Технології
Українці створили новий контрбатарейний мобільний радар
Українська компанія «Укрспецтехніка» розробила легкий контрбатарейний радар, який наразі проходить заводські випробування. Початок польових випробувань намічено на кінець літа, передає ukrmilitary.com.
Радар виконаний на базі цифрової активної антенної решітки, і може бути встановлений на автомобілі або причепі.
Радіолокаційна станція (РЛС) «Бісквіт-КБ» призначена для радіолокаційної розвідки позицій мінометів, реактивних систем залпового вогню, артилерії великого калібру і автоматизованої передачі радіолокаційних даних по каналах зв’язку на перспективні автоматизовані системи.
Читайте також: США передали українській армії два контрбатарейні радари
РЛС забезпечує огляд на 360 градусів без наявності рухомих частин у конструкції антени, що також підвищує надійність системи.
Заявлені технічні характеристики:
- Частотний діапазон – L-Band
- Дальність виявлення – до 20 км
- Огляд по азимуту – 360°
- Огляд по куту місця – до 40°
- Маса – 80 кг
Нагадаємо, контрбатарейний радар 1Л220УК, який був розроблений КП “НВК “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно завершив польовий етап державних випробувань.
Технології
Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.
Про це розробники повідомили в телеграмі.
«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.
Що відомо про гру
THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.
Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer
Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.
У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.
Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).
Фото: сторінка гри у Steam.
Коментарі
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі