

Технології
Українська ІТ-компанія SoftServe отримала нагороду США за рішення в боротьбі з COVID-19
Українська компанія SoftServe здобула срібну нагороду Globee 6th Annual 2021 Business Excellence Awards за технологічні рішення, розроблені компанією для застосування в час пандемії.
Про це повідомили у пресслужбі національного об’єднання ІТ-компаній IT Ukraine.
Йдеться про:
- вимірювання показників стану здоров’я з допомогою веб-камер,
- прорахунок кількості людей в приміщенні з допомогою спеціальних сенсорів,
- спосіб покращити соціальну взаємодію у віртуальному світі.
Globee Business Awards – щорічна американська нагорода, яка відзначає кращі світові бізнеси та їхні досягнення в різних номінаціях – від побудови корпоративного бренду, розвитку працівників та створення внутрішніх продуктів, до впровадження ремоут-ініціатив.
Українська компанія SoftServe отримала срібну нагороду за рішення, які допомагають бізнесам працювати в час пандемії. Зокрема, це такі проєкти:
- People counting (сенсори, які встановлюють на вході приміщення для відслідковування кількості осіб),
- Biosense (унікальна технологія, яка допомагає вимірювати пульс людини, серцебиття завдяки камері смартфона чи комп’ютера – технологія базується на аналізі пікселів зображення людини з камери),
- TouchlessAI (технологія, яка має на меті відтворити тактильні відчуття на відстані – побудована на основі нейрокогнітивних моделей з використанням спеціальної моделі Штучного Інтелекту).
Рішення, які отримали відзнаку, розробляє R&D-відділ компанії, який займається високотехнологічними розробками та науковими дослідженнями.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
«Covid-19 пришвидшив впровадження сенсорних технологій та рішень, які дозволяють соціальну взаємодію на відстані. Відео надає можливість не лише побачити людину на іншому боці планети, але й прочитати її життєві показники, як от пульс, частоту дихання чи мікровирази обличчя. До пандемії наш фокус був на майбутньому телемедицини або ж безпеки на виробництві, сьогодні ці технології мають важливе застосування і в соціальній сфері, дозволяючи людям краще відчувати одне одного під час телеконференцій», – коментує Микола Максименко, директор R&D-відділу компанії Softserve.
Проєкти People counting та Biosense вже активно використовуються клієнтами компанії в сегменті рітейлу та телемедицини, а проєкт TouchlessAI отримав фінансування від програми Європейського Союзу Horizon 2020, яка підтримує долідження та інновації. R&D-команда SoftServe розробляє проєкт спільно з партнерами – University College London, University of Copengagen, Ultraleap, UPNA та Crowdhelix.
Про компанію
SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 12 000 співробітників працюють у 38 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії знаходяться у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце та Варшаві (Польща).
Читайте також: Замовляють з понад 50 країн. Як одяг для тварин від собачниць Bark&Go розлітається світом
Компанія працює над понад 900 активними проектами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.
Нагадаємо, французька компанія з кіберзахисту Thales відкриває офіс в Україні.
Фото: tvoemisto.tv.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik