Суспільство
Українці створили унікальний напій на основі грибів і конопель
В Україні налагодили випуск грибного напою з коноплею. Абсолютно новий для України напій на основі чайного гриба з додаванням екстракту насіння конопель називають “конопляна камбуча”, інформує SEEDS.org.ua.
У чому ексклюзивність напою?
Рецептуру цього унікального безалкогольного напою створили нещодавно – спеціально до виставки Першого Українського Конопляного Ярмарку, організованого в столиці Інститутом луб’яних культур НААН України та “Українською конопляною асоціацією”.
“Ми брали участь у створенні рецептури з партнерами, пивоварами. Ми не пивовари – ми виробники ліків. Разом з ними ми відпрацювали цю рецептуру і хочемо ввести в країні моду на безалкогольні напої, які будуть не тільки вгамовувати спрагу, але будуть ще й корисними. Вже дуже багато компаній цікавляться цим напоєм. Найближчим часом ми проводимо переговори з заводом “Оболонь””, – розповів розповів кандидат фармацевтичних наук, фахівець з контрактного виробництва медикаментів Іларіон Ярошенко.
Читайте також: Як українська конопляна косметика підкорює Європу
Ексклюзивність конопляної “камбучі” в тому, що екстракт насіння конопель ще ніхто в Україні не використовував для виготовлення безалкогольних напоїв.
“Водорозчинної фракції насіння конопель ні в кого в світі, крім нас немає. Роблять її в Китаї. Але на наше замовлення – використовується особлива технологія для збереження всіх корисних якостей”, – підкреслив дослідник.
Для веганів і не тільки
За його словами, “камбуча” – це перший веганський натуральний напій. Це офіційний напій, який на замовлення роблять в Харкові.
“Такий напій зараз показує надзвичайний попит у всьому світі. Багато людей відмовляються від спиртного, а те, що пропонує мас-маркет: різні “коли” та інші рідкі солодкі субстанції… їх люди пити не хочуть. Люди розуміють: якщо воно сильно пахне чимось – це хімія, посилена ароматизаторами. А вони хочуть купувати натуральне і природне. Тому наступне покоління напоїв – це квас і різні корисні напої для організму”, – вважає Іларіон Ярошенко.
За словами Іларіона Ярошенка, зараз він планує більш уважно вивчити вплив цього грибана відсутність почуття голоду. Не виключено, що незабаром конопляна “камбуча” буде позиціонуватися як грибний напій з коноплею для схуднення.
Що воно таке – чайний гриб?
Чайний гриб – ця своєрідна жива істота, що живе у будинках людей в чайному розчині. Окрім чайного у нього є і інші назви: індійський гриб, японський, морський, ліонський і інші.
На звичайний гриб він не схожий навіть віддалено, швидше на білувато-жовтувату, іноді жовто-коричневу медузу. Тіло гриба складають штами мікроорганізмів – дріжджів і оцтовокислих бактерій.
У настої гриба містяться вітаміни Р, С, а також групи В, багато органічних кислот, цукру, кофеїн, етиловий спирт, амінокислоти : ліпаза, амілаза і протеаза, пігменти, ліпіди, які і визначають шкідливі і корисні властивості чайного гриба.
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі