

Технології
Український вертоліт МСБ-8 під час випробувань поставив новий рекорд
На території льотно-випробувального комплексу АТ «МОТОР СІЧ» пройшов черговий етап заводських випробувань дослідного прототипу цивільного вертольота МСБ-8. Про це повідомляється на сайті підприємства.
Злітна маса склала 14 000 кг, що на 1 000 кг вище, ніж аналогічний параметр вертольотів Мі-8(17). Температура навколишнього повітря: + 32 °С. Після контрольного висіння вертоліт досяг висоти 4000 м.

Особливості вертольота
МСБ-8 — це новий тип вертольота, який створюється в результаті поетапного, еволюційного розвитку на базі конструкції фюзеляжу вертольота Мі-8МСБ. При цьому порівняно з базовою моделлю змінюється не тільки конструкція, але й льотно-технічні характеристики. МСБ-8 — вертоліт для цивільного застосування з використанням сучасних технологій і авіоніки.
- Новітні двигуни сімейства ТВ3-117ВМА-СБМ1В розробки АТ «МОТОР СІЧ» підвищеної потужності з FADEC;
- Лопаті несучого і рульового гвинта з композиційних матеріалів;
- Головний редуктор ВР-17МС;
- Хвостова трансмісія ХТ-17МС з пластинчастими муфтами;
- Комплекс сучасного електрообладнання та авіоніки.
Де продаватимуть?
Сертифікаційні роботи розпочато в 2015-му році. Планований напрямок продажів — ринки України, ЄС і країн, що розвиваються.
У перспективі планується розширення експлуатаційних характеристик вертольота шляхом установки 6-лопатевого несучого гвинта з безшарнірною втулкою і 4-лопатевого Х-образного рульового гвинта.
Читайте також: Український безпілотник здійснив рекордний політ
Також фюзеляж прототипу був доопрацьований шляхом установки додаткових правих дверей. Тепер усі вертольоти Мі-8МСБ також за бажанням замовника можуть бути доопрацьовані шляхом установки додаткових зсувних дверей по правому борту.
Крім цього на вертольоті встановлено віброгасник, призначений для поліпшення умов роботи екіпажу, підвищення комфорту пасажирів, зниження вібраційних навантажень на планер і системи вертольота, а також збільшення експлуатаційної надійності авіаційного і радіоелектронного обладнання.
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares