Технології
Український стартап MaxAh розробляє найпотужнішу батарею у світі
Український стартап MaxAh, що розробляє літієві джерела струму із використанням графену, заявив про значний крок у дослідженнях. Йдеться про те, що Україна може отримати перше виробництво літій-іонних батарей із застосуванням графену.
Про це повідомили на сайті стартапу.
Українські дослідники повідомили, що підхід продемонстрував колосальні покращення ключових показників енергоефективності літієвих джерел струму. Водночас, проектом MaxAh зацікавився український виробник електробайків Delfast, з яким було підписано меморандум про співпрацю .
Отриманий вченими графен – перший двовимірний матеріал – алотропна модифікація вуглецю товщиною один атом. Унікальна атомарна структура, дивовижні та необмежні можливості. Є змога синтезувати його в Україні та, згодом, поширювати наші розробки по всьому світу.
Читайте також: «Бандеру замовляють і школярі, і військові». Як волонтер Олег Божик створює бюсти видатних українців та популяризує історію
Графен – унікальний матеріал являє собою модифікацію вуглецю товщиною в один атом. Він у 250 000 разів тонше людської волосини. Але при цьому має на порядок менший питомий опір, ніж мідь, та в 10 разів більшу теплопровідність. За його унікальні властивості графену пророкують велике майбутнє в мікроелектроніці, енергетиці та інших технологічних галузях.
Економічна вигода
Відповідно до звіту провідної аналітичної агенції Allied Market Research, глобальний розмір ринку Li-ion батарей із використанням графену, до 2027 року, досягне позначки 95,6 мільярдів доларів.
Економічні прогнози та зацікавленість аудиторії у проекті – це основні стимули для стартапа MaxAh залучити додаткові інвестиції, з метою просування комерціалізації та масштабування власних розробок.
Читайте також: Улюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ
Li-ion батареї отримали значне поширення у різних галузях та сферах нашого життя. Від мобільних девайсів та електротранспорту, до систем збереження та накопичення енергії для енергетичного сектору та сектору відновлювальної енергетики. Нажаль, сьогодні вони не здатні вирішити проблеми та задовольнити потреби, ні великих промислових галузей, ні кінцевого споживача – нас із вами.
Технологія українців є рішенням у сфері накопичення, розподілу та зберігання енергії для всіх, без виключення, галузей світової промисловості.
Нагадаємо, на Закарпатті відібрали 16 переможців конкурсу стартапів.
Фото: maxah.tech.
Коментарі