Суспільство
Українська стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» вийшла в прокат
Український документальний фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової вийшов у прокат.
Про це повідомили на сайті кінокомпанії «Артхаус Трафік».
Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), де він здобув нагороду за Найкращий дебют. Це найбільша у світі подія, присвячена документалістиці. Українські глядачі зможуть подивитися стрічку в кінотеатрах Києва, Львова та Дніпра з 29 вересня.
Стрічку зняла Аліна Горлова. Режисерка працює на передовій та у прифронтовій зоні, фіксуючи життя під час війни. Цьогоріч вона потрапила до національного рейтингу «30 до 30» від Forbes – списку молодих українців, які впливатимуть на майбутнє своїх галузей і відбудовуватимуть країну.
Про фільм
Історія у фільмі розгортається довкола родини 20-річного Андрія Сулеймана. Разом із батьками головний герой тікає з Сирії. Проте війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він стає волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині.
Картина «Цей дощ ніколи не скінчиться» має визначну фестивальну історію. Окрім нагороди на IDFA (Нідерланди), стрічка також перемогла на Міжнародному кінофестивалі документального кіно про права людини One World (Чехія), на Festival dei Popoli у Флоренції, а також виборола головну нагороду – «Золоту лілію» за Найкращий фільм на кінофестивалі goEast у Вісбадені (Німеччина).
Картина отримала визнання і в Україні, здобувши спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time на 18-му Міжнародному кінофестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Також стрічка стала Найкращою документальною роботою 2021 року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо».
«Цей дощ ніколи не скінчиться» – копродукція України, Латвії, Німеччини й Катару. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Нагадаємо, вийшов трейлер українського козацького фільму «Максим Оса та золото Песиголовця».
Також ми писали, що в Житомирі зняли документальний серіал «Полісся. Шлях до чемпіонства» про історію футбольного клубу «Полісся».
Фото: кадр із фільму.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі