Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили соціальну мережу-маркеплейс сучасного мистецтва Cittart

Опубліковано

20 березня 2021 року відкрита можливість завантаження додатку Cittart для користувачів мобільних платформ iOS. 

Відомі в Україні й світі художники Олег Тістол, Олександр Ройтбурдт, Юрій Соломко, Миколай Маценко, Володимир Кочмар, Юрій Пікуль, Роман Михайлов, Apl315, Waone Interesni Kazki, Ксенія Гнилицька, Юлія Беляєва, Ніна Мурашкіна, Анастасия Поддерев’янська, Руслан Тремба, Андрій Блудов, Юрій Денисенков, Микита Цой, Алла Волобуєва, Назар Симотюк, Андрій Роік підтримали стартап і розмістили на маркетплейсі свої роботи, які вже сьогодні можна придбати онлайн.

Загалом станом на 20 березня до стартапу приєдналося понад 100 українських художників та майже півтисячі робіт сьогодні вже доступні у додатку.

Планується, що розвиток проєкту Cittart сягне міжнародного рівня і допоможе українським митцям швидше стати “своїми” у світовому ком’юніті. 

Ідея діджитального інструменту для продажу мистецтва належить Дарині Мо Мот – українській художниці, СEO проєкту Cittart, кураторці українського павільйону на Nord Art 2021 – однієї з найбільших виставок сучасного мистецтва у Європі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також керуючий партнер компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та Українського фонду стартапів. 

Додаток Cittart – як новий «мистецький Instagram». Він об’єднує українське мистецьке ком’юніті. Діджитал-платформа зібрала і відомих метрів, і представників стріт-арту та діджитал-митців. Тут є роботи представників покоління легендарної паризької комуни та представлені зовсім нові імена, які увірвалися у творчість у 2020-му.

Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим. Щоб кожен українець мав змогу швидко віднайти “свій” арт об’єкт та “в один тап” розпочати формування власної мистецької колекції. 

Щоб стати ближчими до сучасного українського мистецтва, завантажуйте додаток за посиланням.

Як працює Cittart: карта користування додатком

Користуватися Cittart дуже просто. Потрібно завантажити додаток на смартфон, а далі – інтуїтивний і простий дизайн допоможе зорієнтуватися. На головній розміщено роботи різних авторів, які є у додатку. Щоразу, коли до платформи додаватимуться нові  арт об’єкти, змінюватиметься і ваша стрічка. 

Якщо шукаєте щось ціленаправлено, то у вкладці «пошук» доступні фільтри, які дозволяють сортувати за ціною, стилем, матеріалом, розміром, автором та багатьма іншими параметрами. 

Після придбання арт об’єкта, ця робота з’являється у вашому профілі у розділі «колекція». Коли в найближчому часі з’явиться опція фолловінгу та лайків, інші користувачі зможуть на вас підписатися, щоб слідкувати за вашою колекцією. 

До того ж, у будь-який момент ви можете зробити твір з вашої колекції знову доступним для продажу, просто змінивши налаштування. Але навіть перепродавши роботу, її власник назавжди залишиться частиною історії цієї роботи.

Художники та скульптори, представлені на Cittart

“Ми ризикнули поєднати імена, які раніше важко було уявити “в одному човні”. Це і знані митці, які увійшли в історію мистецтва країни, створили неабиякий бекграунд та продовжують створювати образ сфери сучасного мистецтва України. Серед яких, Юрій Соломко, Олег Тістол Олександр Ройтбурдт”, – розповідає  Дарина Момот, CEO Cittart.

Є і вже добре відомі представники молодшої генерації, вони ще не так давно на цьому ринку, проте мають вражаючий список виставок та досягнень. Це такі митці, як Артем Волокітін, Анастасія Подерев’янська, Ніна Мурашкіна, Руслан Тремба, Юрій Пікуль, Юлія Беляєва. 

Є автори, яких у мистецькому ком’юніті називають fresh blood, бо вони вже дуже круті за своїм баченням та стилем, але тільки увірвалися в арт-ринковий простір.

Читайте також: В Україні презентують виставу «СТУСАНИНА» за біографією Василя Стуса

Дарина додає: “Є окремий напрямок авторів, що формувалися у стріт-арті. Такі митці, як правило, рідко з’являються в галереях або сайтах з більш традиційним мистецтвом. Ми їх запросили і вони прийняли наше запрошення. Серед найвідоміших: Waone Interesni Kazki (Володимир Манжос) та учасник стріт арт тріо “Добрые люди” Олександр Гребенюк. Не менш важливо, що долучаються гостро соціальні провокаційні автори як Роман Михайлов, Apl315, Kinder Album

Мені важко було уявити ще рік назад, до пандемії, що такі різні митці можуть об’єднатися в одному місці. Тоді б це звучало як утопія”. 

Для авторів, які хочуть долучитися до платформи, достатньо завантажити додаток, зареєструватися і додати власні роботи. Після цього вони автоматично будуть відправлені на модерацію.

Як розвиватиметься проєкт: контекст, відсутність коментарів та літопис сучасного мистецтва

Наразі команда працює над функціоналом, який розкриватиме зміст твору мистецтва у контексті його створення та відображатиме історію життя арт об’єкта. Це допоможе зробити сучасне мистецтво ближчим та зрозумілішим, побудувати емоційний зв’язок між твором і глядачем. Адже сам по собі матеріальний арт об’єкт — це лише вершина айсбергу, під якою приховано багато цікавого. І в свою чергу змінюватиме сприйняття мистецтва серед українців як важливої значущості, яскравого самобутнього подарунку, або навіть надійної довгострокової інвестиції. 

У наступних версіях додатку, користувачі зможуть залишати вподобання арт об’єктів, підписуватися на колекції та митців. 

Важливо, що кожен користувач, вже після придбання арт об’єкту, має можливість продовжувати його історію, додаючи інформацію-контекст (наприклад, фото розміщення картини у власному просторі, люди навколо твору). Фактично – кожен покупець мистецтва створюватиме літопис арт-об’єкта і долучається до написання нової діджиталізованої історії українського мистецтва!

Довідково

Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом. Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття.

СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів. 

Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.

Суспільство

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

Опубліковано

17 червня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття Шекспірівського фестивалю.

Про це повідомляє МКІП

«Посеред багатьох проблем, які нам сьогодні доводиться вирішувати, ми змушені мобілізувати нашу стійкість. Враховуючи світовий досвід та філософію, зокрема, й з творів Шекспіра, яка сьогодні пояснює нам багато проблем сучасності, ми можемо свідомо творити. Хоч і в умовах війни, але творити високу культуру. Українські театри стали надзвичайно затребуваними. Ми бачимо черги на покази вистав, біля музеїв. Українська культура активно розвивається», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

фестиваль

Читайте також: Київський університет очолив міжнародний науковий рейтинг

Він також  подякував Великобританії за допомогу, зокрема й в організації Шекспірівського фестивалю. Це одна з країн, яка від початку повномасштабної війни демонструє свою солідарність з Україною, всебічно підтримуючи українців. Це перший Шекспірівський фестиваль в Україні. Він декларує приналежність України до європейської і світової культурної спільноти та триватиме до 23 червня.

оніщук

У програмі Українського Шекспірівського фестивалю – театральні хіти, постановки з батьківщини знаменитого драматурга – Стенфордського Королівського театру, а також вистави з Італії.

Організатори підкреслюють, що мета фестивалю – це створення міжнародної платформи для розмови зі світом про українську культуру, про європейську ідентичність українців, про війну, яка щодня забирає життя українців і українок. Україна прагне стати частиною Європейської мережі Шекспірівських фестивалів, які існують в різних країнах, аби бути почутою.

шекспір

В Івано-Франківську т. в. о. міністра культури та інформаційної політики обговорив актуальні питання з в. о. генерального директора – художнім керівником Івано-Франківського національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» Василем Шереметою. Цього року Ансамбль святкуватиме своє 85-річчя. Колектив фокусується на збереженні та популяризації кращих зразків мистецтва Прикарпаття.

Нагадаємо, вийшов офіційний трейлер нового фільму Олега Сенцова.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

Як виглядало найбільше озеро у Києві в середині ХХ століття: архівне фото

Опубліковано

Озеро Тельбін на Березняках вважається одним із найбільших в Києві. Максимальна глибина озера — 7 метрів. Озеро відоме ще з часів Середньовіччя. У XVIII столітті на берегах озера було засновано поселення Кухмістерська Слобідка.

Про це повідомляє STEPANETS.

Наприкінці XIX століття озеро в своїй північній частині закінчувалося далеко на Русанівці, проте зараз від Тельбіна залишилося лише 40% його колишньої акваторії.

Читайте також:  Як затоплювало Хрещатик у Києві під час дощів у 1950-х роках. Архівні фото

 Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: STEPANETS

Читати далі

Суспільство

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів

Опубліковано

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів. 12 гнізд рідкісних птахів з Червоної книги України: чорного лелеки, змієїда, підорлика малого та журавля сірого — взято під охорону на території Філії “Тетерівське лісове господарство” ДП “Ліси України”.

Про це повідомляє WWF-Україна.

Гнізда виявив орнітолог Олександр Панчук протягом 2016-2023 років. З того часу вони постійно моніторяться й охороняються працівниками Тетерівського лісового господарства і науковцями.

Ділянки, де виявлені гнізда, мають сприятливі умови для популяції великих птахів: багато придатних дерев для їх гніздування, розташування близько до кормових угідь. 

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів

Читайте також: Як правильно подати заявку на субсидію: інструкція

Навколо гнізд передбачено створення колових охоронних зон радіусом не менше 500 м. Тут діє сезонна заборона для будь-яких лісогосподарських заходів у період із 15 березня до 1 серпня для чорного лелеки та 1 березня — 31 серпня для інших видів. Адже важливо не турбувати птахів під час періоду розмноження.

У тій частині охоронної зони, яка розташовується ближче 100 м від гнізда (для змієїда — 200 м), діє постійна заборона будь-яких лісогосподарських заходів. Загальна площа створених охоронних зон — 785 га. Площа території, де господарські заходи обмежені протягом всього року становить 65,94 га.

Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: Олександр Панчук

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення