Суспільство
Українська авіація знищила корабель Чорноморського флоту РФ у Криму
Тактична авіація ЗСУ крилатими ракетами знищила корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ».
Про це повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.
Зазначається, що пілоти близько 02.30 ночі 26 грудня атакували крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» у тимчасово окупованій Феодосії у Криму.
За неперевіреними даними місцевих пабліків, російський корабель міг мати на борту іранські боєприпаси або ж іранські «шахеди».
Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук подякував пілотам Повітряних Сил ЗСУ та усім причетним за філігранну роботу.
«А флоту на Росії стає все менше! Цього разу услід за флагманом ЧФ РФ – крейсером “Москва”, прямує великий десантний корабель “Новочеркаськ”. Дякую пілотам Повітряних Сил та усім причетним за філігранну роботу!», — написав командувач.
Читайте також: ЗСУ підбили у Чорному морі ракетний крейсер «Москва»
Що відомо про військові операції у Криму?
21 вересня СБУ та Військово-морські Сили завдали масштабного удару по військовому аеродрому «Саки» в окупованому Криму. Для атаки були застосовані безпілотники та ракети «Нептун».
20 вересня Сили оборони уразили командний пункт Чорноморського флоту РФ поблизу Севастополя.
19 вересня СБУ спільно з ВМС знищили у Криму ворожий комплекс ППО «Тріумф».
16 вересня унаслідок ударів по Севастополю ракетами та морськими дронами Сили оборони України пошкодили два кораблі Чорноморського флоту РФ, серед них один підводний човен.
Фото: t.me/VentdeCrimee.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі