

Суспільство
Українські дизайнерки популяризують сільське господарство через одяг
Троє дівчат-студенток запустили новий бренд «OZYMI», який популяризує аграрну галузь.
Про це пише seeds.org.ua.
Дизайнерки навчаються на спеціальності «Адміністративний менеджмент».
Засновницям бренду (Дарія Чорна, Анжеліка Кошева та Анна Кравчук) всього по 22 роки, але їхній бізнес уже успішно зарекомендував себе.
З чого все почалося?
За словами дівчат, почалося все з великої любові до агро. Власне ідея бренду «OZYMI» з’явилася на парах в університеті. Дизайнерки хотіли продемонструвати свою любов до аграрної галузі, своє бачення.
З допомогою футболок бренду дизайнерки позиціонують ідею, що агросектор — це космос, у ньому працюють космічні люди, вони потребують космічних знань. Агро — це щось велике, космічне, його масштаби важко осягнути.

Співзасновниця бренду Анна Кравчук додає: «Часто говорять, що українські аграрії мислять вузько, або обмежені своїм професійним напрямком. Ми вважаємо їх високопрофесійними людьми, тому ставили собі за мету зробити для них стильний, зручний одяг, який не лише виражатиме їх індивідуальність, а й демонструватиме належність до ремесла, професії. Ми дійсно віримо, що за агро — майбутнє. І такий одяг дійсно матиме попит».
Бренд використовує натуральні матеріали. Ескізи для вишивки малюють вручну і переносять на обладнання для машинної вишивки.

Ідея бренду
Загальна ідея: агро — це космос. Кожна футболка розказує певну історію.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
Перша наша футболка називається «Поле», що несе сенс: «Хліб — усьому голова». На ній зображений космонавт у пшеничному полі. Малюнок, зокрема, символізує передачу аграрних традицій від покоління до покоління — зв’язок поколінь.
Інша футболка «Бджола» — футболка працелюбності. Вона символізує любов до роботи, завзятість, з якою працюють бджоли.

Іще є зображення «Соняхи». На ньому космонавт запалює соняхи, вкручуючи лампи у квіти. Автори називають цей одяг «футболка про менторство».
Читайте також: Сумки зі сміття: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів
Надалі планують розширювати свої межі. Вже почали виготовляти футболки з принтами на тваринницьку тематику. Наприклад, є принт, де зображена корова, яка стоїть на планеті. Ідея в тому, що поки корова на Землі — є їжа на столі.
Нагадаємо, український бренд Chereshnivska створює 3D-одяг.
Як ми повідомляли раніше, мистецький проєкт Cult Art Studio створює одяг, популяризуючи українських письменників.
Усі фото: facebook.com/ozymi.brand.
Суспільство

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».
Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».
Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.
«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)


Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»
Суспільство

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.
Про це повідомили в «Культурних Силах».
Ідея проєкту
«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.
Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.
Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)
Історик Сергій Громенко додає:
«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».
Про Петра Болбочана
Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.
«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.
Довідка
Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт DeepState
Суспільство

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.
Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото: Юлія Свириденко в Х