Суспільство
Український тренер став прототипом героя спортивної драми
Режисер із Нової Зеландії Вінсент Ворд, який має у доробку оскароносний фільм “What Dreams May Come” (1998), разом зі знімальною групою нині перебуває на Київщині, де тривають зйомки повнометражного художнього фільму “Штормова школа” про українського тренера.
Про це пише Великий Київ.
Зйомки проходять у Білогородці Київської області. Стрічка створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю. Спортивна драма “Штормова школа” (раніше фільм мав робочу назву “Кремінь”), присвячена життю відомих яхтсменів-олімпійців. В основу фільму лягла біографічна книга Роджера Во «Той, хто робить медалі: життя Віктора Коваленка».
Про сюжет
Картина заснована на реальних подіях у світі вітрильного спорту. Одна з центральних сюжетних ліній – непересічний життєвий і професійний шлях українського тренера Віктора Коваленка, чиє ім’я вже увійшло в історію. У світі його знають за прізвиськом Medal Maker, а у вітчизняному спорті він відомий як «Кремінь».
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
“Коваленко створив олімпійські екіпажі, що завоювали золоті та бронзові медалі на першій для незалежної України літній Олімпіаді в Атланті. Не отримавши можливості для подальшої реалізації в Україні, Віктор прийняв запрошення збірної Австралії, ставши там національним героєм”, – ідеться у повідомленні.
Про українця
Відомо, що завдяки українцю Коваленку і його власній системі, австралійські спортсмени стали непереможною командою, що здобула золото та інші медалі на Олімпіадах у Сіднеї, Пекіні та Лондоні. Створена команда досі перемагає на міжнародних регатах.
Читайте також: Про українського космонавта Каденюка зняли стрічку
З українського боку над картиною працює кінокомпанія “Pronto Film” (стрічки “Поводир”, “Брати. Остання сповідь”, “Фокстер і Макс”, “Переломний момент”) продюсера Максима Асадчого. У головній ролі – Олег Шульга, відомий по фільмам “Червоний”, “Позивний “Бандерас””, “Мати апостолів”.
Зйомки на Київщині триватимуть до 26 січня, зараз завершують знімати раннє дитинство Віктора Коваленка, післявоєнні роки. Після цього знімальна група вирушить до Китаю.
Нагадаємо, раніше, ми писали, що зйомки повнометражного фільму про знаменитого українського тренера стартували на Київщині.
Головне фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі