

Економіка і бізнес
Український стартап для малого бізнесу Zeely отримав $1 млн інвестицій
Український ШІ-стартап Zeely, який допомагає малому бізнесу створювати і просувати сторінки в соцмережах, залучив $1 млн інвестицій.
Про це пише TechCrunch.
Інвестиції
Стартап залучив інвестиції від низки фондів: Vesna.Capital, ZAS Ventures, Angel One Fund, а також Imaguru Ventures. Крім того, у Zeely інвестували бізнес-ангели Мурат Абдрахманов (інвестор Udemy) та Адріан Дж. Сливоцький (партнер Oliver Wyman).
Відомо, що Zeely планує використати інвестиції на інтеграцію з TikTok та платіжними системами, а також розширити свої можливості за допомогою ШІ. У стартапі запевняють, що цьогоріч вони матимуть коефіцієнт рентабельності інвестицій – $3 млн.

Що відомо про стартап
Стартап Zeely заснували українці Дмитро і Ярослав Самойлюки та Аліна Бондаренко, які раніше потрапили у список молодих лідерів 30 under 30 у Європі за версією Forbes.
Це мобільний застосунок, який дає змогу малим підприємствам стартувати з онлайн-продажами. З його допомогою можна побудувати вебстор і за декілька хвилин запустити промо на Facebook, Instagram, Google та TikTok за допомогою штучного інтелекту.
Користувачі Zeely переважно із США, Великобританії, Бразилії та Мексики. Здебільшого застосунок використовують компанії зі сфери послуг: салони краси та догляду, автосервіси, роздрібні торговці тощо. Усього їх понад 8000, а щомісячний дохід продукту складає понад $45 000.
Нагадаємо, блокчейн-компанія Solana, заснована українцем Анатолієм Яковенком, презентувала власний криптосмартфон Saga.
Також українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic презентували на форумі Unbroken у Львові інноваційні розробки в галузі медичних технологій – «розумні» дефібрилятори та систему моніторингу стану пацієнта через «хмару».
Фото: zeely.app.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay