

Економіка і бізнес
Укроборонпром отримає роялті за локалізацію виробництва українських двигунів в Індії
В Індії частково локалізують виготовлення окремих компонентів газотурбінних двигунів морського застосування виробництва державного підприємства Зоря-Машпроект, яке входить до складу оборонного концерну Укроборонпром.
Відповідну угоду підписали з індійською держкомпанією Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL).
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
«Сьогодні є підстави говорити про застосування нашої техніки для кораблів індійських ВМС у довгостроковій перспективі», – заявив генеральний директор ДП Зоря-Машпроект Олексій Жуковець.
Він наголосив, що угода підвищить конкурентоспроможність продукції українського підприємства і розширить можливості для участі в нових проектах.
Читайте також: Від «Кіборгів» до «Номерів». Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром? (ТЕСТ)

Відзначається, що часткова локалізація відбуватиметься за ліцензійним контрактом з виплатою BHEL відповідного роялті на користь ДП Зоря-Машпроект.
За умовами індійської державної програми розвитку країни Make in India, під час ухвалення рішення про співпрацю з іноземними партнерами, перевага віддається тим компаніям, виробництво продукції яких хоча б частково локалізовано в Індії.
Зоря-Машпроект співпрацює з BHEL від 2015 року. Переважно постачає двигуни для кораблів ВМФ. У листопаді до складу флоту Індії введено перший із чотирьох есмінців типу Visakhapatnam, оснащений двома газотурбінними агрегатами М36Е виробництва Зоря-Машпроект.
Про завод
Зоря-Машпроект – розробник та виробник газотурбінного обладнання. Підприємство розпочало роботу у травні 1954 року. Виробляє газотурбінні установки для компресорних станцій магістральних газопроводів, потреб енергетики та кораблів військового флоту. Паралельно із серійним виробництвом на підприємстві тривають науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.
Нагадаємо, Україна постачатиме турецькій Baykar двигуни для безпілотних літаків.
Фото: ukroboronprom.com.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay