

Технології
Українська компанія виготовила сучасне обладнання для перевалки зернових
Одеська компанія «Зернова Столиця» виготовила сучасне обладнання для перевантаження зернових із транспортних засобів на кораблі чи баржу. Йдеться про 90-метровий стрічковий конвеєр, що має потужність 500 тонн за годину.
Про це повідомили на сайті компанії.
Розповідається, що перевалка зернових здійснюється за допомогою двох «Ковчегів», стрічкового конвеєру ZEO-BC-500 та телескопічної навантажувальної машини.
Завдяки високій продуктивності лінії — 500 т/год — суттєво зменшилися терміни завантаження суден, що дозволило збільшити їхню кількість. Також рішення передбачає можливість одночасного розвантаження 4-х транспортних засобів.
Зазначається, що компанія змогла виготовити обладнання від підготовчих робіт до завершення монтажу всього за 2,5 місяці.
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Про завод
Завод Елеваторного Обладнання компанії «Зернова столиця» був заснований 1956 року в Одесі. Підприємство розробляло та впроваджувало у виробництво нові види обладнання для елеваторної промисловості. У 2008 році компанією було отримано міжнародний стандарт якості.
Нині завод працює на сучасній верстатній базі і виробляє широкий спектр оптимального за якістю та ціною обладнання для елеваторної промисловості.

Нагадаємо, Завод Кобзаренка презентував новий напівпричіп-цистерну для зберігання органічних добрив.
Також ми розповідали, що українська компанія перетворила тягач на зерновозний самоскид.
Фото: zeo.ua/press-center.
Технології

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.
Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.
Сюжет гри
Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.
У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.
Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter
«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ — написали про гру на її сторінці в Steam.
Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сторінка гри в Steam
Технології

Студенти Київського національного університету будівництва разом з фахівцями студії balbek bureau проєктуватимуть автентичні українські поселення, які пошкодили під час російсько-української війни.
Про це повідомили в КНУБА.
«Важливо, щоб такі наукові напрацювання ставали частиною навчального процесу. Архітектори, які проєктуватимуть відбудову сіл та селищ, мають враховувати регіональну автентику. Важливо, щоб після відбудови зберігалася культурна пам’ять — навіть там, де будівлі були повністю знищені», — сказав ректор КНУБА Олексій Дніпров.
Основою для цього проєкту стало дослідження культурного коду українських сіл, яке провела команда RE:Ukraine Villages. Наразі фахівці дослідили 12 областей України.
Читайте також:
Співзасновник balbek bureau Слава Балбек зазначив, що експерти зібрали інформацію про типологію будинків, колірні рішення та елементи оздоблення:
«Це дозволило виявити унікальні особливості кожного регіону, що підкреслюють культурний код української архітектури. Дані є у вільному доступі. Тому завдяки цифровому конфігуратору можна розробити власний проєкт будинку, обираючи тип даху та інші елементи відповідно до свого смаку. Користувачі вже згенерували понад десять тисяч проєктів будинків».
Нагадаємо, що військові знайшли древні артефакти під час створення фортифікацій (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка balbek bureau
Технології

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.
Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.
У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.
Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.
Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch
Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.
Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.
Фото обкладинки: «Локальна Історія»