Технології
Українська військова система Delta пройшла тести НАТО і готова інтегрувати винищувачі F-16
Українська військова система Delta пройшла тести НАТО і готова інтегрувати західну техніку, зокрема — винищувачі F-16.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За інформацією, у червні цього року в Польщі відбулися щорічні навчання НАТО зі взаємосумісності національних бойових та інформаційних систем з системами і протоколами НАТО.
Дельту успішно протестували з 15-ма системами з 10 країн, включно із трьома системами, розробленими безпосередньо НАТО.
Усі тести на взаємосумісність були вдалими і Delta підтвердила свої унікальні можливості.
Також протестували 4 протоколи обміну даними, за якими працює більшість сучасного озброєння, що отримує Україна від західних партнерів. Усі ці зразки новітньої техніки можуть бути інтегровані з Delta і застосовуватися ще ефективніше.
Delta та винищувачі F-16
Головний протокол, який протестували в цьому році, — це Link 16. Він дає можливість отримувати дані в Delta з винищувачів F-16, які так необхідні Україні.
«Це потужний крок. Адже завдяки Delta солдати в режимі онлайн бачать поле бою з розташуванням ворожих сил. Це єдина платформа в Україні, де підтягуються дані від аеророзвідки, супутників, безпілотників, новітньої техніки, стаціонарних камер, радарів, чатботів тощо. Всі ці дані дозволяють якісно планувати військові операції та ефективно нищити загарбників», — написав Федоров.
Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка
Він наголосив, що мати національну військову систему, здатну працювати за сучасними стандартами, так само важливо, як мати бойових пілотів, здатних швидко опанувати винищувачів нового покоління. Це реальні досягнення, якими Україна має відверто пишатися і може сміливо демонструвати партнерам у НАТО.
Про Delta
Delta — національна військова система ситуаційної обізнаності, яку використовують Сили безпеки і оборони України. Побудована за стандартами НАТО, що уможливлює ведення мережево-центричної війни.
Система інтегрує інформацію про розташування сил та засобів ворога і дозволяє в масштабі реального часу відстежувати положення військ противника та оперативно обліковувати виявлені об’єкти для їх подальшого вогневого ураження.
Інформацію про противника система інтегрує на цифровій мапі, дані беруться з різних джерел: від постачальників супутникових знімків, з радарів, сенсорів, GPS-трекерів, радіоперехоплення.
Користувачі бачать, що відбувається на суходолі, у морі, повітрі, космосі й кіберпросторі. Система може працювати на будь-якому пристрої: ноутбуці, планшеті або мобільному телефоні.
Нагадаємо, 2022-го ми розповідали, що Україна представила НАТО власну систему керування боєм у реальному часі.
Також ми повідомляли, що українські айтівці перемогли у хакатоні НАТО з рішенням для кращої взаємодії ІТ-систем союзників.
Фото: mil.in.ua.
Коментарі