Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
48381635 931766500353167 8802430602935533568 n 1 48381635 931766500353167 8802430602935533568 n 1

Економіка

Українці виготовляють унікальні авторські солодощі без цукру

Опубліковано

Станіслав і Тетяна Бордіяни заснували екобренд “вezCAXAPA”, який виготовляє солодощі без цукру, меду, глютену, штучних барвників і консервантів. В асортименті цукерки із сухофруктів, горіхів, насіння, клітковини, прянощів. Унікальні авторські солодощі без цукру припали до смаку багатьом українцям, пише SEEDS.

Цукру немає, але солодко

Спочатку подружжя виробляло цукерки виключно для себе — сповідуючи здоровий спосіб життя, шукали продукт, який би задовольняв потяг до солоденького і водночас був корисним. Згодом Станіслав і Тетяна Бордіяни зрозуміли, що не одні вони потребують такого продукту, а ніша дієтичних смаколиків майже вільна.

“У наших солодощах тільки фрукти, горіхи, спеції та насіння. Без додавання жодних підсолоджувачів. Цього більш ніж достатньо, для того, щоб мати правильний, збалансований смак по солоду – щоб цукерка не вийшла занадто приторною”, – розповідає Станіслав Бордіян – співзасновник торгової марки “bezCAXAPA”.

У бренду більше 100 точок в ритейлі, близько 30 тисяч фоловерів в Instagram, 2 тисяч в Facebook. Плюс власний заклад з досить непоганою відвідуваністю.

З гібіскусом, косові і не тільки

“Безцукрові” солодощі представлені по всій Україні: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Чернівці. Як розповів пан Станіслав, автором рецептів є його дружина Тетяна.

Читайте також: У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

“Все придумала вона. Створити цей бренд – це теж ідея дружини. По-суті виходить, що вона – ідейний натхненник, а я – реалізатор”, – каже Станіслав.

Проект почав своє існування в 2016 році. Заходити “в маси” він почав пізніше – тільки на початку 2017 року. Зараз подружжя випускає 11 видів цукерок і 4 види шоколаду. І все без цукру, без глютену, без лактози. Навіть в молочному шоколаді використовується сухе кокосове молоко. Саме виробництво розташоване у Києві.

Станіслав розповідає, що його улюблені цукерки – кокосові, смакують і кавові або з гібіскусом.

“Для їх виготовлення ми використовуємо світлий фінік, тертий каркаде (гібіскус), терту сушену шкірку граната, лимонний фреш. Виходить цукерка з кислинкою, але такий продукт досить цікавий нашим споживачам. Гібіскус, кавові, капучино, макові – кожен рецепт унікальний. Той самий фінік. Ми використовуємо 4 різних види фініків, які відрізняються за консистенцією, за смаком, за кількістю вмісту цукру, що впливає на кінцевий продукт.

У бренду багато корпоративних замовлень. Якщо потрібно багато символічних подарунків – можна купити маленькі коробочки по 30 або 60 гривень. Є великі коробки. Багато хто купує поштучно – для себе.

“Багато людей, які займаються спортом, вживають наші солодощі. В наших цукерках “правильний” склад: невисокий глікемічний індекс і водночас “правильні” вуглеводи”, – додає співзасновник “bezCAXAPA”.

Коментарі

Економіка

Бізнес може реєструвати сировину для ліків на основі медичного канабісу

Опубліковано

Бізнес, який має ліцензію на обіг наркотичних препаратів, тепер може розпочати реєстрацію сировини для виготовлення ліків на основі медичного канабісу.

Про це пояснюють у МОЗ.

Деталі

  • Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
  • Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
  • Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
  • Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
  • Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.

Читати також: В Україні відкрили першу аптеку з ліками на основі медичного канабісу

11 жовтня МОЗ проведе захід для бізнесу, де роз’яснять всі правила роботи з медичним канабісом. Реєстрація на подію доступна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні створили систему обліку медичного канабісу.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Завдяки співпраці Харківської ОВА, заступниці керівника Офісу Президента Ірини Верещук, Міністерства з питань реінтеграції та Європейського Союзу область отримала 179 генераторів потужністю від 10 до 22 кВт.

Про це повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Генератори допоможуть під час відсутності світла в громадах, які постраждали від війни.

Деталі допомоги

  • Розподіл техніки — обладнання направлено до критичних об’єктів, закладів соціального захисту, медичних установ та груп швидкого реагування для усунення наслідків обстрілів.
  • Підготовка до зими — генератори допоможуть забезпечити тепло, світло і воду в зимовий період.
  • Волонтерська допомога — техніку доставили волонтери БФ «Мирне небо Харкова» за підтримки іноземних партнерів.

Читати також: Як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності

«Ми щиро вдячні за підтримку, щоб Харківщина була готова до опалювального сезону», — зазначив керівник БФ «Мирне небо Харкова» Сергій Чубуков.

Нагадаємо, що Україна отримала десять спеціальних машин для допомоги прифронтовим громадам.

Фото: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Коментарі

Читати далі

Економіка

«Нова пошта» скасувала оплату за повернення посилок

Опубліковано

Тепер повернення посилок через «Нову пошту» безкоштовне. Ні відправник, ні отримувач не оплачуватимуть повернення, якщо товар не підійшов.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Посилки масою до 30 кг можна повернути безкоштовно. Раніше відправник сплачував 0,5% від оголошеної вартості під час повернення.

Щомісяця клієнти «Нової пошти» повертають близько півтора мільйона посилок, витрачаючи на це 9,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що «Нова пошта» показала «Поштомат Незламності», який працює без світла та заряджає телефони.

Також ми повідомляли, що «Нова пошта» запустила кур’єрську доставку в Австрії.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості5 днів тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...

Суспільство1 тиждень тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...