Суспільство
Українську стрічку «Терикони» відібрали до конкурсної програми Берлінале
Світова прем’єра української стрічки режисера Тараса Томенка «Терикони» відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі. Фільм відібрано до конкурсної секції Берлінале – Generation Kplus.
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Про сюжет
Зазначається, що це історія про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас, образ «відпрацьованих» і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.
Читайте також: Якісний контент рідною мовою. Українські YouTube-блогери, за якими варто стежити в новому році
Головна героїня стрічки – Настя. Їй 15 років. Вона проживає в маленькому шахтарському містечку Торецьк, що розташоване на Сході України та до цього часу знаходиться в «сірій зоні». Місто стоїть на лінії розмежування: це означає, що майже кожного дня воно знаходиться під обстрілами. У Насті посттравматичний синдром. У 2015 році, в новорічну ніч, три снаряди ГРАД зруйнували її будинок. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться на відстані 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню російських військ.
У подібній ситуації перебувають понад 10 000 дітей в Україні, які проживають у «сірій зоні» на Сході країни.
Читайте також: «Ані в смітник, ані до зоопарку». Що робити з ялинками після свят та про які поради варто забути
Про режисера
Тарас Томенко досліджує цю тему з початку війни на Донбасі. З 2014 року ним було зібрано безліч матеріалів та свідчень, які у 2017 році, після розмови із продюсером Володимиром Філіпповим (ІнсайтМедіа), перетворились на проєкт «Терикони». У 2021 році фільм «Терикони» став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз від телеканалу «Україна» у секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю.
Важливими учасниками створення стрічки стали також оператор Михайло Любарський, завдяки майстерності якого діти перестали помічати камеру й це дало можливість показати їхнє життя зсередини, та режисер монтажу Віктор Маляренко, який розібрав велику кількість відзнятого матеріалу. Це дозволило Тарасу Томенку створити саме той фільм, який буде показано на 72-му Берлінале.
Читайте також: Що подивитися під час канікул? 6 українських фільмів до новорічних свят
Generation — одна из конкурсних секцій Берлинського кінофестивалю. Вона присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини (за віком): Generation Kplus (діти) и Generation 14plus (підлітки). Режисер Тарас Томенко вже має нагороду Best short film програми “Panorama” 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку “Тир”.
Проєкт фільму «Терикони» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Виробництво ІнсайтМедіа за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 72-й Берлінський кінофестиваль пройде з 10 до 20 лютого 2022 року, його очолить режисер, сценарист та продюсер М.Найт Ш’ямалан
Нагадаємо, карпатський кінофестиваль оголосив конкурс відео на гірську тематику. Також спортивна драма «Із зав’язаними очима» вийшла онлайн.
Як ми повідомляли раніше, українська стрічка «Магда» перемогла на Будапештському кінофестивалі.
Фото: usfa.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі