-курсів для вивчення англійської мови
Нагадаємо, Укроборонпром представив радіолокатор «Траса-М», що розпізнає повітряні об’єкти.
Як ми повідомляли раніше, українській армії передали розвідувальні машини з покращеними характеристиками.
Головне фото: ukroboronprom.com.ua.
Суспільство
Мета проєкту
Основні функції Інституту
- Дослідження та аналітика:
Інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Він проводитиме загальнонаціональні опитування, збиратиме дані про наявний житловий фонд, включно із соціальним та доступним житлом, особливо у найбільш постраждалих регіонах. - Онлайн-платформа:
Зібрана інформація буде доступна на спеціальній онлайн-платформі, що допоможе у пошуку житлових рішень для національних, місцевих та міжнародних партнерів. - Консультації та підтримка:
Інститут також діятиме як дорадчий орган при Уряді України, вивчатиме чинне житлове законодавство, надаватиме консультаційну підтримку щодо реформ і долучатиметься до розроблення відповідних програм.
Коментарі
Суспільство
Що саме змінилося
Дарницький район:
- Вулицю Івана Тургенєва перейменували на вулицю Миколи Волковича.
Дніпровський район:
- Вулиця Петра Чаадаєва отримала назву вулиця Єлизавети Шахатуні.
Подільський район:
- Вулиця Брюсова стала вулицею Валентини Радзимовської.
- Парку біля кінотеатру Тараса Шевченка присвоїли назву «Гірка Крістера».
Печерський район:
- Вулицю Станіславського перейменували на вулицю Богдана Ступки.
Святошинський район:
- Парк «Юність» переназвали на парк «Гамбурзький».
- Вулиця Жовтнева стала вулицею Сулимівською.
- Вулицю Сергія Єсеніна перейменували на вулицю Скарбова.
- Парку на вулиці Михайла Котельникова, 26-32, присвоїли ім’я Михайла Реуцького.
Солом’янський район:
- Вулиця Боткіна стала вулицею Професора Павловського.
- Безіменну площу між вулицями Січеславською та Георгія Кірпи назвали «площею Північноатлантичного альянсу».
Шевченківський район:
- Провулок Бехтерівський отримав назву провулок Варязький.
- Сквер на вулиці Прорізній (між будинками №3 та №5) назвали «Українського радіо».
Коментарі
Суспільство
Розклад
- Поїзд №767 відправляється з Варшави Всходньої щодня о 21:31, Люблін 23:27—23:40, Рава-Руська 05:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді). Пересадковий поїзд №867/868 вирушає з Рави-Руської о 06:15, Львів 07:47—08:02, Івано-Франківськ 11:12—11:16, прибуття в Коломию о 12:00.
- Зворотно поїзд №867/868 відправляється з Коломиї о 03:06, Івано-Франківськ 03:55-04:00, Львів 06:58—07:14, прибуття до Рави-Руської о 08:38. Поїзд №767 вирушає з Рави-Руської о 10:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді), Люблін 13:50—14:11, прибуття на станцію Варшава Всходня о 16:01.
Коментарі