Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні запускають програму для Defense Tech-стартапів з інвестиційним фондом у 1 млн євро

Опубліковано

Естонський підприємець Рагнар Сасс, засновник Pipedrive та Lift99 Kyiv Hub, організовує в Україні 5-денний Extreme Bootcamp для стартапів у сфері оборонних технологій.

Про це повідомляє Dev.ua

Що таке Extreme Bootcamp?

Extreme Bootcamp спрямований на розвиток екосистеми європейських оборонних технологій. Програма допомагає українським фахівцям масштабуватися та встановлювати зв’язки з інвесторами.

Партнери проєкту – представники компаній з Естонії, Німеччини, Франції та Великобританії. У програмі беруть участь до 10 команд на різних стадіях розвитку, які вже випробували або планують випробувати свої продукти на українському фронті протягом 6 місяців.

Хто може долучитись?

Програма відкрита для стартапів, які працюють над продуктами у сфері електроніки та софту, що легко масштабуються. Рагнар Сасс наголошує, що ключове питання – це поєднання ефективності та недорогих рішень. Учасниками можуть бути як українські, так і європейські стартапи, здатні співпрацювати з українцями на полі бою.

Читати також: На Київщини оцифрували ще одну козацьку церкву

Що отримають стартапи?

  • Допомогу у зростанні та масштабуванні;
  • Поради щодо прискорення виробництва та встановлення правильних цілей;
  • Інвестиційний фонд у 1 млн євро, який буде розподілено між 3 найкращими командами (переможець отримає 500 000 євро).

Як взяти участь?

  • Подати заявку можна на сайті Darkstar;
  • Кінцевий термін подачі заявок – 7 червня 2024 року о 23:59.

Нагадаємо, що на Київщині за рік подали майже 21 тисячу заявок.

Також ми повідомляли, що до Дня Києва створили квест по місту від Fujifilm та Hey Guide.

Фото: darkstar

Економіка

Влітку Україна отримає 1,5 млрд євро від заморожених активів рф

Опубліковано

Країни G7 під час саміту в Італії ухвалили рішення спрямувати Україні близько 50 мільярдів доларів до кінця року. Ці кошти будуть погашатись за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство фінансів України.

Окремо Європейський Союз ухвалив рішення спрямувати прибутки від заморожених російських активів у розмірі 1,5 мільярда євро на підтримку України.

Читати також: У Київській області знайшли поле червонокнижних орхідей

Міністерство фінансів України повідомляє, що очікується надходження коштів у липні 2024 року. За планом, 90% отриманих коштів буде спрямовано на військові потреби, а 10% – на відновлення інфраструктури та економіки України.

Рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів для підтримки України було ухвалено Європейським Союзом раніше. Країни G7 підтримали цю ініціативу, розробивши план надання Україні значних коштів у стислі терміни.

Нагадаємо, що книга Вікторії Амеліної про жінок та війну вийде друком.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

Як збільшити розмір своєї пенсії на 54%

Опубліковано

Якщо відмовитися від призначення пенсії в 60 років та вийти на заслужений відпочинок пізніше, розмір пенсійних виплат збільшиться.

Про це нагадав Пенсійний фонд.

Як збільшити розмір виплат

Українське законодавство заохочує громадян до більш пізнього виходу на пенсію. Тим, хто набув права на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначенням виплат.

Наскільки збільшується пенсія

При призначенні пенсії з відстрочкою розмір виплат збільшується:

  • на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Читайте також: Укрпошта презентувала марку до футбольного Євро-2024

Тобто, якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менший, ніж 60 місяців, то за кожен рік такого відтермінування вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5×12), за два роки пізнішого виходу на пенсію – 12% (0,5×24) тощо. А от відстрочка на шість років (72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72×0,75).

Важливо, що враховуються лише повні місяці роботи. Підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Як призначається пенсія за віком із відстрочкою

Громадянин має повідомити Пенсійний фонд про своє бажання призначити пенсію пізніше ще до досягнення пенсійного віку. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про весь її страховий стаж (оцифровано паперову трудову книжку), – пенсія призначається автоматично з наступного дня після досягнення пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрована, – вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, у якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше трьох місяців з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, – пенсія призначається з дня звернення.

Нагадаємо, організатори культурних заходів можуть взяти участь у конкурсі.

Фото: Пенсійний фонд

Читати далі

Економіка

Підприємці отримають від держави мікрогрантів на понад 1 мільярд

Опубліковано

Понад 5 тисяч українських підприємців отримають від держави мікрогрантів на суму 1.2 мільярда гривень.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Загалом же від початку 2024 року переможцями програми “Власна справа” стали  5029 українців. Ці підприємці отримають 1,2 млрд грн на започаткування або розвиток власного бізнесу.

Повідомляється, що по завершенню десятого етапу програми обрали 369 переможців, які отримають 88 млн грн на розвиток своєї справи.

“Переможці отримають від держави 1,2 млрд грн мікрогрантів. 80% з них – підприємці, які взяли грант на розвиток та масштабування свого бізнесу, 20% – люди, які тільки починають власну справу”, – зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Читайте також: В Україні ветеранам спростили процес звернення за житловою пільгою

Зазначається, що сумарно від старту програми у липні 2022 року переможцями стали вже понад 17 тисяч українців, в бізнес яких держава інвестує 4,3 млрд грн. 

В міністерстві очікують, що під час реалізації своїх бізнес-проєктів підприємці створять 38 тисяч нових робочих місць. А гроші, які інвестує держава, повернуться в бюджет вже за три роки у вигляді податків.

Нагадаємо, за програмою єРобота 38 ветеранів виграли гранти для розвитку власного бізнесу.

Фото: 24 канал

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: