Технології
Українцям дозволять спілкуватися з держорганами через месенджери
Уряд планує запустити пілотний проєкт, у межах якого громадяни зможуть спілкуватися з державними органами та службами, отримуючи від них інформацію та консультації, за допомогою месенджерів, повідомляють у Мінцифри.
“Ми готуємо невелику революцію в тому, як державні органи взаємодіють з громадянами.
Плануємо запустити можливість спілкуватися з держорганами через месенджери. Через ті самі месенджери, якими ви користуєтесь щодня в своєму смартфоні (також будуть веб-версії, якщо немає смартфона або просто зручніше з комп’ютера)”, – розповідають у міністерстві.
Читайте також: Уряд планує відмовитися від паперових квитанцій: подробиці
Що зміниться?
Як зауважують у міністерстві, по-перше, це здешевить вартість одного контакту для бюджету.
По-друге, це дозволить обслуговувати громадян якісніше. Адже, на відміну від письмових звернень, можна уточнювати інформацію, щоб не футболити, а давати відповідь по суті.
Також це дозволить держслужбовцям відповідати на запити громадян в месенджерах з віддалених робочих місць. А ще – організовувати робочі місця для держслужбовців не тільки в Києві, а й в регіонах.
Як мотивуватимуть співробітників?
Позитивною особливістю чатів є те, що так можна контролювати якість ведення діалогу.
На відміну від телефонного дзвінка, паперової відповіді або очного візиту, можна налаштовувати алерти і відстежувати випадки неякісних консультацій. Це дозволить побудувати правильну фінансову і нефінансову мотивацію для співробітників.
“Днями ми запустили перші чат-консультації для Міністерства соцполітики. У найближчі місяці хочемо охопити всі основні напрямки”, – додають у Мінцифри.
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі