Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Якісний контент рідною мовою. Українські YouTube-блогери, за якими варто стежити в новому році

Опубліковано

Досі не знаєте, що подивитися за сніданком чи перед сном, а в рекомендаціях на YouTube – щось незрозуміле й дивне? ШоТам зібрав понад 20 кращих українськомовних блогерів, які не побоялися створювати контент рідною мовою та щодня завойовують серця нових глядачів. Для зручності ми розділили добірку на категорії. Подорожі, нові знання, кіно, спорт та навіть комп’ютерні ігри – обирайте, за ким стежити, та підтримуйте українське.

Подорожі Україною та світом

Хащі – Україна без косметики

Це ідеальний канал для тих, кому набридли банальні подорожі Україною. Засновник проєкту Володимир Кохан називає Хащі каналом про Україну без косметики та прикрас. Це мандрівки закинутими місцями нашої країни, подекуди учасники проєкту знаходять села, де протягом останніх років не ступала нога людини. Хащі – це про втрачену історію та забуття. Про традиції, які проросли бур’яном. Про зруйновані будинки, в яких колись жевріло життя. Зрештою, Хащі – це про безповоротність втрати і, водночас, – про останні спроби зафіксувати зникаючу історію України.

Двоколісні хроніки – родина на велосипедах

Об’їхати весь світ на велосипедах разом із маленькою дитиною? Звучить фантастично, але Володимир Муляр та Ярина Квітка доводять, що не існує нічого неможливого. Разом із маленьким Марком, який, до речі, народився в подорожі, родина відкриває для себе нові й нові країни, фіксуючи все на камеру. За їхніми плечима – понад 50 000 кілометрів на велосипедах та більш як 35 країн. Це не канал про all inclusive, але це мандри, які заворожують своєю атмосферою, щирістю та відкритістю.

ПроПоходи – інструкція для подорожі в гори

Цей проєкт дещо відрізняється від попередніх, але так само захоплює та змушує щоразу оновлювати сторінку каналу в очікуванні нових випусків. Автори діляться власним досвідом походів у гори, оглядаючи та тестують на практиці туристичне спорядження та розповідають про найновіше туристичне екіпірування. А ще публікують справді вражаючі відео з неймовірними краєвидами. Канал стане в нагоді кожному, хто в майбутньому планує вибратися в кількаденний гірний похід. Почати можна з малого – одноденного походу українськими Карпатами.

Історія

Історія Без Міфів – минуле України без прикрас та вигадок

Канал для тих, хто прагне вивчати нашу історію без зайвих прикрас та фальсифікацій. Гості програм – фахові історики, які спеціалізуються на певній проблематиці та далеко не перший рік досліджують свою тему. Тематика випусків охоплює чималий спектр питань: від політики та економічної історії до міжнародних відносин, культури, спорту та видатних особистостей. Автори проєкту прагнуть спростувати антинаукові міфи, фейки та стереотипи про Україну та українців. І їм це вдається.

Історична правда з Вахтангом Кіпіані

Ще один канал про українську історію від відомого журналіста та історика Вахтанга Кіпіані. Разом із іншими дослідниками автор через деталі побуту, їжу, одяг та буденні звички переносить глядачів до різних епох: від часів Івана Франка до радянських таборів. Це чесна та фахова історія з дуже вдалим форматом. Разом із Кіпіані глядачі зможуть прожити один день на Запорізькій Січі чи в повстанській криївці, або ж взагалі перенестися в часи Середньовіччя. А ще радимо слідкувати за виданням «Історична правда» в текстовій версії.

Імені Т. Г. Шевченка – про історію від братів Капранових

Це канал українських письменників та видавців братів Капранових, які просто, доступно та легко розповідають про історію України в коротких відео. Тут і про мову, і про козаків, і про церкву, і про ОУН та УПА. А ще творці каналу руйнуть російські та радянські міфи, проливають світло на темні плями в нашій історії та намагаються розповісти, що насправді відбувалося на території України.

Кіно

Geek journal – дотепно та просто про українських та світовий кінематограф

«Привіт, мої улюблені людини!». Напевно, один із «найстаріших» каналів у нашій добірці, який від самого початку наповнювався виключно українськомовним контентом. Це актуальні, дотепні та суб’єктивні (бо як інакше з оглядами?) відгуки на новинки українського та світового кінематографу. Ідеально підійде для тих, хто втомився від нудних та беземоційних добірок фільмів. Натомість ведучий Тайлер Андерсон пропонує якісний контент з класним гумором та часткою іронії. А ще проєкт розповідає про історію українських телеканалів та розвінчує міфи російських пропагандистів.

Загін Кіноманів – на варті українського кінематографу

Ще один канал з якісними українськомовними оглядами на українські та світові прем’єри. Автор Віталій Гордієнко пропонує глядачам стати «своїми» у світі кіно та не приховує власної суб’єктивності в оцінці стрічок. Крім рецензій на нові картини на каналі можна відшукати документальні роботи на тему кіно, репортажі з прем’єр та фестивалів та, що точно знадобиться під час вихідних, різноманітні ТОПи та добірки.

Кулінарні блоги

Євген Клопотенко – прості рецепти та кулінарні лайфхаки

Авторський канал одного з найвідоміших українських кухарів, який прагне покращити культуру харчування в нашій країні. Контент – це прості та доступні кожному рецепти, кулінарні лайфхаки та поради щодо того, як зробити свій раціон більш цікавим та різноманітним. В описі до каналу Клопотенко запевняє, що готувати – це просто. Перевіримо?

First Culinary Ukraine – смачна домашня їжа

Думали, у Клопотенка немає конкурентів в українському YouTube? Автори цього каналу почали публікувати рецепти українською ще в січні 2010 року та справедливо називають себе першим українськомовним кулінарним проєктом країни. Це звичайна родина, яка ділиться цікавими та смачними рецептами домашніх страв. Так, тут немає крутої операторської роботи та якісної камери. Утім те, з яким завзяттям та любов’ю до своєї справи створені всі випуски, компенсує будь-які технічні недоліки.

Комп’ютерні ігри

Dobra Divka – українською про «шутери»

«Вітаю друже! Я дівка, яка у вільний час полюбляє пограти в ігри», – так пише про себе авторка каналу Анастасія. Утім насправді «полюбляє» – це доволі скромне визначення, адже дівчина почала стрімити свої ігри ще з початку 2018 року та досягла неабиякої професійності в «шутерах». Її запрошують на турніри з PUBG у ролі учасниці та аналітикині, а за акаунтом на YouTube слідкують понад 36 тисяч підписників. Тож якщо ви бодай раз грали в Counter-Strike, вам точно сподобається.

Аlex D20 – українською про українські ігри

Українською про українські ігри та ігри про Україну. Ні, ми нічого не наплутали, це скорочена версія опису каналу стрімера та блогера Аlex D20. Він доводить, що наші розробними вміють створювати справді цікаві та захоплюючі ігри, оглядає комп’ютерні ігри про Україну та створює якісний контент, який сподобається будь-якому геймеру.

Освіта, наука та саморозвиток

Твоя підпільна гуманітарка

Лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, які так чи інакше стосуються гуманітарних наук. Тут і про те, чому українці вважають Шевченка пророком, як пояснити «нудність» класичних романів, хто і навіщо вигадав букву «Ґ» та про правдиві міфи щодо української мови. І це лише мала частина контенту, який вам точно варто переглянути.

Клятий раціоналіст – виклик псевдонауці

Це канал, який пропагує раціоналізм, здоровий глузд та критичне сприйняття будь-якої інформації. Засновник проєкту Артем Албул розвінчує популярні міфи, знаходить брехню у виступах популярних «експертних» блогерів, науково пояснює різні процеси та події. Окремо радимо переглянути рубрику «Наукою по ковіду».

Ціна Держави – про цифри людською мовою

Автори цього проєкту доводять, що податки та бюджет – це не просто «нудні цифри», а показники, від яких залежить наше майбутнє. Тому головна мета каналу – оживити ці цифри та допомогти кожному розібратися з тим, куди насправді йдуть його податки. «Ми прагнемо озброїти людей аргументами та знаннями для боротьби з казнокрадами та корупціонерами», – пишуть засновники каналу.

Довколаботаніка – цікаво про світ рослин та тварин

На цьому каналі ботанік та співробітник Національного науково-природничого музею Олексій Коваленко ділиться науковими новинами та розповідає цікаві історії про світ довкола нас. Спочатку цей акаунт був сторінкою для просування природничих екскурсій, але сьогодні він перетворився на повноцінний науково-популярний блог із власною аудиторією.

Наукуїмо – пригощайтесь наукою

Це молодий канал, якому нещодавно виповнився перший рік. І водночас це неймовірна концентрація розумних, харизматичних та сучасних науковців, які простими словами розповідають про щось, здавалося б, дуже складне. Тут розумно, але точно не нудно. Ідеальний варіант для тих, хто прагне дізнатися щось нове без потреби щоразу гуглити нові терміни.

Цікава наука – боротьба за наукову грамотність

YouTube-канал рівненського вчителя фізики Віталія Шевчука, який намагається підвищити наукову грамотність глядачів та перекладає величезну кількість науково-популярних та освітніх відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Просто, зрозуміло та страшенно цікаво.

Англійська по-простому – це знак, на який ви так довго чекали

Забудьте про стереотипні та традиційні підходи до вивчення англійської мови. Автор каналу Ростислав доносить англійську в максимально простий та легкий спосіб. Тут не буде конструкцій зі старих радянських підручників чи вашого університетського минулого. Лише сучасна та жива мова. Давно відкладали вивчення англійської на «потім»? Що ж, саме час починати!

ХабблТраббл – астроблог, який веде дитина

Так-так, ми не помилилися. Автором та ведучим цього каналу є хлопчик Богдан, який ну ду-у-у-уже цікавиться космосом та з нереальним захопленням розповість, як астронавти ходять до вбиральні, чи можливо виростити рослини в космосі та що не так із Сонячною системою. Канал чудово підійде як для дітей та підлітків, так і для дорослих, які прагнуть поповнити власні знання цікавими фактами.

Tokar.ua – про космос і не тільки

Ну а якщо ви прагнете вивчати космос, сучасні технології та винаходи на більш серйозному рівні, радимо завітати на канал адміністратора української Вікіпедії. Назар Токар легко й доступно говорить про складні технології, цифрову безпеку, сонячну систему та українську історію. Однозначно рекомендуємо!

Спорт

ТРЕНДЕЦЬ – все про український футбол

І нехай вас не лякає назва! На цьому каналі зібрано всю атмосферу та бекстейдж українського футболу. Автори вирушають на виїзди разом із командами, розповідають про молоді таланти та організовують різноманітні футбольні челенджи.

Шахи для всіх – найбільша українськомовна спільнота

Канал для всіх, хто цікавиться шахами, вивчає гру та прагне покращити власну майстерність. Тут оглядають партії найсильніших українських шахістів та шахісток сучасності, а також публікують різноманітні навчальні відео.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі