Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від «Кіборгів» до «Номерів». Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром? (ТЕСТ)

Опубліковано

Думаєш, українське кіно вже не зможе тебе здивувати? Віриш, що вітчизняні режисери знімають лише нудні та маловідомі фільми? Насправді ж від українських стрічок фанатіють за кордоном, вони здобувають премії престижних фестивалів та збирають повні зали. Підготували для тебе тест із кадрами з 15-х фільмів наших режисерів. Не бійся помилитися, після кожної відповіді ти отримаєш коротку анотацію, аби зрозуміти, чи підійде ця картина для перегляду найближчим вечором.

Правильно! Неправильно!

Співає ІФТКЕ – дебютна повнометражна картина режисерки Надії Парфан. Це документальна історія про профспілковий хор комунального підприємства «Чорнобривці», у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Однак у графік репетицій втручається опалювальний сезон.

Правильно! Неправильно!

«Міф» – документальна стрічка, яку зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній. Це історія про всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака, який покинув сцену Паризької національної опери, аби захищати нашу країну від російських окупантів. 29 червня 2016 року Сліпак загинув від кулі ворожого снайпера.

Правильно! Неправильно!

Стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича розповідає про майбутню перемогу України у війні з Росією та повернення тимчасово окупованих територій. Події відбуваються у 2025 році, приблизно через рік після закінчення війни.

Правильно! Неправильно!

Це повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик. «Земля блакитна, ніби апельсин» – документальна стрічка про родину, яка мешкає в «червоній зоні» Донбасу. У центрі сюжету – 36-річна Ганна, яка самостійно виховує чотирьох дітей. Та попри всі складнощі та війну родина все ж знаходить приводи для радості.

Правильно! Неправильно!

Назва стрічки «Наші Котики» насправді має продовження: «... або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану». Це фільм режисера Володимира Тихого, який розповідає про пригоди українських бійців у 2014 році. Команда зробила й власне визначення жанру картини – «патріотична неполіткоректна комедія».

Правильно! Неправильно!

Це історія кримського татарина Мустафи, який має поховати загиблого на війні старшого сина. Для цього головному герою доводиться їхати до Києва, куди після окупації Криму поїхали обидва сини. Стрічка стала повнометражним дебютом для режисера Нарімана Алієва. А ще це один з перших українських фільмів, що розповідає про окупацію Криму.

Правильно! Неправильно!

Стрічка «Дике поле» Ярослава Лодигіна розповідає історію Германа, який повертається до рідного містечка на Донбасі. Його брат зник, тому Герману доводиться захищати стару бензоколонку – сімейний бізнес. В основі сценарію – роман «Ворошиловград» Сергія Жадана. До речі, він також з’являється у стрічці.

Правильно! Неправильно!

«Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва – історія про героїчну оборону Донецького аеропорту у вересні 2014 року. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки російських бойовиків, які намагаються всіма силами захопити стратегічно важливий об’єкт. На двотижневу ротацію до аеропорту прибуває нова група добровольців. Вони різні: за віком, характерами, статусами в мирному житті. Але на фронті – рівні.

Правильно! Неправильно!

«Номери» – художній фільм, створений за однойменною п'єсою Олега Сенцова. Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається вибороти свободу, подолавши власні страхи. У цьому світі всі підпорядковуються Нулю, а десятеро героїв вже звикли просто бігати по колу та дотримуватися правил. Допоки не з’являється ще один мешканець, який нічого не чув про місцеві закони. Режисери – Олег Сенцов та Ахтем Сеїтаблаєв.

Правильно! Неправильно!

«Вулкан» – повнометражний ігровий режисерський дебют Романа Бондарчука. У центрі сюжету – перекладач Лукас, який у складі моніторингової місії ОБСЄ вирушає на кордон з окупованим Кримом. Після кількох дивних збігів він опиняється в містечку Берислав, що на півдні України. Там Лукаса зустрічає місцевий дивак Вова.

Правильно! Неправильно!

«Жива ватра» – документальний фільм режисера Остапа Костюка. Стрічка розповідає про життя вівчарів в українських Карпатах та долю ремесла в сучасному світі. У центрі сюжету – троє чоловіків різних поколінь. Це 82-річний Іван, який нещодавно поховав дружину, 39-річний Василь, який керує тваринним господарством, та 10-річний Іванко, який починає навчатися в школі-інтернаті.

Правильно! Неправильно!

Це кадр зі стрічки «Мої думки тихі» українського режисера Антоніо Лукіча. Про що стрічка? Звукорежисер Вадим отримав замовлення від клієнта з Канади. Тепер хлопець має записати голоси рідкісних тварин та пташок фауни Закарпаття. Усе б нічого, але разом із Вадимом у подорож вирушає його мати-таксистка.

Правильно! Неправильно!

«Плем’я» – картина Мирослава Слабошпицького, яка свого часу в рейтингу 50 кращих фільмів від Rolling Stone випередила «Одного разу в Голлівуді» Квентіна Тарантіно. Це історія про хлопця на ім’я Сергій, який потрапляє до спеціалізованої школи-інтернату для підлітків з вадами слуху. Там на нього чекають випробування, кримінал та перше кохання.

Правильно! Неправильно!

«Стрімголов» – повнометражний фільм-дебют режисерки Марини Степанської. У центрі сюжету психологічної драми історія зустрічі Антона та Каті. Він – талановитий музикант, який навчався за кордоном, а потім лікувався від алкогольної залежності. Вона – шукає кращого життя та планує полетіти до Німеччини. Утім випадкова зустріч змінює долі героїв.

Правильно! Неправильно!

«Моя бабуся Фані Каплан» – картина режисерки Олени Дем’яненко про життя жінки, яка потрапила в історію за спробу вбити Леніна. Над сценарієм стрічки працювали Мирослав Слабошпицький, Дмитро Томашпольський та Олена Дем’яненко.

Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром?
Кіноман(-ка) року

Йой, ти серйозно? Здається, нагорода «Кіноман(-ка) року» знайшла нову домівку. А якщо серйозно, це крутезний результат! Дякуємо, що підтримуєш сучасне українське кіно та обираєш саме його. Поширюй цей тест серед друзів: нам буде приємно, а твої підписники також зможуть перевірити свої знання.
Кінематографічний(-а) гурман(-ка)

Непоганий результат! Схоже, ти дещо розумієш у сучасному українському кінематографі й маєш кілька улюблених робіт вітчизняних режисерів. Однак частина питань залишилася без правильних відповідей. Можливо, цей тест допоможе тобі бодай декілька вечорів не страждати від питання «Що подивитися». Лише давай без піратства, окей?
Поціновувач(-ка) голлівудських блокбастерів

Схоже, щось пішло не так, або ж ти надаєш перевагу дещо іншим фільмам. Це варто засмучуватися? Звісно ж, ні. Сприймай це як стимул відкрити для себе кіно, зроблене українськими режисерами та в Україні. Повір, воно варте уваги.
Неквапливий(-а) дослідник(-ця) українського кіно

Головне – почати, і тобі це вже вдалося! Попереду ще купа українських фільмів, які не потрапили до цього тесту, але також заслуговують на твою увагу. Пам’ятай, наше кіно – сучасне, якісне та змістовне. До біса стереотипи про примітивні комедії та безідейні стрічки. Гайда досліджувати кінематограф!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі