Технології
Український лікар розробив чат-бот, що допомагає розпізнати інсульт
Український лікар-хірург Андрій Маранов разом із однодумцями запустив телеграм-бот Just save life, який допомагає визначити інсульт за зовнішніми ознаками.
Про це пише видання AIN.UA.
Андрій Маранов – лікар-хірург та інструктор із тактичної медицини сектору оборони міста Києва. Також він займався стартапами із 3D-друку, 3D-сканування та доповненої реальності.
Ідея чат-бота з’явилася після того, як у матері Андрія трапився інсульт. Через невчасно надану допомогу частина тіла жінки залишилася паралізованою. Після цього лікар вирішив допомогти іншим якомога швидше розпізнати інсульт.
Наразі в боті доступні дані по українських лікарнях, які законтрактовані Національною службою здоров’я для надання допомоги при інсультах, а також матеріали про те, які ознаки інсульту, та що потрібно робити.
Як пояснює Маранов, бот визначає геолокацію користувача і показує найближчі п’ять лікарень із інсультним відділенням. За допомогою бота можна в один клік обрати лікарню зі списку та зателефонувати напряму, аби попередити про пацієнта.
«У ситуації, де можливий інсульт, основне – це розпізнати його, і якщо потрібна шпаргалка, у боті є інфографіка про його ознаки. Далі, надзвичайно важливе – довезти пацієнта і правильну лікарню. Не в терапію, не в звичайну неврологію, а саме в інсультне відділення, що має потрібний тип лікування для даного пацієнта. Обрати таку лікарню також можна за допомогою бота», – пояснює лікар.
Нагадаємо, хірурги Інституту серця МОЗ України успішно провели надскладну операцію, діставши уламок снаряду з серця військовослужбовця.
Також нагадаємо, медики Збройних сил України врятували життя українському бійцю з вогнепальним пораненням серця. Операцію провели в одному з прифронтових мобільних госпіталів.
Фото: pixabay.com.
Технології
Запуск нових категорій
Найпоширеніші причини для репарацій
- Бойові дії у фронтовій або прифронтовій зоні;
- артилерійський обстріл;
- повітряна атака;
- окупація населеного пункту;
- руйнування Каховської ГЕС.
Коментарі
Технології
Історія стартапу
Як працює процес замовлення
- Клієнт надсилає фотографію руки з монетою 10 гривень для визначення масштабу;
- штучний інтелект аналізує розміри й автоматично підлаштовує модель протеза під параметри руки;
- замовнику надсилають один-два прототипи для тестування;
- після підтвердження точності виготовляють остаточний протез із нейлону.
Коментарі