

Суспільство
Українська стрічка «Зірки на Землі» з’явилася у вільному доступі
В Україні відбулася онлайн-прем’єра документальної стрічки «Зірки на Землі» режисерки Сніжани Гусаревич про дітей з інвалідністю.
Про це пише Нове українське кіно.
Документальна картина «Зірки на Землі» — це частина однойменного проєкту, метою якого було розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, фільмування цього процесу.
Перегляд стрічки безкоштовний, за умови реєстрації на платформі.

Як працювали над стрічкою?
Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо.
У межах проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб («Казка про Коника»).
Читайте також: Як приготувати паску вдома? Сім рецептів від українських фудблогерів
Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.
У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).
Мета проєкту «Зірки на Землі» — показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія «ДобранічФільм» («Родинна справа», «NotАlone»), продюсерка Світлана Рудюк («Ваш Василь»). Операторка кінострічки — Таня Дудінік («Сіль для моря»). Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.
Читайте також: Бізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу
Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.
Довідка
«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.
Переглянути можна за посиланням.
Нагадаємо, українська стрічка здобула гран-прі німецького кінофестивалю GOEAST.
Як ми повідомляли раніше, українську стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» покажуть на фестивалі у Сінгапурі.
Усі фото: cinema.in.ua.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ