Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили соціальну мережу-маркеплейс сучасного мистецтва Cittart

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

20 березня 2021 року відкрита можливість завантаження додатку Cittart для користувачів мобільних платформ iOS. 

Відомі в Україні й світі художники Олег Тістол, Олександр Ройтбурдт, Юрій Соломко, Миколай Маценко, Володимир Кочмар, Юрій Пікуль, Роман Михайлов, Apl315, Waone Interesni Kazki, Ксенія Гнилицька, Юлія Беляєва, Ніна Мурашкіна, Анастасия Поддерев’янська, Руслан Тремба, Андрій Блудов, Юрій Денисенков, Микита Цой, Алла Волобуєва, Назар Симотюк, Андрій Роік підтримали стартап і розмістили на маркетплейсі свої роботи, які вже сьогодні можна придбати онлайн.

Загалом станом на 20 березня до стартапу приєдналося понад 100 українських художників та майже півтисячі робіт сьогодні вже доступні у додатку.

Планується, що розвиток проєкту Cittart сягне міжнародного рівня і допоможе українським митцям швидше стати “своїми” у світовому ком’юніті. 

Ідея діджитального інструменту для продажу мистецтва належить Дарині Мо Мот – українській художниці, СEO проєкту Cittart, кураторці українського павільйону на Nord Art 2021 – однієї з найбільших виставок сучасного мистецтва у Європі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також керуючий партнер компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та Українського фонду стартапів. 

Додаток Cittart – як новий «мистецький Instagram». Він об’єднує українське мистецьке ком’юніті. Діджитал-платформа зібрала і відомих метрів, і представників стріт-арту та діджитал-митців. Тут є роботи представників покоління легендарної паризької комуни та представлені зовсім нові імена, які увірвалися у творчість у 2020-му.

Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим. Щоб кожен українець мав змогу швидко віднайти “свій” арт об’єкт та “в один тап” розпочати формування власної мистецької колекції. 

Щоб стати ближчими до сучасного українського мистецтва, завантажуйте додаток за посиланням.

Як працює Cittart: карта користування додатком

Користуватися Cittart дуже просто. Потрібно завантажити додаток на смартфон, а далі – інтуїтивний і простий дизайн допоможе зорієнтуватися. На головній розміщено роботи різних авторів, які є у додатку. Щоразу, коли до платформи додаватимуться нові  арт об’єкти, змінюватиметься і ваша стрічка. 

Якщо шукаєте щось ціленаправлено, то у вкладці «пошук» доступні фільтри, які дозволяють сортувати за ціною, стилем, матеріалом, розміром, автором та багатьма іншими параметрами. 

Після придбання арт об’єкта, ця робота з’являється у вашому профілі у розділі «колекція». Коли в найближчому часі з’явиться опція фолловінгу та лайків, інші користувачі зможуть на вас підписатися, щоб слідкувати за вашою колекцією. 

До того ж, у будь-який момент ви можете зробити твір з вашої колекції знову доступним для продажу, просто змінивши налаштування. Але навіть перепродавши роботу, її власник назавжди залишиться частиною історії цієї роботи.

Художники та скульптори, представлені на Cittart

“Ми ризикнули поєднати імена, які раніше важко було уявити “в одному човні”. Це і знані митці, які увійшли в історію мистецтва країни, створили неабиякий бекграунд та продовжують створювати образ сфери сучасного мистецтва України. Серед яких, Юрій Соломко, Олег Тістол Олександр Ройтбурдт”, – розповідає  Дарина Момот, CEO Cittart.

Є і вже добре відомі представники молодшої генерації, вони ще не так давно на цьому ринку, проте мають вражаючий список виставок та досягнень. Це такі митці, як Артем Волокітін, Анастасія Подерев’янська, Ніна Мурашкіна, Руслан Тремба, Юрій Пікуль, Юлія Беляєва. 

Є автори, яких у мистецькому ком’юніті називають fresh blood, бо вони вже дуже круті за своїм баченням та стилем, але тільки увірвалися в арт-ринковий простір.

Читайте також: В Україні презентують виставу «СТУСАНИНА» за біографією Василя Стуса

Дарина додає: “Є окремий напрямок авторів, що формувалися у стріт-арті. Такі митці, як правило, рідко з’являються в галереях або сайтах з більш традиційним мистецтвом. Ми їх запросили і вони прийняли наше запрошення. Серед найвідоміших: Waone Interesni Kazki (Володимир Манжос) та учасник стріт арт тріо “Добрые люди” Олександр Гребенюк. Не менш важливо, що долучаються гостро соціальні провокаційні автори як Роман Михайлов, Apl315, Kinder Album

Мені важко було уявити ще рік назад, до пандемії, що такі різні митці можуть об’єднатися в одному місці. Тоді б це звучало як утопія”. 

Для авторів, які хочуть долучитися до платформи, достатньо завантажити додаток, зареєструватися і додати власні роботи. Після цього вони автоматично будуть відправлені на модерацію.

Як розвиватиметься проєкт: контекст, відсутність коментарів та літопис сучасного мистецтва

Наразі команда працює над функціоналом, який розкриватиме зміст твору мистецтва у контексті його створення та відображатиме історію життя арт об’єкта. Це допоможе зробити сучасне мистецтво ближчим та зрозумілішим, побудувати емоційний зв’язок між твором і глядачем. Адже сам по собі матеріальний арт об’єкт — це лише вершина айсбергу, під якою приховано багато цікавого. І в свою чергу змінюватиме сприйняття мистецтва серед українців як важливої значущості, яскравого самобутнього подарунку, або навіть надійної довгострокової інвестиції. 

У наступних версіях додатку, користувачі зможуть залишати вподобання арт об’єктів, підписуватися на колекції та митців. 

Важливо, що кожен користувач, вже після придбання арт об’єкту, має можливість продовжувати його історію, додаючи інформацію-контекст (наприклад, фото розміщення картини у власному просторі, люди навколо твору). Фактично – кожен покупець мистецтва створюватиме літопис арт-об’єкта і долучається до написання нової діджиталізованої історії українського мистецтва!

Довідково

Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом. Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття.

СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів. 

Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.

Суспільство

Оголосили стипендії для підтримки українських активістів та ініціатив

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Офіс Дій запустив набір стипендіальної програми для підтримки українських активістів та ініціатив, пише Гурт.

Стипендію можуть отримати активісти, правозахисники, журналісти, представники громадського сектору, які залишилися без роботи або без фінансування своєї попередньої діяльності внаслідок воєнних дій.

Програма поширюється як на учасників, які перебувають у різних містах України, так і на тих, хто був змушений виїхати за кордон з міркувань безпеки.

Пріоритетні напрямки проєктів:

  • Проєкти, спрямовані на відновлення психічного стійкості та соціальної активності громадян, зокрема з-поміж ВПО;
  • Проєкти, що сприяють відбудові країни та підвищенню економічного та інтелектуального потенціалу громадян;
  • Інформаційна діяльність та боротьба з дезінформацією;
  • Документування воєнних злочинів рф;
  • Розвиток локальних громадських та/або волонтерських рухів та ініціатив;
  • Освітні проєкти.

Розмір стипендії: 500 євро на місяць. Тривалість програми: 3 місяці.

Окрім проєктної, програма передбачає також соціальну й освітню складові. Всі учасники зможуть отримати менторську підтримку від експертів для розвитку своїх ініціатив за напрямами: проєктний менеджмент, комунікації та фандрейзинг, а також взяти участь у тренінгах та нетворкінгах задля отримання нових знань і знайомств.

Читайте також: «Я не можу опускати руки». Дружина захисника «Азовсталі» відкрила у Львові квіткову крамницю

 Під час відбору проєктів зважатимуть на такі фактори:

  • Вмотивованість учасників_ниць підсилювати свої проєкти завдяки допомозі менторів та бажання ділитись корисним досвідом з іншими учасниками_цями програми;
  • Суспільна користь та актуальність теми проєкту в контексті криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року;
  • Спроможність досягати запланованих цілей у своїх проєктах.

Як подати заявку?

Стипендії індивідуальні. У випадку, якщо подається декілька людей зі спільного проєкту, після проведених співбесід, стипендія буде надана 1 людині.

Подати заявку можна за посиланням.

Дедлайн: 21 серпня 2022, 23:59

Якщо є запитання, можна поставити запитання в Інстаграм.

Довідка

Офіс Дій — це проєкт, мета якого підтримати сталий розвиток громадських ініціатив та активістів в умовах нових викликів. Команда прагне підвищити спроможність громадських ініціатив та проєктів протистояти кризі, спричинених війною завдяки розвитку їхніх навичок, отриманню якісного досвіду та формуванню горизонтальних зв’язків між громадськими та волонтерськими ініціативами зі всієї країни. Програма реалізується за підтримки фундації People in Need (Чехія).

Нагадаємо, агентство Іdealers оголосило для стартапів грант $15 000 на маркетинг-послуги.

Також український культурний фонд запустив стипендії для митців та діячів культури.

Фото: instagram.com/action_office.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україну прибули нові РСЗВ М270 — Резніков

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україну прибули нові реактивні системи залпового вогню М270, які передала для наших військових Велика Британія.

Про це повідомив у твіттері міністр оборони України Олексій Резніков.

«Велика Британія обіцяла, Велика Британія виконала! Наша армія вміло використає це “поповнення” на полі бою», – написав Резніков.

Міністр додав, що більше «подарунків» надійдуть незабаром та подякував британському колезі Бену Воллесу та всьому британському народу.

Дивіться відеоУчитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям

Про M270

РСЗВ M270 на гусеничній базі призначені для виконання бойових завдань в будь-який час доби та за різних погодних умов. Вони менш мобільні, ніж HIMARS на колесах, але можуть їздити бездоріжжям. Для переходу у бойову готовність їм потрібно дві хвилини. Завдяки гусеничній базі, вони можуть нести не шість, а 12 ракет.

Вартість РСЗВ залежить від модифікації, але стартує від $5,5 млн. M270 можуть стріляти як реактивними ракетами на відстань 40-80 км, так і ракетами АТАСМS.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Британія надає Україні три реактивні системи залпового вогню М270 MLRS.

Раніше ми повідомляли, що німецькі РСЗВ MARS II вже прибули в Україну.

Фото: twitter.com/afonja20142.

Читати далі

Суспільство

Тульчинські лісівники з Вінниччини передали два авто для ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Колектив лісівників ДП «Тульчинське ЛМГ» з Вінниччини придбав два автомобілі для військових на фронті та місцевої тероборони.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного командування «Південь».

Одне авто відправили в гарячу точку на передову. Інше — купили для територіальної оборони.

Лісівники організували добровільний збір коштів співробітників лісгоспу.  Робітники купили автівку, провели повне техобслуговування, заміну шин і акумулятора.

«Старалися все перевірити, щоб уже на передовій бійці не мали ніяких проблем», — розповіли лісівники.

Читайте також: Фарбуємо так, щоб жоден окупант не побачив. Алік Мухін та його команда закамуфлювали понад 900 автівок для ЗСУ

Нагадаємо, в автопарку спецпідрозділу Kraken з’явився перший бойовий лімузин.

Також «Едельвейси» отримали 5 бойових авто від Коломийської громади.

Фото: facebook.com/okPivden.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство18 години тому

«Ми 41 день були відрізані від України». Як громада на Чернігівщині відновлюється після деокупації

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві...

Суспільство7 днів тому

Фарбуємо так, щоб жоден окупант не побачив. Алік Мухін та його команда закамуфлювали понад 900 автівок для ЗСУ

Алік Мухін ще підлітком знав, ким буде, коли виросте. Він хотів, аби його життя обов’язково...

Технології1 тиждень тому

Двоє друзів з Донецька відкрили майстерню на Троєщині й збирають байки для ЗСУ. Ось їхня історія

Mechanics United заснували двоє друзів, які тривалий час працювали пліч-о-пліч. Якоїсь миті хлопці зрозуміли: час...

Суспільство2 тижні тому

Зберегти історичні будівлі. Як волонтери «Мапи Реновації» рятують українську спадщину, пошкоджену окупантами

З початку повномасштабної війни окупанти зруйнували в Україні десятки історичних споруд. Російські снаряди знищують будівлі,...