

Суспільство
Українські активісти вже третю добу блокують у Польщі кордон для російських і білоруських вантажівок
На польсько-білоруському кордоні українські активісти вже третю добу блокують вантажівки з російськими та білоруськими прапорами і не пропускають їх через кордон. Черга із вантажівок вже розтягнулася на 28 кілометрів.
Про це розповів учасник блокади Женя Клімакін.
“На польсько-білоруському кордоні на пункті пропуску Козловичі-Кукурики активісти блокують фури з вантажами, що прямують до Білорусі та Росії. Блокування почалось ще 12 березня і триває до сьогодні. Вчора вже утворилася черга вантажівок, яка розтягнулася на 28 кілометрів. В блокуванні беруть участь громадяни Польщі та України”, – повідомляє Євген.
Українка Ірина Земляна, яка також бере участь у блокаді, опублікувала фото з села Кукурики в Польщі на кордоні з Білоруссю.
“Прямо зараз блокуємо польсько-білоруський кордон для російських і білоруських фур, які попри санкції везуть повні машини товарів, які повиходили з ринку. Таке собі мовчазне толерування від поляків. Але українці знайдуть всюди кожну російську гниду”, – написала Ірина Земляна.
Активісти закликають українців, які знаходяться зараз в Польщі, приїхати на польсько-білоруський кордон і долучитись.
“Тепер в Польщі ще більше українців, тому важливо їхати на польсько-білоруський кордон і блокувати проїзд фур! У кожного свій фронт. Переможемо!” – пише активістка Ірина Земляна.
Раніше ми розповідали, що у всьому світі проходять антивоєнні протести на підтримку України.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.