Технології
Українці розробили систему економного електроспоживання для дому
Компанія IOT Trade, що виробляє термостати й обладнання для теплої підлоги, вирішила інтегрувати в одному корпусі хаб і терморегулятор. Це дозволить користувачам зручно керувати споживанням енергії. Про це повідомляє EcoTown.
Управління системою розробники винесли на найпопулярніший сьогодні пристрій — смартфон.
“Українці звикли жалітися на високі тарифи за тепло, але досі не мають звички слідкувати за витратами енергії. Доступне сьогодні обладнання дає змогу економно освітлювати й опалювати домівку, але всі ці сенсори й датчики потребують центрального управління. Крім того, споживачів часто відлякує вартість хабу для управління енерогопристоями”, – ідеться в повідомленні.
Економія та зручність в управлінні
Розробка української компанії IOT Trade покликана здешевити енергоконтроль.
Хаб і терморегулятор, інтегровані в єдиний корпус, збирають великий масив даних включно зі статистикою споживання енергії.
Датчик струму фіксує аварійні відключення чи випадки надмірного споживання, а управління через мобільний додаток спрощує весь процес для кінцевого споживача.
Підходить не лише для дому
Розробка допомагає заощаджувати споживання енергії вдома, але підійде також для невеликих офісних чи складських приміщень. Внаслідок зменшення споживання енергії скорочується і об’єм викидів парникових газів в атмосферу.
Читайте також: Український стартап отримав рекордний грант у мільйон євро
Довідка про IOT Trade
Як відомо, IOT Trade – переможець V хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Завдяки Greencubator, компанія отримала Інноваційний ваучер від ЄБРР та ЄС на розробку програмного забезпечення та інтерфейсу для хабу «розумного» енергоспоживання.
Нагадаємо, український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу.
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі
Технології
Старий автобус МАЗ перетворили на сучасний навчальний центр у рамках міської програми «Захисник Києва».
Про новинку повідомив міський голова Віталій Кличко.
Про школу
Переобладнаний транспорт оснащений генератором, який забезпечує повну автономність роботи. Це дозволяє школі функціонувати будь-де, навіть без доступу до стаціонарної електромережі. Усередині облаштовано 9 робочих місць, зручний диван, телевізор для навчальних демонстрацій, кавомашину та міні-кухню.
Читати також: У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади
Від старого МАЗу до мобільної школи
Проєкт реалізували в кілька етапів: замінили металеву конструкцію, оновили електросистему й виконали дизайнерське оформлення. Автобус отримав яскраві художні розписи, а меблі та брендовані матеріали створили на замовлення.
Нагадаємо, що Третя штурмова запустила благодійний проєкт з українськими артистами: хто взяв участь.
Фото: фейсбук Віталія Кличко.
Коментарі