

Спорт
Історичне сходження: українські військові з бойовими пораненнями піднялись на Кіліманджаро
Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на найвищу точку Африки — вершину гори Кіліманджаро (5 895 м). Військові долучилися до проєкту «Друге дихання», у межах якого створюють фільм про сходження на гору.
Про це повідомили організатори проєкту.
Хто піднявся на Кіліманджаро
До експедиції долучилися:
- Ольга «Висота» Єгорова (SurmaTeam);
- Владислав «Шатя» Шатілов (Державна прикордонна служба України);
- Роман «Добряк» Колесник (Третя окрема штурмова бригада);
- Михайло «Грізлі» Матвіїв (Окремий загін спеціального призначення «Омега»);
- Олександр «Рагнар» Міхов (Окремий загін спеціального призначення «Омега»).
«Незважаючи на виснаження, біль та хворобу частини команди, військові змогли підняти шестиметровий прапор України на вершині Кіліманджаро як символ незламності українського народу. Щоб висловити свою підтримку, альпіністи з різних країн світу, які також були в цей момент на піку, допомогли військовим розгорнути прапор на знак солідарності з боротьбою України за справедливість, тим самим демонструючи свою підтримку з боку світової спільноти», — написали в «Другому диханні».

Як проходила експедиція
Усі військові готувалися до цієї експедиції чотири місяці. У межах підготовки вони бігали, їздили на велосипеді, ходили в гори, а Роман Колесников у грудні 2024 року здійснив сходження на Говерлу.
Загалом експедиція на Кіліманджаро тривала шість днів: чотири дні підйому та два дні спуску. Група підіймалася поступово. Учасники сходження зупинялися в адаптаційних таборах на різних висотах, щоб зменшити симптоми гірської хвороби, яка може виникати через перепади тиску, фізичне навантаження та розріджене повітря.
«Сходження на Кіліманджаро стало одним із найскладніших випробувань у моєму житті. Ми зіштовхнулися з усіма можливими проявами висотної гіпоксії. Але командна підтримка — неймовірна сила. Коли ми розгорнули український прапор на вершині, я плакала. В цей момент думала про тих, хто залишився вдома, хто загинув у бою. Було важко повірити, що ми це зробили», — сказала Ольга «Висота» Єгорова.
Читайте також:
Мета проєкту
«Друге дихання» ініціював американець українського походження, філантроп та засновник благодійного фонду «Якщо не зараз, то коли» Геннадій Газін.
«Цей проєкт є природним продовженням моїх інтересів. Моя любов до гір стала важливою частиною життя, і я з радістю поєдную альпінізм із благодійними ініціативами. Досвід складних сходжень та небезпечних для життя ситуацій надихнув мене ще більше цінувати кожну мить і підтримувати тих, хто мужньо захищає свою землю», — зазначив Геннадій Газін.
Українські захисники та захисниця підійнялися на Кіліманджаро, аби показати іншим військовим, які пережили порання чи ампутацію, що після цього життя не втрачає сенс. Після поранення воно змінюється, але все одно можна жити наповнено, займатися спортом і навіть підійматися на верхівки гір.
Читайте також: Українські та британські ветерани перетнуть Атлантику. Про експедицію вже знімають фільм «Океан нескорених»
Документальний фільм
Після сходження знімальна група створить повнометражну документальну стрічку. Ведучим і співпродюсером стрічки став Олександр Педан, а головним оператором — Сергій Михальчук, який зняв багато відомих стрічок, зокрема, «Довбуш». До команди творців долучилася і Маша Кондакова — французько-українська режисерка документальних і художніх фільмів.
Стрічку представлять восени 2025 року в кінотеатрах України та світу. За героями проєкту можна слідкувати на сторінках проєкту в інстаграмі та фейсбуці.
Нагадаємо, що письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим».
Фото: «Друге дихання»
Спорт

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх посіла друге місце на змаганнях зі стрибків у висоту. Це вже друга поспіль срібна нагорода спортсменки на етапах Діамантової ліги цього сезону.
Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті.
Виступ української стрибунки
Ярослава розпочала виступи, взявши висоту 1.91 метра з першої спроби. Однак висота 1.94 метра стала складним бар’єром — після двох невдалих спроб українка ризикнула і перенесла кінцеву спробу на 1.97 метра, де змогла пройти планку.
Два метри цього разу не підкорилися ні Магучіх, ні її суперниці Елеанор Паттерсон з Австралії, але завдяки меншій кількості спроб Ярослава здобула срібну медаль. Перемогу святкувала австралійка Нікола Оліслагерс з результатом два метри.
Наступними змаганнями, в яких візьме участь Ярослава, буде командний чемпіонат Європи, що відбудеться 29 червня.
Раніше ми писали, що Ярослава Магучіх здобула «срібло» на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі.
Також ми повідомляли, що Магучіх зібрала понад 6 мільйонів гривень для поранених військових.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НОК
Спорт

Юніорська збірна України з підводного спорту відкрила чемпіонат світу у грецькому місті Хіос. У перший день змагань наші спортсменки здобули три золоті медалі та встановили два нові юніорські рекорди України.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Хто здобув перемогу
Єлизавета Гречихіна стала чемпіонкою світу у дисципліні «50 м пірнання», показавши результат 16.63. Вероніка Воробйова перемогла на дистанції 1500 м у ластах із часом 13:27.93 — це новий рекорд України серед юніорок.
Читайте також: Ярослав Ткач встановив новий європейський рекорд у скелелазінні на швидкість (ВІДЕО)
У командній естафеті 4х100 м у ластах (2:41.61) золото вибороли Анна Яковлева, Вероніка Воробйова, Майя Горенок і Єлизавета Гречихіна. Це також новий національний рекорд серед юніорок.
Змагання у Греції триватимуть до 24 червня.



Нагадаємо, що українки вибороли перше в історії «золото» в командній шпазі на чемпіонаті Європи.
Фото: фейсбук-сторінка Мінмолоді та спорту
Спорт

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах здобула перше в історії «золото» чемпіонатів Європи у командному заліку. У фіналі турніру в Генуї українки перемогли команду Швейцарії з рахунком 45:34.
Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті.
До складу переможної четвірки увійшли Олена Кривицька, Анна Максименко, Інна Бровко та Влада Харькова. На шляху до фіналу українки здолали збірні Фінляндії (45:24), Угорщини (44:43) та Італії (45:27). У НОК зазначили, що надзвичайно напруженим виявився чвертьфінал, де переможний укол у додаткову хвилину завдала Олена Кривицька.
Ця перемога принесла Україні другу золоту медаль на чемпіонаті, а загалом у доробку нашої збірної — три нагороди (дві золоті та одна срібна) та третє місце в загальнокомандному заліку.
Читайте також: 410 кілометрів екстриму: у Києві пройде благодійний триатлон KYIVMAN 2025
Нагадаємо, що 12-річний українець встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що шпажист із Харкова став чемпіоном Європи (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НОК