Культура
Український бренд створив благодійну колекцію одягу разом з Ніком Найтом
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/Betterimage.ai_1738843394216.jpeg)
Бренд Litkovska спільно з британським фотографом Ніком Найтом створив колекцію одягу Flowers Know Better. Гроші з проєкту передадуть на допомогу українським жінкам і дітям, які постраждали від війни.
Про це власниця бренду Лілія Літковська повідомила в інстаграмі.
Ідея колекції
«Натхненні стійким українським духом, квіткові образи Найта прикрашають цю капсульну колекцію, а кожен принт відображає тонкий баланс крихкості та сили», — написала Лілія Літковська про ідею представленого одягу.
У рекламній зйомці взяла участь українська акторка Соломія Кирилова, відома роллю у фільмі Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір». Як говорить дизайнерка колекції, участь Соломії поглиблює культурний наратив цього проекту.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2446.webp)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2088.webp)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2381.webp)
Увесь прибуток з колекції передадуть гуманітарній організації «Місто Добра» на допомогу українським жінкам і дітям, що постраждали від війни.
Як підтримати проєкт
Розглянути та придбати речі з колекції можна на сайті. Аби підтримати збір, ви можете задонатити на благодійну банку. Також колекція з’явиться у продажу на міжнародних ритейлерах Dover Street Market, Ginza (Токіо) і Antonioli (Мілан).
Читайте також: У Києві відкрили новий артпростір «Українські сенси» (ФОТО)
Колаборацію з Ніком Найтом українському бренду допомогла втілити неприбуткова організація Be an Angel, яка підтримує біженців через рятувальні місії, допомогу та інтеграційні проекти в Німеччині.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2132.webp)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2483.webp)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/2468.webp)
Про авторів
Нік Найт — британський модний фотограф і засновник SHOWstudio. Працював з Dior, Alexander McQueen, Yohji Yamamoto, а також знімав для Vogue, i-D, Dazed & Confused.
Litkovska — український бренд, створений дизайнеркою Лілією Літковською. Засновниця говорить, що девіз: «Немає неправильної сторони», — вказує на те, що всі речі, які робить бренд, є цінними як зсередини, так і зовні.
Нагадуємо, що «Книжковий Арсенал» оголосив дату проведення фестивалю у Києві.
Фото: Litkovska
Культура
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/knyhy2.jpg)
У лютому 2025 року книжкові полиці поповняться новими історіями, що вражають, надихають і змушують замислитися. Від довгоочікуваних бестселерів до дебютних романів, від нон-фікшну до фантастики — ШоТам зібрав для вас найцікавіші новинки, які варто додати до списку читання.
«Коли мертві мовчать» Анемони Осовської
Видавництво: Creative Women Publishing
Жанр: детектив з елементами магічного реалізму
Агнія завжди остерігалася будь-яких небезпек. Вона обирала лише безпечні, надійні рішення, що дозволяли уникати неприємностей. Але одного дня весняна повінь усе змінює, ламаючи усталений порядок. Ілюзія перетворюється на реальність, а сни, що відкрили їй загадкові долі предків, виявляються пророчими. А що, коли саме в них криється відповідь на запитання про те, хто вона насправді?
«Буремна вись» Емілі Бронте
Видавництво: Nebo Booklab Publishing
Жанр: готичний роман
«Буремна вись» — це історія двох родин земельної аристократії, Ерншо та Лінтонів, які мешкають серед пусток Західного Йоркширу. З часом їхні долі переплітаються все тісніше, створюючи вир пристрастей, конфліктів і фатальних рішень.
Роман, натхненний традиціями романтизму та готики, по праву вважається класикою англійської літератури. Сміливий виклик вікторіанським уявленням про мораль, релігію та суспільні ієрархії змушує переосмислити природу людського існування.
«Залишся, якщо кохаєш» Коллін Гувер
Видавництво: Vivat
Жанр: любовний роман
Здається, Лілі щойно вирвалася із жаху аб’юзивних відносин. Вона збирається почати все наново разом з Атласом — другом дитинства та своїм першим коханням. Але токсичні взаємини — болото, яке так і прагне затягнути назад, а тиран не відпустить слухняну і зручну жертву просто так.
Лілі доведеться відстоювати не лише власне право на щастя — вона також боротиметься за безпеку та майбутню долю маленької Еммі.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/Zalyshsia.png)
«Свиняча голова» Берґтори Снайбйорнсдоттір
Видавництво: «Видавництво»
Жанр: роман, родинна сага
Головний герой — звичайний мешканець ісландської глушини: не надто освічений, не надто чуйний, не надто привабливий. Від дитинства він має інвалідність і вже давно зневірився у можливості знайти своє кохання, але одного дня натрапляє на шлюбну агенцію й заводить стосунки з китаянкою.
Тепер у нього майже справжня родина: працьовита й гордовита дружина Марія та її син, який взяв ісландське ім’я Ґуннар на честь вітчима. А самого чоловіка Марія кличе «Свиняча голова» — у Китаї, каже вона, це ласкаве звертання до коханого. Він намагається бути хорошим чоловіком і батьком, але чи вдасться йому це?
Ця родинна сага ісландської письменниці порушує важливі питання: виховання дітей, адаптації вихідців із країн третього світу у західному суспільстві, зіткнення культур, а також боротьби з гендерними та соціальними стереотипами.
«Ми, люди» Ірини Тишкевич
Видавництво: #книголав
Жанр: роман
Під час повномасштабного вторгнення Анна із сином виїжджає до Парижа. Їй доводиться долати численні випробування: адаптацію в еміграції, розлучення, складні стосунки з родиною та пошуки себе.
Знайомство в соцмережах з Максимом — військовим, який захищає Україну, — стає для неї переломним моментом. Анна вирішує повернутися додому та спробувати знову вибудувати своє життя.
Це зворушлива історія про випробування війною, родинні зв’язки та пошук справжнього кохання.
«Милі кістки» Еліс Сіболд
Видавництво: «КСД»
Жанр: трилер
У день свого вбивства, 6 грудня 1973 року, Сьюзі було лише чотирнадцять. Той, хто більше скидався на звіра, ніж на людину, вчинив над нею наругу, а потім розірвав її тіло на шматки.
Тепер, опинившись на небесах, вона змушена спостерігати, як убивця намагається замести сліди, а її родина — навчитися жити з болем утрати.
«Піщані черви Дюни» Браяна Герберта й Кевіна Андерсона
Видавництво: «КСД»
Жанр: науково-фантастичний роман
«Піщані черви Дюни» — друга з двох книг, написаних Брайаном Гербертом і Кевіном Андерсоном за нотатками Френка Герберта, що завершують оригінальну серію «Хроніки Дюни»
Доки не-корабель «Ітака» мандрує крізь космос, Ворог невпинно переслідує фанатичних Всечесних Матрон, прагнучи відправити їх назад у їхній всесвіт.
Але раптом відбувається те, чого ніхто не чекав, але всі боялися: машини, які вважали знищеними після Батлеріанського джихаду, повертаються з вигнання, жадаючи помсти. І тепер лише молоді гхоли на борту «Ітаки» можуть стати останньою надією людства на порятунок.
«Короткі історії про мову» Девіда Кристала
Видавництво: «Наш Формат»
Жанр: нон-фікшн
Девід Кристал із допитливістю дослідника та захопленням дитини запрошує читачів у захопливу подорож крізь минуле, теперішнє й майбутнє мов. Ви дізнаєтеся, чому реперам важливо знати правопис, як акцент може впливати на виживання, чому Йода говорить так незвично та чому діалекти — це набагато більше, ніж просто спрощена версія літературної мови.
«Сливове дерево» Еллен Марі Вайсман
Видавництво: «Фабула»
Жанр: драматичний роман
Сімнадцятирічна німкеня Крістін під час Другої світової війни намагається вижити в умовах жорстоких випробувань: вона бореться з голодом, холодом, намагається уникнути смерті від бомбардувань союзної авіації та не потрапити в табір Дахау. При цьому вона ризикує всім, аби врятувати своє єдине кохання — єврейського юнака з багатої родини, який відкрив Крістін світ книжок і музики.
«Мерилін. Пристрасть і парадокс» Лоїс Беннер
Видавництво: «Фабула»
Жанр: біографія
Минуло більше 50 років відтоді, як Мерилін Монро трагічно загинула, але її зірка продовжує яскраво світити. Мільйони глядачів по всьому світу знову і знову переглядають її фільми та розглядають численні світлини, а сотні дослідників намагаються розгадати секрет її феноменального успіху та всесвітньої популярності як «золотої дівчини» Голлівуду.
Видатна американська історикиня, професорка Університету Південної Каліфорнії Лоїс Беннер представляє новий портрет Мерилін, який вражає своєю глибиною та переконливістю, показуючи справжню людяність акторки.
Культура
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/60396283_2444545618930136_4897471085013893120_n.jpg)
Міський голова Києва Віталій Кличко підтримав петицію, в якій мешканці столиці просили не вбудовувати в ТРЦ Ocean Mall «Тарілку», аби зберегти пам’ятку.
Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
Яке значення має «Літаюча тарілка»
«Літаюча тарілка» — це концертна зала Українського інституту науково-технічної та економічної інформації МОН України. Архітектурний ансамбль збудували в 1971 році за проєктом Флоріана Юр’єва і Льва Новикова. Споруда належить до другої хвилі радянського модернізму. У жовтні 2020 року Мінкульт присвоїв будівлі статус памʼятки архітектури місцевого значення. Незадовго після цього автор «Тарілки» Флоріан Юрʼєв помер.
Читайте також: В Ірпені відновлюють багатоповерхівки, що постраждали під час боїв на Київщині
Передісторія
У листопаді 2024 року Київрада передала «Літаючу тарілку» під забудову ТРЦ Ocean Mall. У січні 2025-го основне будівництво вже завершили, і новобудова поглинула «Тарілку».
Активіст Анатолій Погорілий написав петицію, в якій наголосив, що збереження цього об’єкту архітурної спадщини Києва є першочерговою ціллю міського голови. Більше шести тисяч людей підписали документ для розгляду. Також пам’яткоохоронець Дмитро Перов наголошував, що станом на 3 січня, попри зібрані підписи, забудову не зупинили.
Наразі КМДА відреагувала. Департамент охорони культурної спадщини зобов’язав забудовників припинити роботи в зоні пам’ятки та надати на погодження науково-проєктну документацію для можливих змін.
Нагадуємо, що Київський будинок письменників збираються відбудовувати: що планують робити.
Фото обкладинки: SaveKyivModernism
Культура
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2025/02/1920_1080.jpg)
Третій фестиваль короткометражного документального кіно «ЛІФТ» організовує українське видання Hromadske. Подати стрічки на участь у фестивалі можна до 23 лютого.
Про це повідомили у виданні.
Умови для участі
Фільми мають розкривати такі теми: війна, відбудова України, права людини та підтримка демократичних цінностей.
На фестиваль відбиратимуть завершені роботи, які відповідають таким вимогам:
- хронометраж стрічки не має перевищувати 25 хвилин;
- мова фільмів — українська, англійська (творці стрічок повинні надіслати українські субтитри у форматі srt);
- громадянство режисерів та режисерок має бути українським.
- на момент участі стрічки не представляли та не публікували у вільному доступі.
Дізнатися більше про умови та подати заявку на участь можна за посиланням. Останній день приймання робіт — 23 лютого 2025 року.
Читайте також: «Без права на помилку»: в Україні вийшов трейлер про вибухотехніків поліції (ВІДЕО)
Винагородження кращих фільмів
Найкращі стрічки на фестивалі отримають грошову нагороду:
- 1 місце — 25 тисяч гривень та можливість публікації фільму-переможця на ютуб-каналі видання;
- 2 місце — 15 тисяч гривень;
- 3 місце — 10 тисяч гривень.
Нагадаємо, що реп-мюзикл «Ти [Романтика]» від «МУР» вийде в кінотеатрах (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Hromadske