Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Українські захисниці стали лауреатками міжнародної премії Women in Defence (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські захисниці отримали престижну міжнародну нагороду International Award Women in Defence, яку вручає британська організація UK Women in Defence.

Про це повідомили у фейсбуці посольства Великої Британії в Україні.

Визнання героїчного внеску

Цьогоріч організація вперше відзначила жінок-військових на міжнародному рівні, нагородивши українських військовослужбовиць за їхній героїчний внесок у боротьбу проти російського вторгнення. Нагороду від імені всіх захисниць отримали:

  • полковниця Любов Киналь — начальниця відділення комунікацій повітряного командування «Центр» Повітряних сил ЗСУ;
  • майорка Юлія Ринка — старша ординаторка відділення реанімації та інтенсивної терапії;
  • солдатка Яна «Мультик» Залевська — операторка FPV-дронів 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Читати також: Захисниці з Рівненщини збили російську ракету Х-101: жінки отримали нагороди від Міноборони

Нагороду вручив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, зазначивши:
«Кожна з вас нарівні з чоловіками робить винятковий внесок у захист своєї країни. Захищаючи Україну, ви захищаєте і Британію, і всю Європу. Ми підтримуватимемо вас до перемоги України та встановлення справедливого й тривалого миру».

Відео: Генеральний штаб ЗСУ

Про організацію UK Women in Defence

UK Women in Defence — незалежна організація, заснована у 2011 році колишньою офіцеркою британської армії Анджелою Овен. Її мета — досягнення гендерної рівності в оборонному секторі.

Церемонія нагородження Women in Defence UK Awards, яка відбулася вже вдев’яте, традиційно відзначає осіб та організації за внесок у захист нації та боротьбу за рівність.

Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук/Оксана Рубаняк.

Військо

Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги на $1,6 млрд

Опубліковано

Швеція оголосила про надання Україні військової підтримки на майже 1,6 мільярда доларів. Новий пакет допомоги посилить українську ППО, артилерію, можливості супутникового зв’язку та спроможності у морі.

Про це повідомив міністр оборони Швеції Поль Джонсон.

Що входить у пакет допомоги

Оборонні компанії у Швеції вироблятимуть нове обладнання, яке постачатимуть в Україну протягом двох років. На цей проєкт заклали близько 912 мільйонів доларів.

На підтримку багатосторонніх міжнародних ініціатив, які підтримують оборонну промисловість в Україні, Швеція виділить приблизно 465 мільйонів доларів.

Читайте також: Оборонна компанія зі Швеції та українська «Радіонікс» розпочинають стратегічну співпрацю

На суму 93 мільйони доларів Швеція передасть Силам оборони України техніку, зброю та запчастини з власних складів. У пакет ввійшли:

  • кулемети m/58;
  • боєприпаси;
  • майже 100 транспортних засобів різних типів для обслуговування авіабаз тощо.

Поль Джонсон також вказав, що Швеція запускає програму підтримки військових стартапів, що створюють зброю для України. Управління матеріально-технічного забезпечення оборони Швеції шукатиме перспективні технології, перевірятиме їхню ефективність і фінансуватиме їх масштабування.

Раніше ми писали про те, що Швеція готувала пакет військової допомоги для України на суму 1,2 мільярда доларів.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Військо

Оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 413-го окремого батальйону безпілотних систем «Рейд» виявили та знищили важку вогнеметну систему залпового вогню ТОС-1А «Сонцепьок».

Про це повідомили в Силах безпілотних систем.

Окупанти ховали систему «Сонцепьок» за 25 кілометрів від лінії фронту у посадці. В СБС зазначили, що ТОС-1А — це реактивна система залпового вогню, що використовує термобаричні боєприпаси.

Росіяни використовують цю техніку для ударів по позиціях Сил оборони, а також по цивільній інфраструктурі.

Читайте також: Українські воїни знищили майже 100 крилатих ракет на аеродромі «Енгельс» у росії

Сили безпілотних систем знищили ТОС-1А «Сонцепьок» у ворожому тилу Оператори 413 ОББС "Рейд" СБС виявили та нанесли точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А «Сонцепьок», яку окупанти намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту. ТОС-1А «Сонцепьок» — це реактивна система залпового вогню, що використовує термобаричні боєприпаси. Потужна вибухова хвиля знищує все в радіусі ураження. Окупанти застосовують її для ударів по позиціях Сил оборони та цивільній інфраструктурі. Сили безпілотних систем продовжують знищувати ворожі РСЗВ, позбавляючи противника вогневої переваги. 🇺🇦 СБС: на крок попереду!

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Понеділок, 31 березня 2025 р.

Нагадаємо, що українські військові знищили чотири гелікоптери в тилу росіян (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Військо

Військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості

Опубліковано

Українські зброярі створили новий автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм. Міністерство оборони кодифікувало цей зразок зброї та допустило його до використання в ЗСУ.

Про це повідомили в Міноборони.

Особливості гранатомета

Новий зразок гранатомета використовує боєприпаси типорозміру 40 на 53 мм, що є стандартом унітарних пострілів в арміях країн НАТО.

Зброю можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті. Вона має спеціальну триногу, з якою гранатомет можна використовувати як групову піхотну зброю.

Українські фахівці покращили у цьому гранатометі точність ведення вогню та дальність стрільби у порівнянні з радянським аналогом — станковим автоматичним гранатометом АГС-17 калібру 30 мм.

Читайте також: У війську використовуватимуть український ударний дрон «Хижий птах»

В оборонному відомстві відзначили, що українські підприємства впродовж останніх років розпочали виготовляти кілька зразків гранатометів під 40-мм постріли.

«Освоєння виробництва новітніх зразків озброєння та їхнє масштабування — важливе завдання для підприємств вітчизняної оборонки. Необхідно прискорювати відхід від використання нашими захисниками технічно застарілого озброєння радянського виробництва і забезпечувати Сили оборони кращими вітчизняними зразками озброєння, уніфікованими у використанні боєприпасів із арміями НАТО. Технічна сумісність озброєння із арміями країн-партнерів — базова необхідність у розвитку нашого війська», — розповів заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Нагадаємо, що в Україні розробили робота «Лють» для вогневої підтримки військових.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі