Технології
Укравтодор планує запровадити нову технологію будівництва бетонних доріг
Укравтодор планує застосувати нову для України технологію укладання укочуваного бетону – для реалізації Національної програми відновлення доріг територіального значення. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Що це за технологія?
При будівництві та ремонті місцевих доріг в Європі наразі активно застосовують технологію укочуваного бетону.
Поверхня з такого бетону – це компроміс, який поєднує переваги технології асфальтобетону (спосіб загустіння, швидкість введення в експлуатацію) та технологій звичайного цементобетону (міцність, відсутність колійності)».
Читайте також: Українські дороги будуватимуть із синтетичних матеріалів
Укочуваний бетон (Roller Compacted Concrete) – це шар бетонної суміші оптимальної вологості (наближеної до вологості натуральних грунтів), яка укладається за допомогою звичайних катків.
Які переваги укочуваного бетону?
Основні переваги застосування укочуваного бетону:
– Поверхні з такого бетону можна укласти швидше, ніж із звичайного бетону
– Вони мають менший відсоток цементу порівняно із звичайним бетоном, не потребують арматури, що зменшує час виконання робіт та вартість інвестиції.
– При укладанні застосовується звичайний каток для укладання асфальту.
– На цих поверхнях значно швидше допускається рух автомобілів. Вже після 24 годин можна відкривати рух.
– Міцність та довговічність укочуваного бетону прирівнюється до поверхні звичайного бетону.
– Такі поверхні мають високу морозостійкість.
Скільки це коштує?
Укравтодор планує запропонувати уряду розглянути і схвалити програму з окремим фінансуванням з бюджету в розмірі 10 млрд гривень на рік для відновлення доріг територіального значення за новою для України технології.
За умови фінансування в обсязі 10 млрд гривень щорічно тільки за 3 роки можна буде вирішити питання ремонту доріг територіального значення, які є основними в межах регіонів.
Що варто знати про укочуваний бетон?
Укочуваний бетон складається із тих самих елементів, як і звичайний цементобетон, тільки має дещо інші пропорції. Поверхня такого бетону має більш відкриту структуру поверхні, яка після укладання подібна до структури асфальтобетону.
Завдяки технічним характеристикам (висока несуча здатність, міцність і, відповідно, висока жорсткість) та технології виконання (короткий час реалізації, довгі відрізки на рівних поверхнях), укочуваний бетон використовується на поверхнях із великим навантаженням при невеликій швидкості (близько 50 км/год): це логістичні термінали, паркінги з великою площею, промислові майданчики, місцеві дороги.
Технології
Курси від Третьої окремої штурмової бригади у Львові триватимуть 6-9 днів. Після навчання учасники отримають нові навички, корисні у війську.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий
Школа працюватиме як для цивільних, так і військових. Андрій Садовий додав, що відвідувати заняття можна буде і ввечері.
«Тут, як завжди, усе дуже технологічно та зручно. Пишаюся, що ми, як громада Львова, маємо змогу підтримати такі амбітні ідеї», — написав мер Львова.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Записатися на курс та дізнатися більше інформації можна на сторінці Третьої ОШБр.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Коментарі
Технології
Ці протези отримали 1600 людей, які постраждали від російської агресії. За 2023 рік на Львівщині створили 2826 протезів для 1354 людей.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
«Ці цифри — не просто статистика. Це тисячі українців, чиє життя розділилося на “до” і “після”. Це люди, які втратили частину себе, але не втратили віру у майбутнє. Кожен протез — це їхній шанс знову обійняти дитину, повернутися до улюбленої справи, зробити перший крок у новому житті. Кожен із цих протезів — історія людської трагедії та водночас приклад незламної волі», — сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
В адміністрації також вказали, що у 2022 році в області виготовили дві тисячі протезів для 1061 людини.
Раніше ми розповідали про те, як працює центр протезування Superhumans на Львівщині.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Superhumans
Коментарі
Технології
У новому розділі представили ідентифікаційні дані виробників озброєння, описали їхню діяльність та розкрили список пов’язаних компаній. Перша наявна категорія — виробники дронів для російської армії.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Що додали на сайт
На порталі можна переглядати інформацію як про підприємства, так і про окремі моделі безпілотників. Також для окремих компаній фахівці додали посилання на перелік іноземного обладнання, яке використовують у ворожих дронах.
Наразі на War & Sanction представили інформацію про 79 російських підприємств. Ці компанії виробляють зокрема російські версії іранських БпЛА Shahed-136 під назвами «Герань» та «Гарпія», дрони «Ланцет», Zala, «Оріон», «Альтаїр» тощо.
«Розділ буде поповнюватись та розширюватись іншими категоріями. На черзі ― виробники ракет. Жоден причетний до вбивств та терору українців не буде забутий та не уникне покарання»‚ — написали в ГУР.
Переглянути новий розділ сайту можна за посиланням.
Нагадаємо, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.
Також ми писали, що українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Коментарі