Суспільство
Українські області показують рекордну врожайність
Низка українських областей поточного року показують рекордні показники врожайності за всю історію спостережень. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства, передає Уніан.
“Оперативні дані про збір пізніх зернових, які ми отримуємо з регіонів, вказують на те, що декілька областей виходять на найвищий рівень продуктивності за історію спостережень”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: В Україні цьогоріч зберуть рекордний урожай кукурудзи
Що це за області?
Зокрема, історичний максимум продуктивності кукурудзи очікується у Вінницькій області, де середня врожайність становить 93,6 ц/га; в Київській області з урожайністю 83,6 ц/га та Сумської області з середньою врожайністю 83,3 ц/га. Також спостерігається рекордна врожайність соняшнику в Хмельницькій (31 ц/га), Черкаській (30,6 ц/га) і Вінницькій (30,5 ц/га) областях.
Що вродило?
Поточного маркетингового року рекордну продуктивність показує соя в Запорізькій (33 ц/га), Херсонській (32,8 ц/га) і Хмельницькій областях. Високу продуктивність також демонструють цукрові буряки у Вінницькій (537 ц/га), Хмельницькій (500 ц/га) та Київській (497 ц/га) областях.
Скільки очікується?
Мінагропрод підтвердив прогноз урожаю зернових в 2018 році на рівні 63,1 мільйона тонн. Згідно з даними Державної служби статистики, урожай зернових та зернобобових культур в Україні у 2017 році зменшився на 7,3% порівняно з 2016 роком і становить 61,3 мільйона тонн. Згідно з даними Держстату, урожай цукрових буряків в 2017 році становив 14,5 мільйона тонн при врожайності 465,5 ц/га.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі