

Технології
Українські айтівці перемогли у хакатоні НАТО з рішенням для кращої взаємодії ІТ-систем союзників
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Інженери української ІТ-компанії SoftServe перемогли у хакатоні НАТО, розробивши з рішення для кращої взаємодії ІТ-систем союзників в бойових умовах
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Про цьогорічний хакатон
Цьогоріч у щорічному TIDE NATO Hackathon 2023 взяли участь понад сто учасників з різних країн. Команда інженерів SoftServe перемогла в одному з челенджів з рішенням, яке може допомогти НАТО та країнам-партнерам краще взаємодіяти між собою в боротьбі проти спільного ворога.
Загалом цього року командам пропонували спробувати себе у трьох напрямах: програмування дронів, застосування штучного інтелекту для контекстного та семантичного аналізу новин та створення аналітичних дашбордів, до якого й долучилися інженери SoftServe.
Команди мали створити креативну та інтерактивну графіку для багатонаціональних навчань НАТО CWIX, на яких перевіряють, як ІТ-системи союзників будуть взаємодіяти в бойових умовах. А також розробити КРІ, які б показали наскільки успішними були такі збори у порівнянні із попередніми роками.
Рішення українських айтівців
Українські інженери детально проаналізували як переваги цих навчань, так і недоліки. На основі цього вони не просто сформували показники ефективності, а й додатково розробили рекомендації, як покращити результативність CWIX та запропонували рішення, що допоможе швидко виявляти прогалини, які заважають успіху навчань, та усувати їх.
«Наша команда та компанія в цілому ще з початку повномасштабної війни допомагає українським захисникам з різними ІТ-рішеннями. Хакатон став чудовим майданчиком для нових ідей, що допоможуть боротися з реальними викликами, з якими зіштовхується НАТО та Україна у війні з росією. Цей досвід став надзвичайно корисним для нашої команди, і ми надалі продовжимо допомагати Збройним Силам з інноваційними рішеннями задля спільної перемоги над ворогом», – коментує лідер команди Тарас Кльоба.

Що далі
Переможці челенджів презентуватимуть свої рішення на Spring 2023 TIDE Sprint, що відбудеться у квітні в Норвегії. Це ключовий майданчик в серії подій НАТО з взаємосумісності, на якому збираються експерти, науковці та розробники з різних країн, в тому числі й з України, та обмінюються досвідом і знаннями задля просування інновацій та технологічних змін в Альянсі. Згодом рішення українських інженерів можуть протестувати під час навчань CWIX.
Загалом у зимовому NATO TIDE Hackathon змагалися понад 100 учасників у складі 26 команд з Литви, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Італії, Норвегії, України, Румунії, США, Франції та Нідерландів. Окрім інженерів SoftServe, Україну представляли двоє інших переможців Національного оборонного хакатону з державного сектору – команда кіберполіції «С.О.Р.» та «ДДК ДССЗЗІ».
Про SoftServe
SoftServe – найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 13 000 співробітників працюють у 40 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США).
Компанія працює над понад 900 активними проєктами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.
Раніше ми писали, що SoftServe відкриває центри розробки в Мексиці, Колумбії та Чилі.
Крім того, ІТ-компанія SoftServe отримала нагороду США за рішення в боротьбі з COVID-19.
Фото: надане ШоТам.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Для водіїв вантажівок став доступний мобільний застосунок «єЧерга». Раніше записатися в електронну чергу можна було лише на сайті.
Про це повідомили у пресслужбі Мінінфраструктури.
Зазначається, що водії вантажівок, які перетинають міжнародний пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні України та Польщі, відтепер можуть користуватись застосунком eCherha на телефоні.
Завантажити eCherha на телефон уже можна у App Store тут (для операційної системи iOS) та у Google Play (для Android) за лінком.
У застосунку водій отримуватиме сповіщення про:
- свій статус у черзі,
- етапи її просування,
- час заїзду до пункту пропуску.
При цьому користувачам «еЧерги» не обов’язково заїздити до сервісних зон – водій сам обирає де і як чекати перетину кордону.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Застосунок доступний трьома мовами: українською, польською та англійською. Щоб зайти в додаток, потрібно скористатися тим самим логіном та паролем, які водій використовував для авторизації на сайті echerha.gov.ua.
Нагадаємо, з 12 грудня Кабмін дозволив перетин ПП «Ягодин – Дорогуськ» за записом в електронній черзі. За цей час через пункт пропуску проїхало 55 000 вантажівок.
Раніше ми повідомляли, що на українсько-польському кордоні стартував проєкт єЧерга.
Фото: facebook.com/MinInfra.UA.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська платформа пошуку репетиторів Preply вдруге потрапила до сотні найкращих маркетплейсів за версією аналітиків Andreessen Horowitz.
Про це пише ain.ua.
Preply опинився на 73 місці в загальному рейтингу. Цей список включає найбільші стартапи та приватні компанії на основі річного валового обороту (GMV).
Для оцінки взяли дані про продажі, що охоплюють період з січня по грудень 2022 року. Річні темпи зростання враховуються як продажі за січень-грудень 2022 року порівняно з результатами за січень-грудень 2021 року.
Marketplace 100 фокусується лише на незалежних компаніях. У список не входять маркетплейси, які належать державним або приватним капіталам.

Про Preply
Preply – онлайн-платформа, яка об’єднала понад 40 000 репетиторів, що викладають 50 мов сотням тисяч учнів у 180 країнах світу (дані за 2021 рік). Компанію у 2013 році заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин та Кирило Бігай. У двох офісах (Київ та Барселона) працює понад 250 осіб.
У березні 2021 компанія залучила $35 млн від Owl Ventures та Full In Partners, які лідили раунд, а також попередніх інвесторів Point Nine Capital, Hoxton Ventures, EduCapital, All Iron, Diligent Capital і Evli Growth Partners.
Нагадаємо, українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини.
Крім того, український стартап Aspichi, що розробляє рішення для віртуальної реальності, залучив $500 тис. інвестицій від українського венчурного фонду SMRK.
Фото: 24tv.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Почав працювати чат-бот «Запоріжжя – місто без насильства». Скориставшись ним, можна підвищити рівень обізнаності щодо причин і наслідків домашнього насильства.
Про це повідомили у Департаменті соціального захисту населення Запорізької ОДА.
Також завдяки чат-боту, корситувач матиме змогу:
- переглянути своє ставлення до постраждалих від насильства та кривдників(-ць),
- дізнаєтеся більше про здорові та токсичні стосунки.
- отримати дієві інструменти, як досягнути нульової толерантності до насильства в нашому суспільстві.
Чат-бот створено в межах співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії.
Діє чат-бот у додатках телеграм, фейсбук та вайбер. Переглянути чат-бот можна за посиланням.
Читайте також: «Ця тема досі табуйована». Як фонд «Сильні» стає підтримкою для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни
Нагадаємо, в Україні запустили мобільний додаток для жертв домашнього насильства.
Також ми розповідали, що у Миколаєві побудували притулок для жертв домашнього насильства.
Фото: facebook.com/dsznzoda.