Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український мистецький стартап Cittart запуcтили на Android

Опубліковано

Український мистецький стартап Cittart відтепер доступний на Android.

Про це ШоТам повідомив PR-відділ Cittart.

За перші два місяці з моменту релізу додатку на iOS його 1600 разів завантажили та 56 тисяч разів переглянули доступні артоб’єкти.

Також 2500 робіт подано на модерацію, з них 825 – представлені у Cittart.

Засновники проєкту Cittart Дарина Момот та Георгій Варданян розповіли, що нині в Україні немає подібних рішень, де митці можуть запропонувати свої твори на спеціальній платформі. Але є чітке усвідомлення, така платформа потрібна українським митцям і людям, які розуміють мистецтво та цінують зручний онлайн сервіс. 

Читайте також: Як створювали нову соцмережу для мистецтва Cittart (ВІДЕО)

За їхніми словами, алізуючи два місяці роботи додатку Cittart на iOS, зрозуміли, що до них доєдналися автори, роботи яких не очікували побачити.

Навколо сформувався пул як досвідчених професіоналів, так і ще зовсім молодих авторів, які раніше обходили стороною подібні ініціативи з мистецтвом. Таких художників вже багато.

«Ми формуємо мистецьке ком’юніті через залучення нових аудиторій»

Від початку Дарина Момот та Георгій Варданян розуміли глобальність своєї мети – зробити мистецтво ближчим. Для її досягнення було необхідно шукати нові формати залучення аудиторій.

Разом з публіцистом Дмитром Тєрєшковим створили влог про мистецтво, героями якого стали лідери думок з різних професійних сфер. Ідея арт-влогу полягає в тому, що українці розповідають, як обирають роботи, яке мистецтво у них вдома.

Випуски влогу Cittart з Андрієм Федорівим, Михайлом Кухарем, Севгіль Мусаєвою, Іваном Фроловим, Пітером Залмаєвим, Катею Зубарєвою, Євгенією Кулебою, Альбертом Цукренко та іншими відомими українцями допомагають комунікувати з аудиторією. Коли люди бачать, яке мистецтво у цікавих людей вдома або в офісі, то набагато краще розумієш їхнє ставлення до нього. Такий досвід в деяких випадках є ближчим і більш емпатичним, аніж прочитання статті або перегляд каталогу.

«Ми граємо “в довгу” і будуємо професійну платформу. У розробці – багато функцій»

Автри не мали ілюзій щодо приголомшливого злету. Не демпінгували ціни. Одразу обрали стратегію гри “в довгу”, побудови професійної платформи із подальшим виходом на інші ринки. Результати перших двох місяців – успішні.

У розробці – ще багато функцій. Нині проєкт активно працює над “make  an offer” – функцією, завдяки якій можна буде пропонувати свою вартість роботи. Потенційний покупець може запропонувати до трьох варіантів зниження вартості. Своєрідний аукціон.

«Інсайт: у Cittart психологічно комфортно придбавати мистецтво»

Проінтерв’ювавши покупців, автори проєкту зрозуміли на перший погляд неочевидну цінність Cittart як місця, де можна знайти перелік доступних робіт, подивитися вартість і одразу придбати. Для цього не потрібно, наприклад, писати автору або галереї, щоб дізнатися ціну й умови придбання. Для багатьох – це дискомфорт, через комунікацію з незнайомою людиною, а також час, затрачений на з’ясування та листування.  Або не треба внутрішньо “червоніти”, почувши більш вищу, аніж сподівалися, ціну та не мати змогу придбати твір мистецтва, який сподобався.

Cittart забезпечив дуже простий сервіс, до якого звикли люди в інших сферах, але досі не могли його отримати у сфері мистецтва. Достатньо просто відкрити додаток, вибрати картину і здійснити покупку. І це цінність, яка є сьогодні актуальною.

Щодо вартості найпопулярніших робіт – то найчастіше відкривають роботи до 5000 грн. На другому місці мистецтво ціною від 5000 до 10000.

«Із запуском Android очікуємо злету кількості завантажень»

Користувачі платформ Android і iOS в Україні  розподіляються пропорційно близько 80% на 20% (за даними gs.statcounter.com). Після запуску iOS стартап отримав багато запитань про вихід на Андроїд. Користувачі вже очікують на реліз.

Часовий діапазон між запуском iOS та Android-версією склав два місяці.

Завантажити додаток для платформи Android можна за посиланням.

Автори закликають ділитися з друзями інформацією про можливість стати колекціонером та допомогти сучасному українському мистецтву стати ближче кожному.

Довідково

Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом. Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття.

СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів. 

Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили соціальну мережу-маркеплейс сучасного мистецтва Cittart.

Суспільство

В Україні розробили онлайн-курс для молоді «Кар’єра в енергетиці – це круто!»

Опубліковано

Громадська організація «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» і USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) створили онлайн курс «Кар’єра в енергетиці – це круто!». 

Про це ШоТам повідомили розробники.

Зазначається, що онлайн-курс змінює уявлення про енергетику.

Центр «Розвиток КСВ» провів опитування учнів та учениць з різних регіонів України.

Результати показали, що 44% опитаних хотіли би дізнатись більше про енергетичні професії та перспективи побудови кар’єри у сфері енергетики.

При цьому досі в суспільстві є стереотипи стосовно чоловічих і жіночих професій, а також уявлення, що жінкам складно знайти своє місце та досягти професійного росту в технічних галузях.

Читайте такожПрикраси для Левів, рюкзак для Тельців. Що подарувати на День закоханих знакам зодіаку

Щоб змінити уявлення молоді про енергетику та заохотити до вступу на енергетичні спеціальності зокрема дівчат, ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» і USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) створили онлайн курс «Кар’єра в енергетиці – це круто!».

Курс складається з 10 відео, які містять різнобічну інформацію про галузь – від інновацій в енергетиці до її значення для безпеки країни.

Десять серій курсу розповідають про причини виникнення енергії, структуру сфери енергетики, існуючі міфи й інновації, професії в енергетиці, профільні вищі навчальні заклади для вступу, стажування та роботу в енергетичних компаніях, кар’єру в енергетиці для жінок, енергетичну безпеку та цілі сталого розвитку. Особлива увага приділяється вибору кар’єри в енергетиці дівчатами.

Курс створено ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Курс доступний за посиланням.

Нагадаємо, на Житомирщині відкрили ТЕС на енергетичній вербі.

Також на Хмельниччині створять енергетичні плантації з верби.

Як ми повідомляли раніше, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.

Головне фото: oilpoint.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Мріяв усе життя: 81-річний художник вперше презентував свої картини

Опубліковано

У Києві в торговельно-розважальному центрі Dream Town з’явилися картини 81-річного Лук’яна Мацюка – це перша персональна виставка дідуся, який малює з дитинства і все життя мріяв показати свої роботи широкому загалу.

Про це ШоТам повідомили організатори виставки.

Подію організували в рамках проєкту #ділисяусмішкою від Lay’s та фонду «Життєлюб», що збирають мрії бабусь і дідусів з усієї України та втілюють їх у життя.

«Я не можу не малювати: увесь мій дім завішаний картинами, хоча більшість робіт я дарую родичам і друзям у різних країнах — від Польщі до Австралії. На одну картину йде близько тижня. Переважно пишу пейзажі: це й озеро Синевир у Карпатах, і осінні етюди, і гора Аюдаг, яку бачив лише на фото. Усе життя я мріяв, щоб мої картини побачили тисячі людей, і досі не можу повірити, що це стало реальністю. Я присвячую свою першу виставку покійній дружині, з якою ми прожили душа в душу понад 60 років. Впевнений, вона була б за мене безмежно щаслива», – розповів Лук’ян Мацюк.

Читайте такожІсторія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

На виставці можна буде побачити понад 11 робіт Лук’яна Герасимовича.

Організатори цим проектом намагаються довести, що мріяти не пізно і в 15, і в 40, і навіть у 80.

Відвідати виставку можна в Києві, у ТРЦ Dream Town 1 (Оболонський проспект, 1-б), 3-й поверх упродовж 27 липня — 21 серпня 2021 року.

Про ініціативу

У рамках благодійної ініціативи організатори вже здійснили великі мрії Ба та Ді: влаштували золоте весілля для пари з Кременчука, які 50 років разом, допомогли вперше вийти на сцену київського театру 70-річній бабусі та навчили кататися на мотоциклі 70-річного дідуся з Києва.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Такі ініціативи як “Ділися усмішкою” допомагають Ба та Ді втілити мрію всього їх життя! Зараз проєкт в активній фазі: ми продовжуємо здійснювати мрії бабусь і дідусів, розміщені на сайті. Кожен небайдужий може приєднатися і зробити донейт на втілення вражень. Адже більше донейтів — більше усміхнених Ба та Ді», — говорить Андрій Готун, представник організатора проекту Lay’s.

Нагадаємо, до Всесвітнього дня бабусь і дідусів зірки здійснили мрії людей поважного віку.

Як ми повідомляли раніше, Бумбокс запалив у «Сквері Небесної сотні» у Києві для благодійників.

Читати далі

Суспільство

Львівська майстерня мила: Про воду з Трускавця, запуск у кризу та конкуренцію з закордонною косметикою

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

Якісна косметика коштує дуже дорого. Принаймні так думають люди, які порівнюють натуральну закордонну продукцію з тим, що пропонують в Україні на поличках магазинів. А якщо ми вам скажемо, що органічні екозасоби для догляду можна придбати не дорожче ніж за 80 гривень і вони нічим не поступаються за якістю? «Львівська майстерня мила» вже сім років тішить своїх клієнтів унікальною косметикою, яку варять на карпатській джерельній воді. Мило, маски, скраби з чебрецем чи корицею проходять ретельне тестування, перш ніж потрапити на полиці крамнички. Засновниця Марія Соболєва починала свій бізнес з потреби знайти ідеальні засоби догляду для її доньки з чутливою шкірою.

Марія Соболєва
Марія Соболєва

засновниця Львівської майстерні мила, де виготовляють органічну екологічну косметику
Працювала на державній службі, менеджеркою, а згодом і топменеджеркою. Має дві освіти: економічну та держслужбовиці

Познайомилася з милом заради доньки

Мені завжди хотілося мати власну справу, однак ніколи не було якоїсь конкретної ідеї. Спершу я працювала на державній службі, потім була менеджеркою, а згодом і топменеджеркою — і так аж до декрету, тобто до 35 років. Коли у мене народилася донька Анастасія, я помітила, що звичайне мило викликає у неї дивну реакцію. Дитина не хотіла митися, капризувала, кричала. Процедура гігієни щодня була для неї найбільш неприємною подією, тому дуже уважно підбирали засоби догляду. Коли вона почала самостійно розмовляти, то казала, що від деякого мила їй пече. І тоді я зрозуміла, що користуватися звичайним милом доньці некомфортно —  у неї дуже чутлива шкіра.

Мені як матері довелося вивчити багато інформації стосовно мила: як воно виготовляється, з яких складників, чим відрізняється органічне від неорганічного тощо. Хотілося самостійно створити для неї мило, яке точно влаштує її шкіру. Я почала експериментувати вдома, варила своє перше мило з календулою, сіллю, лавандою, вівсянкою, кавою, косметичною глиною. Базову інформацію я знаходила в інтернеті, потім вже почала шукати людей, які цим займаються. Насправді дуже багато хто не хоче ділитися цим мистецтвом, на Youtube замало корисного контенту на цю тему. Тобто, по суті, всі перші експерименти були зроблені просто вдома на кухні, в баняках.

Косметика з хімією не дає шкірі дихати

Користуватися органічною косметикою потрібно не лише людям з чутливою шкірою. Це така ж обов’язкова частина здорового свідомого життя, як і правильне харчування та вживання чистої води. Шкіра — це наш другий дихальний орган після легенів. Через неї ми отримуємо значну частину того, що нам необхідно для нормально життя. Милом і гігієнічними засобами ми користуємося щоденно. Магазинна дешева косметика переважно на 80% складається з синтетичних елементів, а ще містить стабілізатори та емульгатори. Їх додають для того, що вона довше тримала аромат та запах, не засихала, не тріскалася. І все це потрапляє на нашу шкіру й не дає їй змоги дихати. Від цього в нас з’являється перевтома, понижений тонус. Природний продукт цього всього не робить.

Фото: facebook.com/lviv.soap.manufacture

Органічною косметикою має користуватися кожен. Просто ті, в кого алергія на якісь компоненти мила чи хто має чутливу шкіру, швидше розуміють важливість натуральності. Їхня шкіра сигналізує про те, що їй щось не подобається. Інші люди лише з часом за станом свого організму можуть зрозуміти, що причина їхнього поганого самопочуття може бути у косметиці, яка стоїть на поличці. Надзвичайно важливо оточувати себе органічним, екологічним продуктом, і цю позицію мають підтримувати всі люди, яким на себе не байдуже.

Рідні відмовляли від запуску бізнесу в період кризи

Коли я зробила перші експериментальні версії мила, які підійшли моїй доньці, я продовжила вчитися далі. Все, що робила, почала дарувати своїм знайомим. І через деякий час я почала отримувати хороші відгуки, що комусь мило підійшло для інтимної гігієни, комусь як шампунь для волосся, іншим для чутливої та сухої шкіри. Тоді мені стало зрозуміло, що це хобі можна перетворити на бізнес, бо є попит на мило органічної роботи. У 2014 році я прорахувала собі бізнес-план і почала думати, як запускатися.

Але рідні почали мене відмовляти, бо все це було в період Революції гідності. Мені казали, що це нікому не буде потрібно, що у людей немає грошей навіть на ковбасу. Ризик був і в тому, що почав стрімко зростати долар: спершу з 8 до 12 гривень, а потім до 20 й більше. Я ж уже на той момент налаштувалася, взяла кредит на закупівлю складових косметики, позичила кошти у знайомих. Це все було на межі провалу, але я ризикнула — і не пошкодувала.

На свою майстерню тоді коштів не було, тому все виготовляла самостійно вдома, варила в сотейнику. Перша банка лугу (основний складовий мила, переважно — гідрооксид натрію) в мене лопнула в руках. Всюди в інтернеті є інформація, що потрібно робити водяну баню. А я ж собі подумала: «Нащо то так серйозно все?». Але коли луг розчиняється в воді, температура дуже підіймається, майже до кипіння. Я не постраждала, адже була в рукавичках і масці. Але до технології почала ставитися серйозніше. А вже десь через пів року, коли почала розуміти, що на мій продукт є попит, подала документи для реєстрації торгової марки й почала шукати приміщення.

Мило з чебрецем та маски з какао масла

Сьогодні нашу продукцію можна придбати як на сайті, так і в магазині у Львові на вулиці Братів Рогатинців, 30/1. Ми працюємо щодня без вихідних, з 11:00 до 22:00. Наша лінійка косметики покриває все — від очищення до догляду — для жінок, чоловіків, дітей і немовлят. У нас дуже великий каталог мила: для рук, обличчя, інтимної гігієни. Є й специфічні для тих, у кого чутлива шкіра чи алергія. Частенько клієнти купують мило з попелом, глинами, м’ятою, чебрецем, цитрусовими, корицею. Ще в нас є мило з вугіллям, пивом і шоколадом. 

По суті, я намагаюся робити мило з усього того, що є на кухні. Якщо щось годиться для їжі,  тоді й в косметиці не зашкодить. Що стосується пива, то його вплив давно відомий у контексті росту волосся, до того ж хміль має цінні мікроелементи. А ось активоване вугілля — це як сорбент, підсилювач очищення. Також у нас можна придбати шампуні, скраби для обличчя і тіла, креми на основі масел у плиточках та банках, маски на основі кокосового і какао масел. Маємо ще й такі спа-суміші для релаксу в ванній на основі солей, косметичної глини, трав і квітів.

Всі ціни у нас не перевищують 80 гривень, щоб кожен міг дозволити собі якісну косметику, яка б не била по кишені. Найдешевша продукція в нас коштує 10 гривень. Це такі мініатюрки готельного типу на один раз: мильця, твердий крем, морська сіль. Найдорожче коштують тверді шампуні, колагенові маски для волосся, бальзами — до 80 гривень за 100-150 грам.

Органічне мило варимо на джерельній воді 

Я сама родом із місць, де теча карпатська джерельна вода зі Східниці й Трускавця. І коли їду на вихідних до родини, то набираю там воду й везу до Львова. Я дуже люблю джерела карпатської чистої води. Ця вода має свою цінність, унікальні мікроелементи, енергетику. А ще вона краще й довше зберігає свої корисні властивості. Джерельна вода є в кожному елементі косметики у різних кількостях — це обов’язковий елемент.

Виготовлення косметики й продаж відбувається в одному місці. Це з самого початку було частиною моєї концепції. Хотілося, щоб люди бачили, як воно робиться, де, з чого. Тобто, щоб це була буквально така кухня, на якій щось колотиться, і можна побачити, що саме. Це дає можливість людині довіряти продукту, бачити підтвердження того, що він є органічним, що до нього не додають жодних синтетичних складників.

Фото: facebook.com/lviv.soap.manufacture

Зараз у нас загалом працюють вісім людей у двох майстернях: у Львові та на Прикарпатті. Працівників відбирали дуже скрупульозно, адже для того, щоб варити косметику, потрібно емоційно включатися у процес. Фахівець має відчувати, що і навіщо він робить. Спочатку запрошували до себе знайомих, до яких була довіра. Потім вже вони когось радили. Жодного разу мені не доводилося шукати працівника в інтернеті. Я навчаю їх, як правильно все треба робити, контролюю процес. І зараз ті, хто в нас працюють, це дуже ідейні й екосвідомі люди. І під час локдауну, хоча вони все одно отримували зарплату, просилися працювати, бо дуже скучили за миловарінням.

Конкуруємо з закордонною косметикою 

Половина наших клієнтів — постійні. Вони вже роками користуються нашою косметикою, просять зайти до крамнички своїх друзів, коли ті заїжджають до Львова. Та й самі не пропускають можливість завітати й подивитися на оновлення в асортименті. Інша половина — це туристи або люди, які купують набори на подарунок. Їм не соромно за нашу косметику, адже вона не просто недорога, але й дійсно якісна.

До нас приходили дівчата, які казали, що раніше користувалися лише дорогою французькою, ізраїльською та німецькою косметикою, бо від іншої в них на шкірі постійно з’являються акне. І коли їм порадили нашу продукцію, вони не вірили, що вона зможе конкурувати. Але, ви знаєте, вони справді повертаються знову й знову. І подразнення зникло, і прищі сходять. А в кого було інтенсивне потовиділення, допомагає наша пудра для ванни на білій глині. Клієнтки бувають шоковані, коли дізнаються, що у складі їхнього улюбленого щоденного догляду, купленого у нас, — звичайна вівсянка з усією її поживною цінністю.

Читайте також: Відроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок

Багато клієнтів приїжджають до нас із Греції, Польщі, Білорусії. Хтось був купив і повіз у Канаду, бо знайомі попросили. Ми плануємо виходити на закордонний ринок, тому що люди просять. Дуже важливо, щоб Україну знали не лише за смачний борщ, а й за супер якісну косметику. А ще у нас є корпоративні клієнти. Нашу продукцію замовляють для барбер-шопів, а також президентських люксів у готелях. Наприклад, виготовляємо мило для готелю Kavalier Boutique у Львові та ще одного на Закарпатті. Але виробництво в нас не масове, це все ж таки крафтова продукція.

Головна умова — щоб косметика підійшла доньці

Тестуємо косметику, в першу чергу, на собі. Все на собі пробує моя донька, якій зараз 13 років. Вона дуже світленька, і в неї шкіра швидко реагує на всі подразники. Настя користується, а потім каже, подобається їй чи ні, чи відчуває якийсь дискомфорт. Якщо так, тоді ми доопрацьовуємо. Також все пробую і я. У нас вдома взагалі немає жодної іншої косметики. І коли мені говорять компліменти: «Ви маєте такий хороший вигляд у свої 43», то я чудово знаю, чия це заслуга. Я не годую свою шкіру аби чим. Я сама ж своя рекламна кампанія.

Марія Соболєва з донькою

А ще в нас є фокус-групи по кільканадцять людей з різною шкірою: комбінованою, сухою, жирною, чутливою, проблемною. Перед тим, як баночка з чимось потрапляє на полиці крамниці, ми віддаємо її тестувальникам. Вони користуються нею щонайменше 2-3 місяці, потім ще пів року я дивлюся на фіксацію результату. Люди час від часу поповнюються, бо для них це можливість безкоштовно користуватися хорошою косметикою. А ще в нас є такі термошафи, куди ми кладемо продукцію й спостерігаємо, що з нею відбувається через місяць, як вона тримається, чи не змінюється її колір, форма, запах.

Безкоштовно вчимо діток варити мило

Важливою для нас є також і соціальна складова бізнесу. Ми щотижня проводимо різні благодійні майстер-класи для дітей учасників бойових дій, сиріт, дітей з малозабезпечених сімей і з порушеннями розвитку. Я завжди знала, що ми будемо це робити, тому що для мене особисто це було потрібно. Я сама в 16 років залишилась без батьків, тому розумію, як важко дитині, яка не має підтримки від близьких родичів. І хоча я знала, що на це будуть витрати, я їх одразу передбачала і прорахувала.

Зараз ми розробляємо лінійку догляду для тварин, бо дуже багато клієнтів про це просять. Плануємо масштабуватися, переробляємо сайт, робимо нові фотографії. Коли наші клієнти пропонують якісь ідеї, ми одразу ж беремо їх у роботу, пробуємо і тестуємо. По суті, вже немає нічого такого, що б ми не могли зробити з ринку косметології. Більше залежить від менталітету людей, наскільки вони готові переходити винятково на органіку. Попит на екопродукцію дійсно зростає з 2014 року, але цей ріст все ще повільний. Ми б хотіли, щоб кожен українець та українка могли собі дозволити дійсно якісний продукт, не витрачаючи на це значну частину своїх коштів, і розуміли, навіщо їм це потрібно. 

Читати далі