Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Опубліковано

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного дому Chanel.

Про це повідомляє Chanel.

Про відео

Головною героїнею ролика стала італійська супермодель Вітторія Черетті. У сюжеті вона проводить час у затишному будиночку серед засніжених гір, мріючи про ідеальну зимову казку. Під звуки «Щедрика» її бажання здійснюється: сніг починає падати, і світ довкола оживає в чарівній атмосфері свята.

Відео: Chanel

Читати також: За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Український «Щедрик» підкорює світ

Написана Миколою Леонтовичем у 1919 році, мелодія давно стала різдвяним символом у багатьох країнах світу. В англомовному світі вона відома як «Carol of the Bells» і неодноразово використовувалася у фільмах, рекламах та концертах, продовжуючи захоплювати серця слухачів.

Нагадаємо, що у Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО).

Фото обкладинки: Chanel.

Культура

10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Опубліковано

Роман Олексів у 2022 році пережив ракетну атаку, унаслідок якої він отримав опіки половини тіла та втратив маму. У березні хлопчик узяв участь у міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів InterSvitiaz Accomusic 2025, де посів перше місце.

Про це повідомив батько Романа Ярослав Олексів.

Конкурс проходив у місті Луцьк. Роман здобув для себе першу премію за гру на музичних інструментах. Також хлопчик отримав спеціальний приз родини Щегельських та спеціальний приз від народного артиста України Сергія Грінченка.

Роман навчається у Львівській музичній школі №1 імені Кос-Анатольського у класі Андрія Коритовського. Для нього це був другий конкурс у житті та перший після двох останніх операцій на руку.

Після ракетної атаки в липні 2022 року по Вінниці хлопчик пережив більш ніж 30 операції та пройшов понад два роки лікування та реабілітації в Німеччині. Але попри всі труднощі Роман продовжив займатися танцями й опановувати музичні інструменти.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Львівської музичної школи №1 імені Кос-Анатольського

Читати далі

Культура

«Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів

Опубліковано

«Довженко-Центр» розпочинає перший етап проєкту з дослідження та переосмислення українського поетичного кіно під назвою «Поетичне кіно. Витоки».

Про це повідомили в «Довженко-Центрі».

Перший етап показів проходитиме з 9 квітня по 2 липня. У межах програми «Поетичне кіно. Витоки» представлятимуть стрічки, які підготували ґрунт для бурхливої хвилі 1960-1970-х.

Усі покази супроводжуватимуть вступними лекціями від кінознавців, а завершуватимуть їх дискусіями.

«Через вступні лекції та відкриті дискусії спробуємо підважити та розширити класичний канон течії. Здувши з неї пил, поглянемо на головну хвилю українського кіно через сучасну оптику та європейський контекст»‚ — написали в «Довженко-Центрі».

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Програма показів

  • 9 квітня — «Звенигора» (1928, режисер Олександр Довженко);
  • 23 квітня — «Земля» (1930, режисер Олександр Довженко);
  • 7 травня — «Коліївщина» (1933, режисер Іван Кавалерідзе);
  • 21 травня — «Дорогою ціною» (1957, режисер Марк Донський);
  • 4 червня — «Андрієш» (1954, режисери Сергій Параджанов, Яків Базелян);
  • 18 червня — «Українська рапсодія» (1961, режисер Сергій Параджанов);
  • 2 липня — «Зачарована Десна» (1964, режисер Юлія Солнцева).

Нагадаємо, що Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр з «Українськлї рапсодії», «Довженко-Центр»

Читати далі

Культура

Британський музикант випустив трек про звільненого з полону Максима Буткевича (ВІДЕО)

Опубліковано

Британський музикант Лемез Ловас випустив пісню Call Me Maks («Називай мене Макс») про звільненого з полону журналіста та правозахисника Максима Буткевича. Композицію створили в межах кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення українських військових та цивільних, які перебувають у російській неволі

Про це повідомили в ініціативі.

Історія створення пісні

Максим Буткевич став до лав ЗСУ після початку повномасштабного вторгнення. Через кілька місяців він потрапив у полон. Чоловіка утримували на окупованій Луганщині та засудили до 13 років позбавлення волі за сфабрикованою справою.

Лемез та Максим уперше зустрілися в 2003 році в Лондоні, коли останній працював журналістом у BBC World Service Radio в українському відділі. Тоді музикант керував гуртом Oi Va Voi. Коли Макс у 2006 році поїхав з Лондона, друзі продовжили стежити за роботою одне одного в інтернеті.

«Одного дня я побачив, що його акаунти в соціальних мережах зникли і зв’язався з нашою подругою Світланою, щоб запитати, чи не знає вона, що відбувається. Через кілька днів вона мені розповіла: Макса схопили. В шоці я запитав її, що ми можемо зробити. Вона відповіла: “Робіть те, що вмієте”. Ми познайомилися завдяки музиці, тож я спробував написати щось на основі його особистості, його мужності, його улюблених гуртів. Це була найважча річ, яку я коли-небудь намагався написати. Минали місяці, а новини про Макса ставали дедалі гіршими, і той факт, що я не міг закінчити цю пісню, сильно тиснув на мене. Перші два куплети вийшли за день: останній, що описує його життя у в’язниці, зайняв понад 6 місяців», — розповів Лемез.

Співавторами треку стали такі музиканти:

  • Юрій Гуржи (RotFront, Жадан/Гуржи);
  • продюсер SneakyBeats (Jem);
  • гітарист Тома Велхема (Thirteen Senses);
  • вокалістка Майї Джеймс (Kyoto Jazz Massive, Mark De Clive Lowe).

Завдяки співпраці пісню вдалося завершити у жовтні 2024 року. Того ж місяця у межах обміну полоненими Максима Буткевича звільнили після двох років і чотирьох місяців у неволі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

«Тепер я збираюся всім серцем і всіма силами долучитися до боротьби за тих, хто досі перебуває в полоні, за моїх побратимів і посестер, яких я змушений був залишити. Вони не покинуті, ми визволимо їх якнайшвидше, їм це дуже потрібно, і їхнім родинам це потрібно. Тому третя частина пісні також дуже, дуже доречна. Дуже багато людей в Україні, сім’ї та друзі наших військовополонених і цивільних, які потрапили в полон, чекають цього».

Що відомо про кампанію

The Stronger We Become — медіаарт кампанія, яку проводять у співпраці з українськими правозахисними організаціями ZMINA та «Медійна ініціатива за права людини». Кампанію запустили на підтримку родин військовополонених та цивільних осіб, яких утримують у російських в’язницях всупереч нормам міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, що розробники гри Machinarium передадуть увесь тижневий прибуток на підтримку України.

Фото: «Медійна ініціатива за права людини»

Читати далі